Wiadomości

Puchar Polski w Kenjutsu i Kobudo za nami. Zawody w Żninie były ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski, które już w czerwcu.

Nasza ekipa, chociaż osłabiona (kilku zawodników nie brało udziału z przyczyn osobistych) ostatecznie wywalczyła 14 medali. W tym: 3 złote, 6 srebrnych i 5 brązowych. Najlepszą zawodniczką okazała się Natalia Splitt, która wywalczyła dwa medale: złoto i srebro.

25 marca przedstawiciele naszego stowarzyszenia uczestniczyli w dorocznym  kongresie IMAF Polska, której jesteśmy członkiem. Podczas obrad przyjęto sprawozdania Zarządu za działalność w 2016 roku.

Wiele emocji wywołała dyskusja na temat złego przygotowania kolejnej międzynarodowej imprezy w randze mistrzostw Europy organizowanej przez IMAFE. Po słabo przygotowanej imprezie w Rumunii w 2013 roku oraz zorganizowanych na wysokim poziomie wysiłkiem Partnerstwa Nadwiślańskiego Stowarzyszenia, Gminy Nowe oraz IMAF Polska Mistrzostw Europy IMAFE w 2014 w Polsce, po raz kolejny IMAFE nie stanęło na wysokości zadania. W zeszłorocznych ME w Bośni i Hercegowinie z oczekiwanego europejskiego poziomu jak się okazuje wysokie były tylko opłaty startowe.

W związku z tym nasz delegat Marcin Tylman wezwał zebranych do podjęcia decyzji o bojkocie planowanych na 2017 roku kolejnych mistrzostw Europy, tym razem planowanych w Holandii. Stanowisko naszego przedstawiciela poparła większość zgromadzonych.

Podczas obrad poruszono także kwestię nadchodzących i organizowanych przez Partnerstwo Nadwiślańskie Stowarzyszenie, Gmina Nowe, IMAF Polska Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Nowem 3 czerwca 2017 roku.

 

Długo nie gościliśmy na poważnych imprezach organizowanych przez PZK. W związku z naszymi przygotowaniami do Mistrzostw Polski postanowiliśmy zweryfikować nasz poziom.

Tak się złożyło, że klub „Ronin” z Torunia zorganizował kolejną edycję prestiżowego turnieju Copernicus Cup, na którym można powiedzieć wychowała się cała kadra naszego klubu. Z przyjemnością więc, z młodym pokoleniem , w sobotni poranek  stanęliśmy z młodym pokoleniem na parkiecie hali sportowej szkoły nr 25 w Toruniu. To co można powiedzieć, to przede wszystkim poziom zawodników. Łącznie w imprezie udział wzięło ok. 360 zawodników z 23 klubów.

Nasz team skupiony był na konkurencji kata. Już pierwsze starty udowodniły, że będzie naprawdę ciężko. I tak było.

Ponad 20 zawodników w planszy naszego najmłodszego debiutanta- Macieja Świtały, który ostatecznie zajął 6 miejsce. Podobna ilość w konkurencji Oli Wolfajl. Trudności nie ominęły Mieszka Reszki oraz Natalii Wiśniewskiej, która zajęła naszym zdaniem wysokie  (jej „ulubione” ) 4 miejsce. Kacper Śliwa, Kamil Klitowski, Ania Kuziemkowska i Beata Rocławska uplasowali się na 3 miejscach i zapewnili sobie zasłużone brązowe medale.

Najtrudniejszą jednak walkę o brąz stoczyła Laura Szychowska, która w bardzo ekscytującej i wyczerpującej konkurencji  zasłużenie stanęła na pudle. Srebrnego tonu do wszechogarniającego Aktywnych brązu domieszał Dawid Lipertowicz, który wykonując kata Unsu podkreślił swój wysoki poziom techniczny oraz nasza drużyna Lipertowicz/Kalitowski/Śliwa, który również wywalczyli srebro w konkurencji kara drużynowe.

Podsumowując, z zawodów w Toruniu wróciliśmy z 5 brązami, 1 srebrem i 1 srebrem za konkurencje drużynową. Naszym zdaniem zupełnie nieźle.

ZAPRASZAMY DO GALERII

 

11 grudnia podczas finałowych zawodów Ligii Karate Powiatu Inowrocławskiego , gościnnie nasi zawodnicy z dwóch sekcji (w Nowem i Smętowie Granicznym) wywalczyli łącznie 28 medali, w tym 10 złotych, 9 srebrnych i 9 brązowych. W imprezie brało udział 7 klubów, łącznie około 120 zawodników.


ZAPRASZAMY DO GALERII

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się