Wiadomości

Bardzo udamy okazał się dla naszych karateków wyjazd na Puchar Polski do dalekiego Żagania. Łącznie nasza kadra karate przywiozła do domu dziewięć krążków. Nasi karatecy rywalizowali w kata karate shotokan, kumie karate shotokan oraz kenjutsu-sport.

To pierwsza impreza w której wystartowali nowi członkowie sekcji karate Nadwiślańskiego Stowarzyszenia „Aktywni”. Od wielu lat związany z sekcją egzaminator sensei Ryszard Piskorski  w rewelacyjnej formie powrócił na sportowe areny , zdobywając srebro w konkurencji KATA. Podobnie po latach przerwy do gry powróciła Anna Thomas, która wywalczyła dwa srebrne medale w KATA i KUMITE.

Ciężką walkę w konkurencji KATA musiał stoczyć Mieszko Reszka, który w swojej kategorii wiekowej zdobył brązowy medal. Udany start zaliczyła także Natalia Wiśniewska, która wywalczyła w KATA również brązowy medal. Z kolei w KENJUTSU-Sport na drugim miejscu uplasował się Kacper Śliwa. Dla „Aktywnych” złoto (KATA) wywalczył Dawid Górzyński z Torunia. W KATA  drużynowym , nasza drużyna w składzie Piskorski, Thomas, Górzyński wywalczyła srebro.

Puchar Polski był również debiutem dla Beaty Rocławskiej, która w konkurencji KATA wywalczyła srebrny medal. Z kolei Igor Reuschel zajął 5 miejsce w KATA, a Paweł Fankidejski po trzech ciężkich pojedynkach ostatecznie uplasował się na 4 miejscu w KUMITE. Zdecydowanie nieudana była to impreza dla Kamila Kalitowskiego, który doznał kontuzji i ostatecznie zajął dwa 4 miejsca (KATA i KUMITE).

Łącznie nasza reprezentacja w pierwszym sprawdzianie przed Mistrzostwami Europy wywalczyła 8 medali indywidualnych i 1 drużynowy.

Wyniki

Klika zdjęć TUTAJ

Pierwszego marca przedstawiciele naszego stowarzyszenia wzięli udział w Kongresie IMAF Polska.

Na tym, ważnym dorocznym spotkaniu władze IMAF podsumowały miniony 2013 rok, który jak się wyraził Prezydent IMAF Polska Piotr Witkowski obfitował w ważne wydarzenia.

Naszym wkładem w rozwój federacji jest udział naszych zawodników w najważniejszych imprezach 2013 roku: Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Europy. Rok 2013 dla Federacji był rokiem rozwoju- aktualnie w skład struktur wchodzi 17 klubów i stowarzyszeń.

Nakreślono też kierunki działań w 2014 roku. Priorytetem jest oczywiście organizacja i przeprowadzenie Mistrzostw Europy IMAFE, które odbędą się w Nowem.

Prezentację o stanie przygotowań zaprezentował zebranym Marcin Tylman. Spotkanie , pomimo formalnego charakteru upłynęło w atmosferze współpracy i serdeczności, co daje nadzieję na stały rozwój federacji.

Nadwiślańskie Stowarzyszenie „Aktywni” reprezentowali: v-ce Prezes Leszek Kitowski, Skarbnik  Marcin Tylman oraz główna księgowa Magdalena Gracek.

Kierunki i priorytety działania Federacji

Trzeciego lutego odbył się pierwszy w tym sezonie egzamin na stopnie kyu.

To był szczególny sprawdzian umiejętności, w szczególności dla naszych młodych karateków z Opalenia. Egzamin tradycyjnie poprowadził sensei Ryszard Piskorski V dan Karate Shotokan.

Jak sobie radzili uczestnicy egzaminu zobacz tutaj: GALERIA

Zarząd Nadwiślańskiego Stowarzyszenia „Aktywni” informuje o zmianie miejsca oraz terminu treningów karate.

Od połowy lutego zajęcia będę odbywały się w HALI  WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ w Nowem przy ulicy Nowej (nowo pobudowany obiekt sportowy przy Gimnazjum w Nowem- wjazd na parking od ulicy Dworcowej).

Treningi będą odbywały się we wtorki i czwartki o godzinie 18.00. Pierwszy trening w nowym obiekcie  18 lutego 2014 roku o godzinie 18.00.

Szczegółowe informacje: 609-714-968

Krzysztof Sukniak

/Prezes Zarządu/

Naszych dwóch sportowców bierze udział w Plebiscycie Sportowca Roku 2013 organizowanego przez tygodnik Czas Świecia. 

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści 

SWI S21  (Kamil Kalitowski)

lub

SWI S22 (Mieszko Reszka)

Całkowity koszt SMS to tylko 62 grosze!

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści  SWI S21

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści  SWI S22

kenjutsu2

W ostatnim dniu listopada nasi zawodnicy wzięli udział w I Regionalnym Turnieju Kenjutsu, który odbył się w Łabiszynie. Kenjutsu to sztuka władania mieczem samurajskim- kataną. Spopularyzowana między innymi przez mistrzów zrzeszonych w IMAFE. W 2012 roku ta ciekawa sztuka walki trafiła do Polski. Aktualnie w ramach IMAF Polska są rozgrywane zawody w tej dyscyplinie. Dla bezpieczeństwa w rywalizacji używa się miękkich mieczy z PVC.

Zawodnicy Nadwiślańskiego Stowarzyszenia tą sztuka walki zajmują się od czerwca 2013 roku. Dotychczas brali udział w mistrzostwach Polski i Europy.

Na turnieju w Łabiszynie nasz team zdobył 4 medale.

3 indywidualne (dwa brązowe i jeden srebrny) oraz drużynowy brązowy medal. Najlepszym zawodnikiem był Kacper Śliwa.

Zapraszamy do galerii

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się