Wiadomości

Naszych dwóch sportowców bierze udział w Plebiscycie Sportowca Roku 2013 organizowanego przez tygodnik Czas Świecia. 

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści 

SWI S21  (Kamil Kalitowski)

lub

SWI S22 (Mieszko Reszka)

Całkowity koszt SMS to tylko 62 grosze!

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści  SWI S21

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści  SWI S22

kenjutsu2

W ostatnim dniu listopada nasi zawodnicy wzięli udział w I Regionalnym Turnieju Kenjutsu, który odbył się w Łabiszynie. Kenjutsu to sztuka władania mieczem samurajskim- kataną. Spopularyzowana między innymi przez mistrzów zrzeszonych w IMAFE. W 2012 roku ta ciekawa sztuka walki trafiła do Polski. Aktualnie w ramach IMAF Polska są rozgrywane zawody w tej dyscyplinie. Dla bezpieczeństwa w rywalizacji używa się miękkich mieczy z PVC.

Zawodnicy Nadwiślańskiego Stowarzyszenia tą sztuka walki zajmują się od czerwca 2013 roku. Dotychczas brali udział w mistrzostwach Polski i Europy.

Na turnieju w Łabiszynie nasz team zdobył 4 medale.

3 indywidualne (dwa brązowe i jeden srebrny) oraz drużynowy brązowy medal. Najlepszym zawodnikiem był Kacper Śliwa.

Zapraszamy do galerii

English version 

Baner strona

 

Piotr_Witkowski_IMAFPL Historia dalekowschodnich sztuk walki w Polsce sięga wielu dziesięcioleci, mając swój początek w nauczaniu sztuki ju jitsu już w latach 30. XX w. Na przestrzeni tak wielu lat obserwować mogliśmy kilka pokoleń Mistrzów i znakomitych zawodników, do dziś walczących na całym świecie o najwyższe trofea sportowe. Różnorodność stylów oraz bardzo duże zainteresowanie dalekowschodnimi sztukami walki stawia Polskę w czołówce światowych i europejskich krajów, w których uprawia się tego typu dyscypliny. Znaczące miejsce w gronie największych polskich organizacji skupiających pasjonatów sztuk walki zajmuje IMAF Polska. Nasza Federacja, dziś odrodzona i silna stawia na rozwój . Karate- do, Ju Jitsu, Kobudo, Sport Kenjutsu i Kickboxing, to najważniejsze dyscypliny IMAF w Polsce. W naszej organizacji trenuje je ponad tysiąc osób zrzeszonych w szesnastu klubach członkowskich. Teraz nadszedł czas aby podjąć trud zorganizowania w Polsce wielkiego widowiska i współzawodnictwa w duchu Budo. Przedsięwzięcie to stało się możliwe dzięki zaufaniu, jakim obdarzyło nas kierownictwo IMAF Europe oraz zaangażowaniu krajowych struktur. Mam więc zaszczyt zaprosić na Otwarte Mistrzostwa Europy IMAFE w Sztukach Walki, które odbędą się w dniach 18-19 października 2014 roku w Nowem.

Piotr Witkowski
Prezydent IMAF Polska

 

  Burmistrz

Mam szczególny zaszczyt zaprosić do udziału w Otwartych Mistrzostwach Europy IMAFE w Sztukach Walki. Jest mi szczególnie miło zaprosić do Nowego, miasta nowych perspektyw malowniczo położonego w Dolinie Dolnej Wisły. Miasta rozwoju, otwartego na świat. Na czas Mistrzostw Europy oddaję do Państwa dyspozycji nowoczesny obiekt sportowo - widowiskowy, wybudowany specjalnie z myślą o realizacji imprez sportowych i kulturalnych. Mam nadzieję, że szczególny klimat Nowego oraz nasza nowoczesna infrastruktura sportowa sprawi, że Otwarte Mistrzostwa Europy IMAFE w Sztukach Walki przysporzą dużo wrażeń zarówno zawodnikom jaki i widzom.

 

 


Czesław  Woliński
Burmistrz  Nowego

 

  Sukniak

Nadwiślańskie Stowarzyszenie „Aktywni” podjęło się trudnego zadania organizacji Otwartych Mistrzostwach Europy IMAFE w Sztukach Walki. To dla naszej organizacji pozarządowej duże wyzwanie. Głęboko wierzymy, że we współpracy z lokalnym samorządem oraz biznesem uda nam się stworzyć wielkie widowisko sportowe , które na długo zapadnie w pamięci zarówno zawodników jak i widzów. Dotychczasowe doświadczenia Nadwiślańskiego Stowarzyszenia „Aktywni”, umiejętność budowania partnerstw oraz zaangażowanie i profesjonalizm członków gwarantuje organizację imprezy na najwyższym poziomie. W imieniu Zarządu serdecznie zapraszam do udziału w tym szczególnym wydarzeniu sportowym.

 

 


Krzysztof Sukniak
Prezes  Zarządu                                   
Nadwiślańskiego Stowarzyszenia „Aktywni”

 HALA WIDOWISKOWA

 

Miejscem rozgrywek będzie Hala Widowiskowo- Sportowa. Ten nowoczesny obiekt wybudowany w latach 2012- M 2013, jest jednym z bardziej nowoczenych obiektów sportowych w regionie.

Współzawodnictwo będzie się odbywało na głównej arenie (47x25m2) na 4-5 planszach. Podłoga areny to nowoczesna, elastyczna powierzchnia ułożona na drewnianym ruszcie z poliuretanową powłoką. Planuje się na czas zawodów porozdzielać poszczególne plansze, co umożliwi sprawne rozgrywanie poszczególnych konkurencji oraz ułatwi odbiór rozgrywek przez widzów. Obiekt posiada odpowiednie oświetlenie , system nagłośnienia oraz sieć Wi-Fi.

Na potrzeby sportowców przeznaczone zostaną trzy szatnie z pełnymi węzłami sanitarnymi, dodatkowo organizator udostępni więcej pomieszczeń z przeznaczeniem na szatnie. Na parterze znajdować się będą pokoje trenerów, sędziów, pokój medyczny, pokój spikera. 2 2 Ponadto, zależnie od potrzeb, udostępnione będą: salka sztuk walk (70m ) i siłownia (70m ) z wydzielonymi szatniami i węzłami sanitarnymi.

Widownia hali to 212 miejsc siedzących z węzłem sanitarnym.

 

 

 

hala

       

 


 

KONKURENCJE  IMAFE  EOC  NOWE  2014

 

 • KARATE
 • SHIAI IPPON SHOBU KUMITE INDYWIDUALNE
 • SHIAI SANBON SHOBU KUMITE INDYWIDUALNE
 • KATA INDYWIDUALNE
 • KATA DRUŻYNOWE
 • SHIAI IPPON SHOBU KUMITE DRUŻYNOWE SENIORÓW OPEN
 • JU JITSU
 • JU JITSU MIXED KUMITE INDYWIDUALNE
 • KATA  JU JITSU
 • JU JITSU MIXED KUMITE SENIORÓW OPEN

 

1aa DSC09530-k

 

 

 

 

 

 

 

1aa DSC09530-k

  

 • KICKBOXING
 • SEMI CONTACT INDYWIDUALNE
 • SEMI CONTACT DRUŻYNOWY SENIORÓW OPEN
 • BROŃ
 • KATA Z BRONIĄ INDYWIDUALNE
 • KATA Z BRONIĄ DRUŻYNOWE
 • SPORT KENJUTSU INDYWIDUALNE
 • SPORT KENJUTSU DRUŻYNOWE SENIORÓW OPEN

 

DSC07734 phoca_thumb_l_10

 

 

 

 

 

 

  DSC07734 phoca_thumb_l_10

 

 

 

 

 

 


BAZA HOTELOWA I GASTRONOMICZNA

 

 

Dowha_-_Nowe_0a Hotel „Dowhań”
ul. Tczewska 9
86-170 Nowe

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
70 miejsc (pokoje 2 i 3 osobowe)

 

 

 

 

Dowha_-_Nowe_7 Hotel „Dowhań”
Smętowo Graniczne
83-230 Smętowo Graniczne

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
20 miejsc (pokoje 2 osobowe)

 

 

 _MG_3262Ready Hotel „Hanza-Pałac”
Rulewo 13
86-130 Warlubie
www.hanzapalac.pl
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
55 miejsc (pokoje 2 i 3 osobowe)

 

 

 

 

 

IMG_9094 Hotel „Zdrojewo”
Zdrojewo 99
86-170 Nowe
www.hotelzdrojewo.pl
mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
50 miejsc (pokoje 2, 3 osobowe, apartamenty)

 

 

 

 

 

IMG_0758_filtered Zajazd „Gniewko”
Rakowiec 108
83-135 Mała Karczma
www.gniewko.com
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
25miejsc (pokoje 2 i 3 osobowe)

 

 

 

 

 

panorama_Nowego

 ORGANIZATORZY


Międzynarodowa Federacja Sztuk Walki - IMAF Polska
ul. Najświętszej Marii Panny 14-16
88-100 Inowrocław
www.imaf.pl


Nadwiślańskie Stowarzyszenie „Aktywni”
ul. Komierowskiego 14,
86-170 Nowe,
www.aktywninowe.pl


Urząd Gminy Nowe
Plac Św. Rocha 5
86-170 Nowe,
www.gminanowe.plDOKUMENTY DO POBRANIA

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZEŃ INDYWIDUALNA

KARTA ZGŁOSZEŃ DRUŻYNOWA

 

www.aktywninowe.pl

  Polska wersja 

Baner strona

 

Piotr_Witkowski_IMAFPL The history of martial arts in Poland reaches few decades. Our country may take pride in many titled competitors. Variety of styles and a huge interest in the Far East martial arts present Poland as a leader of World and European countries practicing that kinds of sports. Important place in a circle of the greatest Polish organizations, assembling fanatics of martial arts, comes for IMAF. Our federation, today reborn and strong, sets a great goal in development. Karate-do, Ju-jutsu, Kobudo and Kenjutsu-Sport are the most important events of IMAF in Poland. Currently we gather fourteen sport clubs and organizations where practices more than half a thousand people. Now has come the time for taking an effort of organizing in Poland, for the very first time, a great spectacle of competing in a spirit of Budo. That venture is possible thanks to the trust of IMAF Europe management and involvement of Polish structures. We have the honor to invite to the IMAF-Europe European Open Championships Nowe 2014 which takes place October 17-18 2014 in Nowe

 

 

Piotr Witkowski
President of  IMAF Poland

 

Burmistrz Dear Sirs


I have the great honor to invite to the IMAF-Europe European Open Championships Nowe  2014. I am specially pleased to meet you all in Nowe, a town of new perspectives, straddling in the Valley of Vistula River. The town of development, opened for the world. For the time of European Championship I place at your disposal a modern sports hall, constructed with a view of realizing sport and culture events. I believe that the very special atmosphere of Nowe and our modern sport  infrastructure cause that  the  European  Open  Championship  in  Martial  Arts  will  make  a  good  impression  for competitors and audience.

 

 

 
Czesław  Woliński
Mayor of Nowe

 

  Sukniak

The Vistulian Associaton „Aktywni” undertook a hard task of organizing the IMAF-Europe  European Open Championships Nowe 2014. For our non-governmental organization that is a huge challenge. We deeply believe to create, together with our town council and local business, a great sport venture that will sink into the memory of competitors  and audience. Present experience of Vistulian Association “Aktywni”, the ability of building a partnership, engagement and professionalism of our members, guarantee organization skills on the sharpest level. On behalf of the Board I kindly invite you  for enjoying in that exceptional sport event.

 

 


Krzysztof Sukniak
President of the Board of                                  
the Vistulian Associaton “Aktywni”

 SPORTS HALL

 

The place for the games is Sports Hall in Nowe. This modern building constructed in 2012-2013 is one of the most  T developed buildings in our region. Competing will take place on the main arena (47x52 m) on 4-5 fields. The floor of the arena is a very modern solution of a surface laid on a wooden frame covered with poliuteran coat. It is planned, for the time of the games, to divide the fields, what enables efficient playing of particular events and helps the
audience to follow the games. Building is equipped with proper lighting, sound system and Wi-Fi. There are designated three dressing rooms for the needs and comfort of the sportsmen. Rooms for trainers, referees, medical room and speaker room are located on the first floor. Furthermore, if necessary, the room for martial arts (70 square meters), training gym with dressing rooms and toilets will be accessible.

Auditorium of the hall is designed for the 212 people.

 

 

 

hala

 


 

IMAFE EVENTS EOC NOWE 2014

 

 • KARATE
 • SHIAI IPPON SHOBU KUMITE INDIVIDUAL
 • SHIAI SANBON SHOBU KUMITE INDIVIDUAL
 • KATA INDIVIDUAL
 • TEAM KATA
 • SHIAI IPPON SHOBU KUMITE TEAM SENIOR OPEN
 • JU JITSU
 • JU JITSU MIXED KUMITE INDIVIDUAL
 • KATA  JU JITSU
 • JU JITSU MIXED KUMITE SENIOR OPEN

 

1aa DSC09530-k

 

 

 

 

 

 

 

1aa DSC09530-k

  

 • KICKBOXING
 • SEMI CONTACT INDIVIDUAL
 • SEMI CONTACT TEAM SENIOR OPEN
 • WEAPON
 • KATA WITH WEAPON INDIVIDUAL
 • KATA WITH WEAPON - TEAM
 • SPORT KENJUTSU INDIVIDUAL
 • SPORT KENJUTSU TEAM SENIOR OPEN

 

DSC07734 phoca_thumb_l_10

 

 

 

 

 

 

  DSC07734 phoca_thumb_l_10

 

 

 

 

 

 


HOTELS AND RESTAURANTS

 

 

Dowha_-_Nowe_0a Hotel „Dowhań”
ul. Tczewska 9
86-170 Nowe

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
70 places (rooms 2 and 3 personal)

 

 

 

 

Dowha_-_Nowe_7 Hotel „Dowhań”
Smętowo Graniczne
83-230 Smętowo Graniczne

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
20 places (rooms 2 personal)

 

 

 _MG_3262Ready Hotel „Hanza-Pałac”
Rulewo 13
86-130 Warlubie
www.hanzapalac.pl
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
55 places (rooms 2 and 3 personal)

 

 

 

 

 

IMG_9094 Hotel „Zdrojewo”
Zdrojewo 99
86-170 Nowe
www.hotelzdrojewo.pl
mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
50 places (rooms 2 and 3 personal)

 

 

 

 

 

IMG_0758_filtered Zajazd „Gniewko”
Rakowiec 108
83-135 Mała Karczma
www.gniewko.com
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
25 places (rooms 2 and 3 personal)

 

 

 

 

 

panorama_Nowego

 ORGANIZERS


International Martial Arts Federation - IMAF Poland
ul. Najświętszej Marii Panny 14-16
88-100 Inowrocław
www.imaf.pl


Vistulian Associaton “Aktywni”
ul. Komierowskiego 14,
86-170 Nowe,
www.aktywninowe.pl


Municipal Office of Nowe
Plac Św. Rocha 5
86-170 Nowe,
www.gminanowe.plDOWNLOAD

REGULAMIN RULES

INDYWIDUAL REGISTRATION FORM

TEAM REGISTRATION FORM

 

www.aktywninowe.pl

 

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się