O stowarzyszeniu

 Wystawa o Nowem

Nadwiślańskie Stowarzyszenie Aktywni zaprasza na wystawę pod tytułem „Historia w dokumencie zapisana”. Wernisaż wystawy odbył się w Centrum Kultury „Zamek” w dniu 21 listopada 2009 roku o godzinie 17 a sama wystawę będzie można oglądać aż do stycznia 2010 roku.

Wystawa jest zbiorem dokumentów obrazujących funkcjonowanie miasta Nowego od pierwszych lat XX wieku aż do czasów okupacji niemieckiej podczas II wojny światowej. Do ciekawostek należą rachunki firm nowskich, dokumenty sądowe, wyciągi bankowe czy świadectwa szkolne. Wyjątkowym dokumentem jest akt elektryfikacji Kończyc i dokumenty obrazujące powrót Nowego do Polski w 1920 roku. Na dokumentach zwiedzający będą mogli znaleźć podpisy przedwojennych burmistrzów Nowego czy pierwszego starosty świeckiego i posła na sejm Stanisława Wojnowskiego. Na zwiedzających będzie czekał reprint „Gazety Nowskiej” z 1937 roku.

Zapraszamy

{mosimage cw=250 popup=1 popupTyp=dhtml}

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się