Wiadomości

tczewsiata Luty rozpoczął się bardzo pomyślnie dla siatkarzy „Aktywnych”. W sobotę 06.02.2010 wywalczyli I miejsce w Turnieju Siatkówki Kobiet i Mężczyzn z ok. Dnia Tczewa .

Na zawody zgłosiło się 12 drużyn męskich (jedynym reprezentantem

województwa kuj – pom. była drużyna „Aktywnych” Nowe ) . Organizatorzy utworzyli 4 grupy po 3 drużyny . Nowianie trafili do grupy wraz z drużyną ze Zblewa i „Smakoszami”. Oba mecze zostały rozstrzygnięte na korzyść „Aktywnych” :

„Aktywni” Nowe – Zblewo 2:0

„Aktywni” Nowe – „Smakosze” 2:1

Kolejnym etapem turnieju były półfinały, gdzie siatkarze trafili na miejscowy zespół Medyk Tczew. Spotkanie bardzo zacięte ale co najważniejsze zakończone wygraną chłopaków z Nowego 2:1. Pierwszy set z wyraźna przewagą „Aktywnych” gospodarze nie mieli argumentów, aby przeciwstawić się bardzo dobrej grze Nowian. Drugi set był bardzo wyrównany z akcentem Medyka Tczew , który popełnił mniej błędów i wgrał seta . Tie break był bardzo emocjonujący i nerwowy z obu stron, lecz ostatnie słowo należało do „Aktywnych” kończąc mecz blokiem na środku siatki.

W finale rywalem N.S „Aktywni” Nowe była drużyna WB Timex Tczew, bardzo dobrze znana siatkarzom z Nowego. Tczewianie na pewno chcieli wziąć rewanż za ostatnio przegraną w Starogardzie Gdańskim, lecz w sobotę okazało się to nie możliwe. „Aktywni” od samego początku stawili opór Timeksowi i mecz stał na bardzo wyrównanym poziomie, chociaż końcówkę pierwszego seta zagrała lepiej drużyna z Tczewa wygrywając 25:23. Drugi set to już popis „Aktywnych” , którzy rozgrywali bardzo dobre zawody deklasując rywala blokiem. Tie break zakończony elementem, który powoli staje się firmowym zagraniem Nowian. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla „Aktywnych”.

Kolejny udany wyjazd siatkarzy z Nowego a to dopiero pół- metek sezonu. Już 20 lutego siatkarze zaczynają ALS w Tczewie.

„Aktywni” Nowe w turnieju zagrali w składzie: Fryderyk Górski (kapitan), Mateusz Gałecki, Tomasz Łopatowski, Jarosław Chlebek, Marcin Reszkowski, Bartosz Zdunek (Libero) , Krzysztof Brzóska.