Wiadomości

102_6563

W minioną niedzielę, po długich godzinach „prac społecznie użytecznych” na dawnym torowisku w Przynach przyszedł czas na latanie.

Wspaniała przelotowa pogoda i dość silny wiatr pozwoliły nam w końcu przetrenować „nasze lotnisko” zwane tu i ówdzie lotniskiem „Przyny-Okęcie”.

Tak więc na kilkanaście zaskakująco wydajnych holi (500-540m) udało się wspaniale polatać w rewelacyjnej termice. Sportowe zacięcie nie pozwoliło naszym kolegom Andrewowi i Chrząszczowi kręcić się wokół komina.

Andrew pokonując kilkadziesiąt kilometrów lądował w Mełnie (okolice Radzynia Chełmińskiego). ( link XCC )

Paweł Chrząszcz, lecąc na mocno przeważonym (15kg) skrzydełku klasy DHV1 pokonał dystans 55 kilometrów, ostatecznie lądując za Wąbrzeźnem. ( link XCC )

Wyczyn kolegi Chrząszcza podkreśla tylko znaną w środowisku pilotów przelotowych teorię, która jasno traktuje, że „ to lata pilot , a nie paralotnia”.

Podsumowując: świat z perspektywy holu z „Przyn–Okęcia” wygląda szczególnie obiecująco, wydaje się więc, że „100-tki”, „200-tki” a prawdopodobnie i „300-tki” to już tylko kwestia czasu.


Więcej zdjęć w galerii.www.aktywninowe.pl

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się