Wiadomości

imaf1 W dniu 10 marca 2012 roku sekcja karate shotokan została ofcjalnie zaproszona do Międzynarodowej Federacji Sztuk Walk IMAF.

W sobotnie przedpołudnie w krajowym oddziale tej organizacji w Inowrocławiu odbył się I Kongres. „Aktywnych” reprezentował wice Prezes Leszek Kitowski.

Początki IMAF sięgająlat 50-tych, kiedy to z Japonii do Europy zaczęli napływać mistrzowie dalekowschodnich sztuk walk. W szczególności mistrzowie judo, ju-jutsu i karate. Europejski odział IMAF powstał w końću lat 70-tych, który po jakims czasie uniezależnił się od japońskiego matecznika.

W 2010 roku w Słupsku odbył się Kongres założycielski, a IMAF Polska oficjalnie zostało przyjęte w struktury międzynarodowe. Obecnie organizacja ta ma swoje odziały między innymi w : Belgii, Holandii, Anglii, Niemczech, Węgrzech, Irlandii, Ukrainie, Portugalii, Ruminii, Hiszpanii, Włoszech, Szwecji, Danii oraz Iranie.

Zarząd Stowarzyszenia „Aktywni” podejmując decyzje o wejściu w krajowe struktury tej organizacji ma nadzieje, że przyczyni się ona do popularyzacji dalekowschodnich sztuk walki, krzewienia kultury fizycznej oraz mozliwości promocji miasta i gminy Nowe na zawodniczych arenach kraju i zagranicy.

imaf2


www.aktywninowe.pl

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się