Wiadomości

Znamy wszystkich wykonawców tegorocznej edycji Muzyki Kościołów – Letnich Koncertów Muzycznych.

10 czerwca 2012 roku o godzinie 17:45 z recitalem wystąpi Pomorski Kwartet Smyczkowy Baltic Kwinte.

Baltic Kwartet tworzą absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku, obecnie związani z Filharmonią Bałtycką. Są nimi Tomasz Diakun, Sylwia Kolasińska, Kamila Pietrzak, i Tomasz Pozorski. Muzyków połączyła wspólna pasja, szerokie spojrzenie na sztukę i poczucie humoru. Muzycy spełniają się zarówno w projektach typowo klasycznych jak i bardziej nowatorskich. Włączają do repertuaru muzykę elektroniczną, rozrywkową oraz elementy kabaretu. Od 2007 są członkami Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki.

Tomasz Diakun - skrzypek kameralista, uczeń prof. Mirosławy Pawlak. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Był koncertmistrzem Akademickiej Orkiestry Symfonicznej w Gdańsku oraz Filharmonii Koszalińskiej. Obecnie I skrzypek Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Założyciel Niekonwencjonalnej Orkiestry Kameralnej. W latach 1999-2003 prowadził ją i dał się poznać jako znakomity organizator i pomysłodawca ciekawych projektów łączących muzykę z tańcem współczesnym, światłem, poezją, kabaretem oraz filmem. Współpracował z Leszkiem Możdżerem, Adamem Sztabą, Zygmuntem Rychertem, Mirosławem Baką, Gdańskim Teatrem Tańca, grupą kabaretowo-filmową „Goście z Kosmosu”.

Sylwia Kolińska w 1995 roku ukończyła Akademię Muzyczną w klasie prof. Henryka Keszkowskiego. Była uczennicą w klasie kameralnej prof. Romana Sucheckiego. Brała czynny udział w kursach mistrzowskich i kameralnych m.in. w Weimarze i Blankenburgu. Od 1994 roku jest skrzypaczką w grupie pierwszych skrzypiec Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Kamila Pietrzak - ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku w 2005 roku pod kierunkiem prof. Krzysztofa Sperskiego i dr Tadeusza Samerka. Współpracuje ze Słupską Orkiestrą Symfoniczną oraz Teatrem Muzycznym w Gdyni. Przez dwa lata koncertowała z Kabaretem DKD.

Tomasz Pozorski dyplomant prof. Ireny Albrecht. W latach 2002-2005 muzyk Państwowej Opery Bałtyckiej. Koncertował jako solista z Orkiestrą Akademicką w Gdańsku, Płocką Orkiestrą Symfoniczną oraz Niekonwencjonalną Orkiestrą Kameralną. Obok działalności klasycznej podejmuje projekty muzyki rozrywkowej, m.in. w Sopot Festiwal, Top Trendy oraz w programach telewizyjnych stacji TVN „Taniec z Gwiazdami” i Polsatu. Jest członkiem Orkiestry Adama Sztaby.

22 lipca 2012 roku o godzinie 17:45 wystąpi kwartet klarnetowy Hevelius.

Kwartet klarnetowy Hevelius powstał w 2003r. w nawiązaniu do kilkunastoletniej tradycji zespołów klarnetowych Gdańska. Zespół brał udział w znaczących koncertach organizowanych przez Polską Filharmonię Bałtycką, Filharmonię Dolnośląską, Akademię Muzyczną w Gdańsku, Poznaniu, Politechnikę Gdańską, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu a także w wielu koncertach miast Polski północnej. Ogromny i zróżnicowany repertuar zespołu pozwala zaprezentować słuchaczom muzykę zarówno klasyczną i romantyczną, jak i z pogranicza muzyki rozrywkowej, powstałą na kwartet klarnetowy oryginalnie, jak też w transkrypcji z pełnym wykorzystaniem możliwości brzmieniowych i technicznych zespołu.

Kwartet klarnetowy Hevelius tworzą: Barbara Pappelbaum – klarnet III, Bogdan Ocieszak – klarnet basowy, Grzegorz Wieczorek – klarnet I, klarnet, Es Marek Schiller – klarnet II

12 sierpnia 2012 roku o godzinie 17:45 na organach zagra Tomasz Drążkowski

Tomasz Drążkowski urodził się w 1988 roku w Świeciu. Edukację muzyczną na fortepianie rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. G.G. Gorczyckiego Chełmnie, w wieku 8 lat. W 2007 roku rozpoczął studia o specjalności Muzyka Sakralna na wydziale Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie organów p. Ewy Sawoszczuk i w klasie dyrygowania Prof. Mariusza Kończala. Jest także kompozytorem autodydaktą. Był pomysłodawcą i organizatorem cyklu "Letnie Wieczory Muzyki Organowej w Klasztorku" w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Świeciu, Koncertów okolicznościowych w kościele p.w. Wniebowstąpienia NMP w Grudziądzu oraz Koncertów Muzyki Chóralnej w kościele p.w. Matki Boskiej Pocieszenia w Drzycimiu. Jako solista - organista występował na Festiwalach organowych m. in. w Bydgoszczy, Starogardzie Gdańskim, Grudziądzu oraz Tucholi. Przez kilka lat grał w orkiestrze dętej w Świeciu na flecie poprzecznym i piccolo. Współpracuje także jako akompaniator z chórem Adalbertus w Starogardzie Gdańskim. Jest pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym Koncertów Muzyki Organowej w kościele św. Józefa w Świeciu. Obok zamiłowania do muzyki organowej ważną rolę w jego życiu zajmuje muzyka chóralna. To właśnie sakralna twórczość chóralna zajmuję większość jego własnych kompozycji. Tomasz Drążkowski pełni funkcje organisty w Kartuzach.

Koncerty odbędą się w Farze w Nowem. Projekt został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.www.aktywninowe.pl

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się