Wiadomości

DSC_0165 Z największą przyjemnością informujemy Was, że Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego docenił naszą działalność, nagradzając projekt rewitaizacyjny pt. „Przyny-Okęcie, nasza mała rewitalizacja”.

Przypomnijmy. W ubiegłym roku nasi paralotniarze w porozumieniu z Urzędem Gminy w Nowem podjęli działania, w efekcie których odcinek dawnego torowiska Przyny - Milewo pełni funkcję ścieżki rekreacyjnej oraz profesjonalnie przygotowanego startowiska dla paralotni. Obiekt ten stał się przykładem działań rewitalizacyjnych, przywracających dawne zapomniane i nieczynne miejsca dla lokalnej społeczności oraz dla ruchu turystycznego.

Projekt „Przyny-Okęcie, nasza mała rewitalizacja”, jest jedynym takim pomysłem w kraju poświęconym uprawianiu paralotniarstwa. Pomysł ten wpisuje się w działania Gminy Nowe, których istotą jest promowanie aktywnej turystyki i sportu na jej terenie.

Paralotniarstwo to dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportu, ale tez forma rekreacji ciesząca się coraz większym zainteresowaniem. Od kilku lat za naszym pośrednictwem nasz region jest postrzegany w środowisku sportów lotniczych jako miejsce szczególne. Zarówno z uwagi na walory krajobrazowe, dogodne dla tego sportu ukształtowanie terenu, ale także na stale powiększającą się bazę turystyczną, jak i przychylność mieszkańców oraz władz lokalnych. Cieszymy się z tego, że jesteśmy w Polsce rozpoznawalni, że Nowe powoli staje się znakiem jakości. Dlatego z braku przysłowiowej wiśni, rodzynek jest zwieńczeniem tego naszego „tortu” idei, planowania i działań.

Uroczysta Gala V Edycji konkursu o nagrodę marszałka województwa „Rodzynki z Pozarządówki” odbędzie się w pałacu w Lubostroniu 19 czerwca 2012 roku.

Zapraszamy do galerii
Galeria z rozdania nagród
Materiał filmowy

www.aktywninowe.pl

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się