Wiadomości

andrzej To prawda, że rekordy w najdłuższych przelotach otwartych (jeszcze) nie należą do nas.
Zapierają dech w piersiach wyczyny paralotniarzy z południa kraju, wbijają w ziemię kolejne dystanse robione z Borska.

Chłopaki z naszego teamu postawili jednak na klify. Zgodnie z genezą , bo wszyscy zaczynalismy i najczęściej oblegamy nasze stare sprawdzone nadwiślańskie klify. Kiedy kilka lat temu padła idea odlotów z „krawężników”, której pierwszym poruszycielem był Robert Machel, środowisko reagowało co najwyżej ironicznym uśmiechem.

Tymczasem idea stała się faktem. Najpierw po kilka kilometrów z Parsk, Starogrodu, Unisławia. Później śmielej po kilkanaście i kilkadziesiąt z Nowych Marz i Nowego oraz objawienia 2012 roku: Łosiowej Góry.

Aż, pamiętnej niedzieli 05 maja 2013 roku trzech pilotów naszego teamu udowodniło, że z 55 metrowego krawężnika, posiadając doświadczenie, przyzwoity sprzęt i mocne zwieracze , da się „pocisnąć” tam daleko...

Efekt: start z klifu w Parskach, późno, bo około 13.00. Silna termika. Mocne kominy zamiatające wszystko co spotkaja na swojej drodze. Efekty były widoczne tuż po starcie Andrzeja , Chrząszcza i Czesława. „Klapienie”, podwinięcia oraz inne atrakcje kilkanaście metrów nad ziemią nie nastajały optymistrcznie widzów , a tym bardziej pilotów.

Po krótkiej walce w parterze, trójka zniknęła nam z oczu. Ostatecznie , Chrząszcz zaliczył 55 km (Iława), Czesław 103 km (Działdowo), natomiast Andrzej Danielewski zakończył lot kilka kilometrów od Przesnysza z wynikiem 146 km!

Tym wynikiem ustalił absolutny rekord przelotu otwartego z klifu. Cóż , nam nielotom pozostaje życzyc kolegom kolejnych sukcesów na podniebnych szlakach.

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się