Start

organy_2012

Nadwiślańskie Stowarzyszenie Aktywni zapraszaja na koncerty w ramach „Muzyki Kościołów”. Rok 2013 jest rokiem szczególnym z tego względu, że zbiegły się dwa jubileusze: 50-lecie prezbiteratu ks. Józefa Talkowskiego – gospodarza miejsca koncertów oraz 100- lecie organów fary w Nowem W ramach cyklu zaplanowano następujące recitale: Adam_Klarecki_2

 7 lipca 2013 17:45 Orkiestra Symfoniczna Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu pod batutą Piotra Dołęgowskiego składa się z uczniów szkoły. W koncercie wezmą udział uczestnicy Warsztatów Muzyki Liturgicznej.   Koncert ten dedykowany jest ks. Józefowi Talkowskiemu z okazji 50-lecia prezbiteratu.

28 lipca 2013 17:45 Adam Klarecki urodził się w 1969 roku w Świdnicy na Dolnym Śląsku. Od 1995 roku mieszka we Włocławku, gdzie pełni funkcję organisty Bazyliki Katedralnej. Prowadzi klasę organów w Państwowej Szkole Muzycznej II st. we Włocławku oraz w Diecezjalnym Studium Organistowskim. Jest organizatorem cyklu koncertowego „Katedralne Koncerty Organowe” we Włocławku. Należy do inicjatorów festiwalu organowego w kościele farnym w Chełmnie, bierze udział w organizacji koncertów organowych w innych kościołach regionu. W 2004 roku ukończył Mistrzowskie Studia Podyplomowe u prof. Andrzeja Chorosińskiego w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jesienią 2011 roku nagrał płytę dokumentującą brzmienie organów katedry we Włocławku.

Koncert ten związany jest ze 100-leciem organów Fary w Nowem.

25 sierpnia 2013 17:45 Paweł Nowak - akordeonista, członek kilku zespołów, organizator Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. Obok gry prawdziwą pasją jest kolekcjonowanie akordeonów, ma ich około 300. Współpracuje i występuje z kilkoma zespołami, między innymi: KLEZMORET Trio , Dorotą Lulką, aktorką gdyńskiego teatru miejskiego z projektem PIAF PO POLSKU, kwartet Milonga Baltica, gitarzystami jazzowymi: Leszkiem Dranickim i Marcinem Wądołowskim w ramach grupy DJANGOLOGY, Almost Jazz Group.

Koncerty zostały dofinansowane przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego

herb

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się