O stowarzyszeniu

LOGO_-_AKTYWNI-male

Ktoś kiedyś powiedział, że najważniejsze to „żeby coś się działo”. W czasach kiedy każdy żyje sam sobie, a najważniejszym imperatywem jest stan posiadania, ten krótki manifest nabiera znaczącej wartości. W tym duchu kilku zapaleńców postanowiło realizować swoje zainteresowania. Co ciekawe, czas i miejsce oraz dziedzina zainteresowań była całkowicie od siebie różna.

W 1993 roku w Nowem zawiązała się nieformalna grupa zafascynowana dalekowschodnimi sztukami walki. Grupa ta prowadzona przez Marcina Tylmana i później przez Leszka Kitowskiego przez kilkanaście lat prowadziła zajęcia , przez które przewinęło się (do 2007 roku) około 400 osób, w szczególności dzieci i młodzieży.

Po drugiej stronie Wisły w końcu XX wieku kilku zapaleńców z Kwidzyna (w szczególności Witolda Izdepskiego i Andrzeja Danielewskiego) zainteresowało się nowym sportem lotniczym jakim było w tym czasie paralotniarstwo. W 2003 roku przedstawiciele obu grup spotkali się po raz pierwszy, co jak należy przypuszczać stało się zarzewiem dalszej znajomości (widocznie chłopaki przypadli sobie do gustu).

W 2006 roku powstało idea utworzenia stowarzyszenia, „co by ludziom działo się lepiej”. W tym samym roku ukonstytuowała się grupa bardzo nieformalna, lecz dość normalna, a należeli do niej w szczególności: Mariusz Kamiński (Nowe), Leszek Kitowski (Nowe), Marcin Tylman (Nowe), Anna Barańska (Nowe), Krzysiek Sukniak (Nowe), Tomek Szych (Grudziądz), Witek Izdepski (Kwidzyn), Andrzej Danielewski (Kwidzyn), oraz kilku innych.

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE  i  PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

W styczniu 2007 formalnie powstało Nadwiślańskie Stowarzyszenie „Aktywni”. Aktualnie stowarzyszenie składa się z sekcji karate Shotokan, sekcji paralotniowej, sekcji tenisa i siatkówki, ponadto działa grupa projektowa zajmująca się obróbką zadań grantowych oraz organizacją przedsięwzięć wynikających z zapisów statutowych.

Nazwa „Aktywni” nawet jej pomysłodawcom wydaje się tendencyjna, jednak mówi sama za siebie: aktywni, to ci którzy chcą coś robić dla siebie i dla innych, tak więc jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy (w granicach rozsądku i zapisów statutowych), a nasze wrota są otwarte 24/h na podobnie nam myślących.

 

www.aktywninowe.pl

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się