Wiadomości

To już koniec projektu filmowego , którego celem było po pierwsze zainteresowanie młodzieży sztuką filmową, po drugie ukazanie naszego miasta, ludzi i spraw codziennych w kilkunastu klatkach filmowych.

Nie było łatwo, była walka z brakiem pomysłu, licznymi zwątpieniami, czy brakiem wiary we własne siły.

Występowały chwilowe trudności z dobrymi chęciami. Jednak po zmobilizowaniu wszystkich sił, całego potencjału drzemiącego w głowach i sercach, ostatecznie na wysokości zadania stanęły cztery ekipy: chłopaki z LO, dziewczyny z „przełomu” szkół Gimnazjum/LO, uczestnicy WTZ oraz chłopaki z Zakładu Poprawczego.

Zdaniem jury, tematyka filmów była ciekawa. Cieszy tym bardziej, że świat ukazany skupiony jest na ludziach. To właśnie wzajemne relacje, uczucia, zainteresowania powodują , że zaproponowane przez młodzież etiudy są ciekawe. Dla nas – pomysłodawców i organizatorów wszyscy zwyciężyli, bo wszystkie filmy mają swoją wartość.

Zgodnie jednak, z zasadami, zwyciężył jeden film, którego autorami byli Nikodem Gajewski, Michał Kaszubowski, Marek Kania i Marek Pałubicki - uczniowie LO w Nowem.

To właśnie ich dzieło zdaniem jury w składzie: Karolina Ratajczak - dziennikarz TVP, Joanna Dolecka-dziennikarz prasowy, Krzysztof Wesołowski-fotografik, Danuta Jankiewicz-plastyk, było najlepsze.

My, realizatorzy  mamy dzieję, że wspólna zabawa i pierwsza przygoda ze sztuką filmową będzie zachętą do tworzenia kolejnych dzieł oraz współpracy z naszym stowarzyszeniem przy naszych projektach filmowych.

Kto jeszcze nie widział filmów : ZAPRASZAMY

 

realizatorzy projektu „Się Kręci”

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się