Galerie zdjęć

Muzyka Kościołów Letnie Spotkania Muzyczne - sezon 2014.

Już w niedzielę 29 czerwca odbędzie się pierwszy z tegorocznych koncertów Muzyki Kościołów. W nowskiej farze,  o 17:45  zagra Marcin Skotnicki i Adam Mordka w programie Anioły i  Demony. 

Zespół składa się z duetu muzyków, którzy czynnie uczestniczą w życiu muzycznym regionu oraz kraju. Marcin Skotnicki jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, później pobierał edukacje muzyczną i zamieszkał w Hadze (Holandia), aby móc u źródła poznawać tajniki muzyki dawnej. Jest pedagogiem oraz czynnym muzykiem grającym na fletach prostych. Jego zainteresowania muzyką są bardzo szerokie, ale natchnieniem pozostaje zawsze muzyka renesansu i baroku. Koncertuje z orkiestrami oraz zespołami kameralnymi w Polsce oraz poza granicą kraju uczestnicząc w wielu nagraniach płytowych.

Adam Mordka jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, swoją przygodę z gitarą rozpoczął w 9- tym roku życia. Uczestniczył w wielu projektach muzycznych od muzyki dawnej, poprzez muzykę fokową, flamenco, poezję i muzykę współczesną. Brał udział w wielu nagraniach płytowych jako producent oraz muzyk sesyjny. Jest obecny jako muzyk i producent na wielu nagraniach, między innymi: „Ciepłem Muzyki Ogrzani”,  „Barockduo”, „Melodie Świata”, „Guitar Mellody”, „La Casa de Ines”, “ Kołysanki dla nieco starszych”.

Suita utworów zebranych pod wspólnym tytułem „Anioły i Demony” stanowi pewną całość. Są to kompozycje z przełomu XIX/XX wieku powstałe w Anglii i Irlandii. Wywodzą się z muzyki morskiej, która na wyspach przenika w świadomość mieszkańców, umilając im życie nie tylko na morzu, ale też na lądzie. Projekt „Anioły i Demony” jest w pewnym stopniu absolutnie nowatorski, nikt do tej pory nie dokonał nagrania tego materiału w aranżacji na flety proste i gitary. 

Cykl koncertów  został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.   

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się