Wiadomości

W dniach 9-10.08.2014 odbyła się druga w tym roku edycja zawodów Polskiej Ligi Paralotniowej.

Tym razem zawody odbyły się na polskich nizinach na terenie Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie. Team „Aktywni” Reprezentował, jako jedyny Paweł Chrząszcz.

W zawodach wzięło udział 17 pilotów w tym jeden zawodnik z Niemiec, a organizatorom udało się rozegrać dwa ważne taski. Konkurencje polegały na doleceniu do wyznaczonych met po kilku punktach zwrotnych z liczącym się indywidualnym czasem pokonania trasy przez zawodników. Pierwszego dnia ligi trasa w najkrótszej linii liczyła 44 km. Nie był to udany dzień dla naszego pilota. Paweł startując dwukrotnie za wyciągarką nie był w stanie utrzymać się w powietrzu lądując w pobliżu lotniska. Tego dnia nikomu nie udało się pokonać całego dystansu. Tę konkurencje wygrał Grzegorz Fiema pokonując 38,3 km.              

Drugiego dnia organizator wyznaczył konkurencje o długości 38 km. Tego dnia warunki zapowiadały się zdecydowanie gorsze. Podstawa chmur zaledwie na wysokości 1300 m n.p.m., znaczne pokrycie wyższymi chmurami i silny wiatr. Był to dzień dla cierpliwych. Bardzo słabe noszenia rozrywane przez wiatr były trudne do wykorzystania nawet przez szybowników, z jakimi zawodnicy dzielili niebo.

Tego dnia Chrząszczu miał zdecydowanie więcej szczęścia. Pokonał trasę w przeciągu 1:40:11h, co pozwoliło mu wygrać konkurencję o 15 minut przed Robertem Bernatem. Jako jedyni pokonali całą trasę lądując na mecie w Jarocinie.

Przewaga punktowa naszego teamowego pilota pomimo niepowodzenia pierwszego dnia pozwoliła mu skończyć zawody na drugim miejscu.

Warto wspomnieć, że drugiego dnia Paweł oraz Robert lecąc pod silny wiatr znaleźli się w strefie noszeń falowych - jednym z mniej zbadanych zjawisk występujących w atmosferze. Jest to prawdopodobnie pierwszy udokumentowany lot na fali inwersyjnej w Polsce. Robert lecąc pół godziny po Pawle uzyskał wysokość 2700 m n.p.m., czyli ponad 1200 m powyżej niego. Zdaniem

Pawła zwycięzcą dnia stał się właśnie Robert dokonując rzeczy uważanej do niedawna przez wielu za niemożliwą.

GRATULUJEMY !!!

Fotki PSP.

Zaprzyjaźnione serwisy

imaf poland


 

ekono


 

tlok


 

aktywna wies


 

nida

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się