Wiadomości

W dniach 9-10.08.2014 odbyła się druga w tym roku edycja zawodów Polskiej Ligi Paralotniowej.

Tym razem zawody odbyły się na polskich nizinach na terenie Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie. Team „Aktywni” Reprezentował, jako jedyny Paweł Chrząszcz.

W zawodach wzięło udział 17 pilotów w tym jeden zawodnik z Niemiec, a organizatorom udało się rozegrać dwa ważne taski. Konkurencje polegały na doleceniu do wyznaczonych met po kilku punktach zwrotnych z liczącym się indywidualnym czasem pokonania trasy przez zawodników. Pierwszego dnia ligi trasa w najkrótszej linii liczyła 44 km. Nie był to udany dzień dla naszego pilota. Paweł startując dwukrotnie za wyciągarką nie był w stanie utrzymać się w powietrzu lądując w pobliżu lotniska. Tego dnia nikomu nie udało się pokonać całego dystansu. Tę konkurencje wygrał Grzegorz Fiema pokonując 38,3 km.              

Drugiego dnia organizator wyznaczył konkurencje o długości 38 km. Tego dnia warunki zapowiadały się zdecydowanie gorsze. Podstawa chmur zaledwie na wysokości 1300 m n.p.m., znaczne pokrycie wyższymi chmurami i silny wiatr. Był to dzień dla cierpliwych. Bardzo słabe noszenia rozrywane przez wiatr były trudne do wykorzystania nawet przez szybowników, z jakimi zawodnicy dzielili niebo.

Tego dnia Chrząszczu miał zdecydowanie więcej szczęścia. Pokonał trasę w przeciągu 1:40:11h, co pozwoliło mu wygrać konkurencję o 15 minut przed Robertem Bernatem. Jako jedyni pokonali całą trasę lądując na mecie w Jarocinie.

Przewaga punktowa naszego teamowego pilota pomimo niepowodzenia pierwszego dnia pozwoliła mu skończyć zawody na drugim miejscu.

Warto wspomnieć, że drugiego dnia Paweł oraz Robert lecąc pod silny wiatr znaleźli się w strefie noszeń falowych - jednym z mniej zbadanych zjawisk występujących w atmosferze. Jest to prawdopodobnie pierwszy udokumentowany lot na fali inwersyjnej w Polsce. Robert lecąc pół godziny po Pawle uzyskał wysokość 2700 m n.p.m., czyli ponad 1200 m powyżej niego. Zdaniem

Pawła zwycięzcą dnia stał się właśnie Robert dokonując rzeczy uważanej do niedawna przez wielu za niemożliwą.

GRATULUJEMY !!!

Fotki PSP.

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się