Wiadomości

 

Organizatorzy, po konsultacjach z kapitanami drużyn, postanowili zamiast trzech grup trzyzespołowych zrobić dwie grupy po cztery teamy.

W wyniku losowania, w grupie I znaleźli się: Defekt Pelplin, Heba Nowe, Jazz Skórcz oraz Hardteam Bydgoszcz.

Grupa II to: Aktywni Nowe, Hotel na Wzgórzu Team Gniew, Timex Tczew i Zryw Wielki Lubień. Po tej fazie rozgrywek najlepszy był Timex oraz Defekt (zwycięzcy grup). Drugie miejsca premiowane awansem zajęli Aktywni i Heba. Półfinały, mimo ciekawej rywalizacji, nie przyniosły niespodzianek. Zespoły z Pelplina i Tczewa wygrały po 2:0 i oczekiwały już na swój mecz w wielkim finale Grand Prix. Najpierw miejscowym kibicom pokazali się nowianie. Siatkarze Heba Nowe po tym jak wygrali w pierwszym secie 25:22 mieli nadzieję na pokonanie Aktywnych. W drugiej i trzeciej odsłonie lepsi okazali się bardziej doświadczeni Aktywni, którzy pokonali rywali 2:1 (25:23, 15:9).

Ostatnia, finałowa konfrontacja również nie zakończyła się w dwóch setach. Wojnę nerwów w tie-breaku wygrali tczewianie, pokonując Defekt 20:18.

Dzięki tej wygranej Timex umocnił się na drugim miejscu w końcowej klasyfikacji GP. Zwycięzcą, jak wspomnieliśmy na początku, został Defekt Pelplin, który ostatecznie wyprzedził rywala o 1(!) punkt. Najniższe miejsce na podium przypadło Aktywnym. Gratulujemy!

Końcowa klasyfikacja po IV turniejach GP:

Defekt Pelplin 51 pkt.

Timex Tczew 50 pkt.

Aktywni Nowe 47 pkt.

Heba Nowe 25 pkt.

Zryw Wielki Lubień 20 pkt

Jazz Skórcz 20 pkt.

Hardteam Bydgoszcz 16 pkt.

Hotel NWT Gniew 10 pkt.

LO Nowe 5 pkt.

Zespół z czwartego miejsca otrzymał pamiątkowe koszulki, pierwsze trzy zespoły nagrodzone zostały również statuetkami, koszulkami oraz nagrodami pieniężnymi.

Rozdano również nagrody indywidualne:

Najlepszy zagrywający: Michał Kaszowicz - Defect Pelplin
Najlepszy rozgrywający: Paweł Zbrzeźny - Timex Tczew
MVP turnieju: Maciej Kaszowicz - Defect Pelplin

Sędziami zawodów byli Torunianie: Agnieszka Prętnicka, Ariadna Borzych i Tomasz Matuszewicz.

Zapraszamy do GALERII

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się