Wiadomości

Pomysł projektu narodził się w 2009 roku. Początkowo chodziło o organizację „podwórkowych“ rozgrywek w siatkówce plażowej z uwagi na brak ekip grających w siatkówkę w Nowem oraz brak dostępu do sali gimnastycznej. Pomysłodawcami byli członkowie świeżo utworzonej sekcji siatkówki, któa zacząła działać w ramach struktur Nadwiślańskiego Stowarzyszenia „Aktywni“. Zapał młodych podkręcili członkowie zarzadu oraz Roman Iwasieczko, związany z biznesem  członek „Aktywnych“.

Z tej relacji zrodził się Regionalny Turniej Siatkówki Plażowej „Iwasieczko CUP“, po raz pierszy rozegrany w 2009 roku na kolektywnie przygotowanych przez organizatowów boiskach. Co ciekawe od pierwszej edycji Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem wśród zawodników uprawiających siatkówkę w regionie. W Nowem zagrał między innymi Piotr Gabrych, grudziądzki olimpijczyk. Z roku na rok impreza stawała się coraz bardziej rozbudowanym, jak na lokalne warunki, przedsięwzięciem. Z roku na rok zwiększała się także liczba widzów- pomimo tego, że lokalizacja biosk nie należała do najbardziej trafionych.

Sytuacja uległa zmianie w 2014 roku kiedy to po pierwsze rozgrywki przeniesiono na specjalnie wybudowany, nowy obiekt nad miejscowym jeziorem Czarownic. Po drugie dość wyskoka pula nagród oraz zabiegi promocyjne sprawiły, że w rozgrywkach wzięli udział zawodnicy z całej Polski. Na piasku można było zobaczyć zawodników na co dzień grających w Plus Lidze: Mateusza Czunkiewicza, czy obecnego mistrza świata Dawida Konarskiego. Dodatkowym elementem, który niewątpliwie przyczynił się do rozwoju imprezy było zainterewsowanie się projektem przez PZPS, który w 2014 roku zaprosił Nadwiślańskie Stowarzyszenie „Aktywni“ do współorganizacji w Nowem jednego z turniejów promujących siatkarski mundial 2014.

Biorąc pod uwagę możliwości i oczekiwania tegoroczna edycja zyskała wymiar i oficjalny tytuł projektu ogólnopolskiego, w którym weźmą udział aż 24 pary męskie. W dwudniowych rozgrywkach (4-5 lipca) wyłonieni zostaną najlepsi zawodnicy, którzy zgarną nagrody z puli przekraczającej 5000zł. Misją organizatora - Nadwiślańskiego Stowarzyszenia „Aktywni“ jest budowanie stałej prestiżowej imprezy sportowo-widowiskowej trwale wpisującej się w kalendarium imprez w regionie.

REGULAMIN

 www.aktywninowe.pl

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się