Start

W niedzielę w nowskiej Farze odbędzie się drugi z cyklu koncertów „Muzyka Kościołów”. Zagrają i zaśpiewają Tomasz Radimonas oraz Piotr Janicki.

Tomasz Radimonas – tenor jest absolwentem Studium Organistowskiego Diecezji Pelplińskiej. Pracę organisty rozpoczął w parafii p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Grudziądzu. Od 2001 roku jest organistą w starogardzkiej parafii p.w. św. Wojciecha, gdzie z powodzeniem dyryguje parafialnemu chórowi „Adalbertus”.

Tomasz Radimonas to propagator najwyższej kultury muzycznej, o czym przekonują się starogardzianie podczas różnorodnych tematycznie koncertów w kościele św.Wojciecha, a także podczas cyklicznych Koncertów Czwartkowych w Muzeum Diecezjanym w Pelplinie oraz koncertów jakie odbywały się w minionym roku w Muzeum Ziemi Kociewskiej.

Tomasz Radimonas jest nie tylko organistą, dyrygentem chóru, organizatorem koncertów, ale także solistą, którego piękny tenor rozbrzmiewa podczas liturgii i salach koncertowych. W roku swojego Jubileuszu 25 – lecia pracy organistowskiej uhonorowany został nagrodą Prezydenta Starogard Gdański „Wierzyczanka 2013” w dziedzinie „Kultury”. Od roku 2011 współpracuje z Teatrem Otwartym w Gdańsku.

 

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się