Informacje ogólne Sekcji Piłki Siatkowej

Uroczysta gala marszałkowskiego konkursu dla osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej „Stalowy Anioł” odbyła się 24 listopada w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Nagrody trafiły do dziewięciu osób i jednego zespołu. Nagrody przyznawane są między innymi za podnoszenie standardów jakości usług instytucji pomocy społecznej, tworzenie rozwiązań w zakresie opieki nad dzieckiem i rodziną, wdrażanie projektów aktywizujących lokalną społeczność oraz wspieranie i upowszechnianie wolontariatu. Laureaci oprócz statuetek Stalowego Anioła i listów gratulacyjnych otrzymują nagrody finansowe.  

Prestiżową nagrodę otrzymał Marcin Tylman z Nowego. Marcin Tylman to postać nietuzinkowa.  Jest prezesem Zarządu  Miejsko-Gminnego    Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, który prowadzi Warsztaty Terapii Zajęciowej. Prowadzi sekcje karate oraz aktywnie uczestniczy w licznych działaniach  Nadwiślańskiego Stowarzyszenia Aktywni . Pracując zawodowo w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej uczestniczy w projektach służących poprawie sytuacji osób w trudnej sytuacji życiowej,  służy także poradą ekspercką w ogólnopolskim projekcie Forum na rzecz wychodzenia z bezdomności.

W tym roku wśród 9 nagrodzonych osób znaleźli się Stanisława Matejska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku, Honorata Wilk z Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Bydgoszczy prowadzonego przez „Stowarzyszenie z Potrzeby Serca”, Aniela Salamon – społecznik, propagatorka aktywności obywatelskiej z terenu gminy Gąsawa (powiat żniński) oraz Tadeusz Centek – jeden z najstarszych wolontariuszy w kraju, pracujący w Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy. Nagrodzony zespół to pracownicy bydgoskiego oddziału Stowarzyszenia „Podaj Rękę” prowadzący Świetlicę „Polanka” w Schronisku dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi w Bydgoszczy.

W uroczystej gali wręczenia nagród w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu samorząd województwa reprezentowali wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, przewodniczący sejmiku Ryszard Bober oraz radni województwa Przemysław Przybylski i Marek Witkowski.

Więcej informacji:

http://www.kujawsko-pomorskie.pl/biuro-prasowe-kontakt/informacje-prasowe-menutematyczne-126/28489-anioly-pomocy-spolecznej

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się