Wiadomości

Rozpoczęliśmy paralotniowy sezon XC lotami ze startowiska Nowe-Przyny. Nikt  jednak nie spodziewał się, że będzie to tak dobry początek. Po sprawdzeniu prognoz ogłaszamy, że holujemy w sobotę 30.04.2016r. Bardzo słoneczny poranek i pojawiające się chmurki dobrze wróżą wszystkim chętnym powietrznych przygód. Pierwszy hol o godzinie 11.00 pozwala już odlecieć pierwszej osobie w nieznane. Następni piloci po przejściowym kryzysie termicznym wykręcają się nad startem by zniknąć w przestworzach. Witek z Krzyśkiem zwiedzają okolice i miasto z powietrza. Andrzej Chorab i Tomek Szczepański lądują po kilkudziesięciu kilometrach od startu, Krzysiek Drzycimski gość z zaprzyjaźnionego Kuj-Pom Teamu ląduje po 101 km na dawnym lotnisku w Konarzynach.  Najdalej leci tego dnia Andrzej Danielewski lądując nad morzem w Koszalinie po 6h 40m lotu i 185 km.

Koniec kwietnia uraczył wszystkich wyśmienitą słoneczną pogodą pozwalającą latać do woli. Tylko przenikliwe zimno powyżej 1000 metrów ostudziło zapały niektórych lżej ubranych do zbyt długiego przebywania w przestworzach. Jednak tego dnia wszyscy zrobili  kilkudziesięcio kilometrowe trasy w powietrzu zaspakajając głód latania.

Podsumowując należy zadać tylko jedno pytania, skoro wiosenna termika była tak łaskawa to co to będzie się działo w pełni sezonu ?

 

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się