Wiadomości

Po dwu letniej przerwie  5 sierpnia wraz z częścią naszej ekipy znów szczęśliwy stanąłem na słoweńskiej ziemi. Pomyślałem, że pewne rzeczy się nie zmieniają, bo pomimo zmiany miejscówki czułem się zaje….ście. Krótko po mnie, Yasiu i Zuzie dobił nasz bus oraz „Mietki”. Stała ekipa przyjechała z zamiarem wylatania kilku chwil oraz dobrze pojętego wypoczynku, czyli pospania, popicia, pojedzenia i po prostu delektowania się chwilą i miejscem. Nowi uczestnicy- kursanci, poza wcześniej wymienionym katalogiem mieli za zadanie zaliczenie II etapu kursu paralotniowego.

Niby było jak zwykle, a jednak inaczej: nowa miejscówka, już nie na „Aleksander Plac” tylko kilkanaście kilometrów wyżej w Ravnicy w miejscu nazwanym przez właściciela „Stone House” , a przez bywalców po prostu „U Alesia”. Moim zdaniem kwatera rewelacyjna, zarówno logistycznie jak i klimatycznie (co istotne przecież). Dalej, pogoda tego roku jakaś dziwna, bo zasadniczo latania w lataniu na Lijaku było nie za wiele. Dzięki przewidywalności Mieczysława „dolataliśmy się”  we włoskim Meduno. A samo latanie na Lijaku jakieś dziwne i nie przewidywalne, zupełnie odstające od wielokrotnie przetrenowanego planu. Z drugiej strony, może to i dobrze…. Trzecia sprawa to czynnik ludzki. Trudno powiedzieć ,czy to wpływ złowrogiego północnego wiatru, czy innej czarciej siły, ale wśród narodu dało się wyczuć niepokojące napięcie. To co się udało, to pomimo wszystko fajnie polatać, wspólnie pobyć  i wrócić  w jednym kawałku do domu.

Tak czy inaczej w tym roku Słowenia była inna i tyle. A jaka będzie następna , to się okaże mam nadzieję za rok…..

GALERIA

Marcin

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się