Wiadomości

Długo nie gościliśmy na poważnych imprezach organizowanych przez PZK. W związku z naszymi przygotowaniami do Mistrzostw Polski postanowiliśmy zweryfikować nasz poziom.

Tak się złożyło, że klub „Ronin” z Torunia zorganizował kolejną edycję prestiżowego turnieju Copernicus Cup, na którym można powiedzieć wychowała się cała kadra naszego klubu. Z przyjemnością więc, z młodym pokoleniem , w sobotni poranek  stanęliśmy z młodym pokoleniem na parkiecie hali sportowej szkoły nr 25 w Toruniu. To co można powiedzieć, to przede wszystkim poziom zawodników. Łącznie w imprezie udział wzięło ok. 360 zawodników z 23 klubów.

Nasz team skupiony był na konkurencji kata. Już pierwsze starty udowodniły, że będzie naprawdę ciężko. I tak było.

Ponad 20 zawodników w planszy naszego najmłodszego debiutanta- Macieja Świtały, który ostatecznie zajął 6 miejsce. Podobna ilość w konkurencji Oli Wolfajl. Trudności nie ominęły Mieszka Reszki oraz Natalii Wiśniewskiej, która zajęła naszym zdaniem wysokie  (jej „ulubione” ) 4 miejsce. Kacper Śliwa, Kamil Klitowski, Ania Kuziemkowska i Beata Rocławska uplasowali się na 3 miejscach i zapewnili sobie zasłużone brązowe medale.

Najtrudniejszą jednak walkę o brąz stoczyła Laura Szychowska, która w bardzo ekscytującej i wyczerpującej konkurencji  zasłużenie stanęła na pudle. Srebrnego tonu do wszechogarniającego Aktywnych brązu domieszał Dawid Lipertowicz, który wykonując kata Unsu podkreślił swój wysoki poziom techniczny oraz nasza drużyna Lipertowicz/Kalitowski/Śliwa, który również wywalczyli srebro w konkurencji kara drużynowe.

Podsumowując, z zawodów w Toruniu wróciliśmy z 5 brązami, 1 srebrem i 1 srebrem za konkurencje drużynową. Naszym zdaniem zupełnie nieźle.

ZAPRASZAMY DO GALERII

 

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się