Wiadomości

Słowenia 2008

slowenia2008 Po raz trzeci członkowie sekcji paralotniowej Aktywni mieli możliwość aktywnie wypocząć pod niebem gościnnej Słowenii. Wyprawa rozpoczęło się 29 kwietnia  i trwała 9 dni. Pomijając aspekt wypoczynkowy, głównym celem szkoleniowym było zdobywania doświadczeń w lotach termicznych. Położenie geograficzne przedgórza Alp Julijskich, zwłaszcza bliskość Adriatyku powoduje, że warunki termiczne w tym rejonie sprzyjają przelotom na paralotniach. Czego dowodzi np przelot naszego klubowego kolegi Andrewa, który doleciał w okolice włoskiego Triestu (wybrzeże adriatyckie). Uczestnicy wyprawy mieli zatem dość czasu aby szlifować swoje umiejętności, tym bardziej , że praktycznie każdego dnia warunki pogodowe były różne. Jednego dnia dominował delikatna termika pozwalająca na bez stresowe „bujanie w obłokach”, a już następnego „nieźle dawało popalić”- co odczuł na własnej skórze Romano. 
Podsumowując w kilku słowach: „dla każdego coś miłego”. Ale Słowenia to nie tylko latanie, grzechem byłoby przesiadywać tylko na startowisku w oczekiwaniu na nie nadchodzący „warun”, czy zalegać na Campie u Aleksandra („CampLijak”). Okolice Novej Goricy są tak zróżnicowane i piękne, że nie sposób zwiedzić wszystkich ciekawych miejsc w kilkanaście dni, dodatkowo bliskość wybrzeża adriatyckiego (Włochy) jest zobowiązująca. Generalnie uderzające jest to , że Słowenia w tym rejonie jest nadal bardzo naturalna, wolna od przepełnionych kurortów obleganych przez rzesze turystów, fakt ten pozwala w sposób wyjątkowy poznać tutejszą kulturę i zwyczaje.

www.aktywninowe.pl

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się