Start

Zapraszamy na Sympozjum Bibliotekarzy Kociewia w ramach Kociewskich Targów Wydawniczych. Podczas Sympozjum wystąpi  Zbigniew Lorkowski, który przybliży słuchaczom działalność Nadwiślańskiego Stowarzyszenia Aktywni w kontekście utrwalania historii – cyklu wydawniczego   „A za mojej pamięci”. Szczegóły na plakacie.

W niedzielę 28 sierpnia, o 17:45 w nowskiej farze odbędzie się trzeci koncert z cyklu Muzyka Kościołów.  Wystąpią Maria Lewandowska oraz Mirosława Pawłowska. Jak zapowiadają artystki  podczas koncerty zabrzmią   znane i nieznane utwory w opracowaniu na niebiański duet flet i harfę. Wstęp na koncert jest wolny.

Maria Lewandowska - Utalentowana harfistka młodego pokolenia. Ukończyła studia w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego  w Poznaniu. Studia podyplomowe w specjalności kameralistyka w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Doskonali swoje umiejętności pod okiem światowej klasy specjalistów w dziedzinie gry na harfie. Współpracuje z wieloma czołowymi orkiestrami w Polsce. W ostatnim czasie na stałe związana z Operą Nova w Bydgoszczy i Toruńską Orkiestrą Symfoniczną.  

Mirosława Pawłowska - Ukończyła studia muzyczne w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Brała udział w kursach mistrzowskich u wybitnych instrumentalistów i pedagogów oraz doskonaliła swoje umiejętności w dziedzinie kameralistyki we Włoszech. Na stałe związana jest z Operą Nova w Bydgoszczy oraz Toruńską Orkiestrą Symfoniczną.

Cykl Muzyka Kościołów przygotowuje zespół Nadwiślańskiego Stowarzyszenia Aktywni.  Muzykę Kościołów wsparły: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Bank Spółdzielczy w Nowem, Przedsiębiorstwo Usług Miejskich w Nowem, Orkus Nowe. Partnerem głównym projektu jest Parafia pw. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty  w Nowem oraz Tywet Nowe, CK „Zamek” oraz Gmina Nowe.   Cykl Muzyka Kościołów dofinansował Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.Nadwiślańskie Stowarzyszenie „Aktywni” zaprasza na cykl „Muzyka Kościołów”. Tegoroczne koncerty zatytułowano „Stare Nowe” , nawiązują do jubileuszu 750-lecia miasta.  Jak co roku na cykl składają się trzy koncerty: 17 lipca  Julii Karpety oraz Emilii Kineckiej, 7 sierpnia Natalii Tyrańskiej, Michała Tyrańskiego oraz Pawła Pawłowicza, 28 sierpnia Marii Lewandowskiej i Mirosławy Pawłowskiej. Wszystkie koncerty odbywają się o godzinie 17:45 w nowskiej Farze. Wstęp jest bezpłatny. Muzykę Kościołów wsparły: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Bank Spółdzielczy w Nowem, Przedsiębiorstwo Usług Miejskich w Nowem, Orkus Nowe. Partnerem głównym projektu jest Parafia pw. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty  w Nowem oraz Tywet Nowe, CK „Zamek” oraz Gmina Nowe.   Cykl Muzyka Kościołów dofinansował Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Koncert 17 lipca 2016 roku - Między melancholią a błogością- muzyczna podróż po XVIII wiecznej Europie.

Julia Karpeta – viola da gamba Wrocław.

Swój warsztat doskonaliła u Petra Wagnera, Brenta Wissicka, Rainera Zipperlinga oraz Marka Caudle’a, a także na kursach mistrzowskich. Jako solistka i kameralistka występuje w kraju i za granicą (Niemcy, Włochy, USA, Chorwacja, Litwa, Czechy, Hiszpania, Finlandia). Na stałe współpracuje z wieloma znakomitymi zespołami muzyki dawnej. Brała udział w licznych festiwalach muzyki dawnej m.in. Settembre in Musica, Wratislavia Cantans, Forum Musicum, BRQ Vantaa Festival, Pieśn Naszych Korzeni oraz Festiwal Bachowski w Świdnicy. Dokonała również sporo nagrań CD m.in. Saint Amour, Musica Gratulatoria, Gorczycki.  W 2011 roku została laureatką programu MKiDN Młoda Polska. Wraz z mężem tworzy duet gambowy Fernabucco, który w 2012 roku zajął II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Dawnej w Żorach.

Emilia Kinecka– flety podłużne Nowe

Ukończyła studia I st. w klasie fletu podłużnego u Tomasza Dobrzańskiego ( Akademia Muzyczna we Wrocławiu), oraz studia II st. u dra Marka Nahajowskiego  ( Akademia Muzyczna w Łodzi). Uczestniczyła w kursach mistrzowskich u takich pedagogów jak: Jitka Konečna, Kornelius Unckell, Goffredo degli Esposti. Współpracowała z Warszawską Operą Kameralną, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej z Krakowa ( z która nagrała CD Siedem Pieśni Marii ), Filharmonią Dolnośląską, zespołami Ars Cantus, Camerata Cracovia. Brała udział w wielu festiwalach muzyki dawnej m.in.: Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu, Festiwal Bachowski w Świdnicy, Festiwal Oper Barokowych w Warszawie

Jest współzałożycielką zespołu Kapela Polonica wykonującego muzykę wokalno-instrumentalną baroku. Obecnie zespół pracuje nad programem na debiutancką płytę.

 

PROGRAM KONCERTU

 

  1. Preludium Der Fluyten Lust-Hof 1644 - Jacob van Eyck (c. 1590-1657)
  2. Arpeggio- Carl Friedrich Abel (1723-1787)
  3. Greensleeves to a Ground- Anonim XVIII wiek
  4. Sonata Seconda- Giovanni Battista Fontana (1570-1630)
  5. Sonata pour la flute a bec: Lentement, Fugue, Courante, Les Notes egales et detachez, Fugue- Anne-Danican Philidor (1683-1732)
  6. A solo (Tombeau)- Paolo Pandolfo (1964)
  7. The Satyrn Masque- Anonim XVII wiek
  8. Sonata d-moll: Largo, Vivace, Presto, Adagio, Alla Breve- Georg Friedrich Handel (1685-1759)

 

Zbigniew Lorkowski

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się