Media o nas

W niedzielę 15 lipca o 17:45 w kościele św. Maksymiliana w Nowem odbędzie się kolejny koncert w ramach cyklu Muzyka Kościołów – Letnie Spotkania Muzyczne w 100-lecie Niepodległej.

Zagra Unicorn String Quartet w składzie:  1 skrzypce - Agnieszka Zaborowska, 2 skrzypce - Magdalena Osiecka, altówka - Michał Wroński, wiolonczela - Anna Jankowska. Unicorn String Quartet  to  kwartet  smyczkowy złożonym z  młodych muzyków, których pasją jest wspólna gra oraz piękne brzmienia.  Artystyczna, muzyczna  podróż zaczęła się kilka lat temu od kilku  wspólnie wykonanych utworów. Obecnie kwartet wykonuje  szeroki  repertuar zarówno muzyki poważnej,  rozrywkowej jak i filmowej.

Artyści w umiejętny sposób łączą elegancję muzyki poważnej  z nutą humoru, sprawiając, że każdy ze słuchaczy odnajduje w recitalu coś dla siebie. 

Wstęp na koncert jest wolny.

Z przykrością informujemy, że  w wieku 58 lat zmarł nasz kolega paralotniarz dr hab. Jerzy Włoch, nauczyciel akademicki Wydziału Chemii UMK, specjalista w dziedzinie badania właściwości fizykochemicznych materiałów adsorpcyjnych na bazie węgla i zeolitów.

Pogrzeb zaplanowano na środę 20 czerwca 2018 r. w Toruniu.

Dr hab. Jerzy Włoch urodził się 21 stycznia 1960 r. w Kołobrzegu. Studia na kierunku chemia ukończył na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii UMK w 1985 r. W latach 1988-1992 r. był słuchaczem Doktoranckiego Studium Chemii UMK. Rozprawę doktorską pt. „Otrzymywanie i badanie właściwości fizykochemicznych porowatych materiałów zeolitowo-węglowych” obronił w 1996 r. Promotorem był prof. Michał Rozwadowski. Stopień naukowy doktora habilitowanego uzyskał w 2008 r. za rozprawę pt. „Wyznaczanie współczynników dyfuzji par n-alkanów na izomorficznie podstawionych materiałach zeolitowych typu MFI metodą grawimetryczną”. 
Pracę na UMK rozpoczął w 1986 r. W latach 1986-88 r. pracował w Instytucie Chemii UMK jako asystent w Zakładzie Podstaw Chemii. W 1992 r. został zatrudniony na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii UMK. Do 1997 r. był asystentem, następnie adiunktem w Zakładzie Podstaw Chemii UMK, gdzie pracował w „Zespole syntezy i badania właściwości fizykochemicznych materiałów zeolitowych”. W 1993 r. otrzymał nagrodę zespołową ministra MEN za „Badania nad preparatyką i właściwościami fizykochemicznymi nowych materiałów zeolitowych”. W latach 2009-2018 aktywnie współpracował z prof. dr. hab. Arturem Terzykiem, wspólnie prowadzili badania nad zjawiskami molekularnymi w procesach adsorpcji na różnorodnych materiałach węglowych.

 

W niedzielę 26 sierpnia o godzinie 17:45 w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbe w Nowem odbędzie się koncert Kapeli Polonica. Skład zespołu: Barbara Rogala – sopran, Emilia Kinecka – flety podłużne, Zuzanna Budziarek  – klawesyn, Piotr Młynarczyk – viola da gamba.   Zespół Kapela Polonica, to czwórka absolwentów wyższych uczelni muzycznych w Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu i Genewie. Specjalizują się w muzyce dawnej. Inspiracją są dla nich przebyte studia, koncerty i kontakt z publicznością, a nade wszystko codzienne życie, nie ograniczające się do muzyki. Sopran, flet podłużny, viola da gamba i klawesyn, współtworzą brzmienie, dające duże możliwości wyrazowe.  Podczas koncertu będzie można usłyszeć kantaty sakralne  Georga Philipa Telemanna. Wstęp na koncert jest wolny.

Cykl Muzyka Kościołów  został dofinansowany przez  Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

http://kapelapolonica.pl/

 

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się