Nasze filmy

W niedzielę 15 lipca o 17:45 w kościele św. Maksymiliana w Nowem odbędzie się kolejny koncert w ramach cyklu Muzyka Kościołów – Letnie Spotkania Muzyczne w 100-lecie Niepodległej.

Zagra Unicorn String Quartet w składzie:  1 skrzypce - Agnieszka Zaborowska, 2 skrzypce - Magdalena Osiecka, altówka - Michał Wroński, wiolonczela - Anna Jankowska. Unicorn String Quartet  to  kwartet  smyczkowy złożonym z  młodych muzyków, których pasją jest wspólna gra oraz piękne brzmienia.  Artystyczna, muzyczna  podróż zaczęła się kilka lat temu od kilku  wspólnie wykonanych utworów. Obecnie kwartet wykonuje  szeroki  repertuar zarówno muzyki poważnej,  rozrywkowej jak i filmowej.

Artyści w umiejętny sposób łączą elegancję muzyki poważnej  z nutą humoru, sprawiając, że każdy ze słuchaczy odnajduje w recitalu coś dla siebie. Podczas niedzielnego koncertu usłyszymy muzykę filmową z największych przebojów wielkiego i małego ekranu. Będą wiec barwne  tematy muzyczne z Ostatniego Mohikanina, Gladiatora, Piratów z Karaibów, Titanica i wielu innych.

Wstęp na koncert jest wolny.

Z przykrością informujemy, że  w wieku 58 lat zmarł nasz kolega paralotniarz dr hab. Jerzy Włoch, nauczyciel akademicki Wydziału Chemii UMK, specjalista w dziedzinie badania właściwości fizykochemicznych materiałów adsorpcyjnych na bazie węgla i zeolitów.

Pogrzeb zaplanowano na środę 20 czerwca 2018 r. w Toruniu.

Dr hab. Jerzy Włoch urodził się 21 stycznia 1960 r. w Kołobrzegu. Studia na kierunku chemia ukończył na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii UMK w 1985 r. W latach 1988-1992 r. był słuchaczem Doktoranckiego Studium Chemii UMK. Rozprawę doktorską pt. „Otrzymywanie i badanie właściwości fizykochemicznych porowatych materiałów zeolitowo-węglowych” obronił w 1996 r. Promotorem był prof. Michał Rozwadowski. Stopień naukowy doktora habilitowanego uzyskał w 2008 r. za rozprawę pt. „Wyznaczanie współczynników dyfuzji par n-alkanów na izomorficznie podstawionych materiałach zeolitowych typu MFI metodą grawimetryczną”. 
Pracę na UMK rozpoczął w 1986 r. W latach 1986-88 r. pracował w Instytucie Chemii UMK jako asystent w Zakładzie Podstaw Chemii. W 1992 r. został zatrudniony na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii UMK. Do 1997 r. był asystentem, następnie adiunktem w Zakładzie Podstaw Chemii UMK, gdzie pracował w „Zespole syntezy i badania właściwości fizykochemicznych materiałów zeolitowych”. W 1993 r. otrzymał nagrodę zespołową ministra MEN za „Badania nad preparatyką i właściwościami fizykochemicznymi nowych materiałów zeolitowych”. W latach 2009-2018 aktywnie współpracował z prof. dr. hab. Arturem Terzykiem, wspólnie prowadzili badania nad zjawiskami molekularnymi w procesach adsorpcji na różnorodnych materiałach węglowych.

 

„…Podróżną sakwę zarzuć na ramię

Wyjdź na gościniec do nieba bramy

Słyszysz, jak tętni przez śnieżną zamieć

Księżyc w nowiu, źrebak bułatny….”

Z głębokim żalem żegnamy naszego przyjaciela Jana Bogdańskiego. Człowieka czynu, działania i dobrej współpracy. Jego działalność oraz ogromne serce przyczyniło się do rozwoju naszych lokalnych organizacji pozarządowych.

Śpij spokojnie!

 

Podczas Walnego Zebrania członków Nadwiślańskiego Stowarzyszenia „Aktywni” z dotychczasowych funkcji w zarządzie ustąpili: Prezes Krzysztof Sukniak oraz Skarbnik Marcin Tylman.

Zebrani podziękowali kolegom za wieloletnie społeczne zaangażowanie oraz pracę na rzecz stowarzyszenia.

Odchodzących zastąpili: na stanowisku Prezesa, Wioleta Kata, bydgoszczanka, amatorka paralotniarstwa, pracująca w branży ubezpieczeniowej.

Z kolei fotel Skarbnika przejął Paweł Wasielewski, nowianin zamieszkujący w Gdańsku, instruktor karate, przedsiębiorca zawodowo związany z branżą budowlaną.

Pozostałe stanowiska pozostały bez zmian: V-ce Prezes Leszek Kitowski oraz Sekretarz Andrzej Danielewski.

 

W sobotę  (20 stycznia) o godzinie 18.00 w klubokawiarni "Spichlerz" w Nowem, odbędzie się WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA AKTYWNI.

W związku z tym, że przeprowadzenie Walnego Zebrania Stowarzyszenia jest koniecznością, wymaganą uregulowaniami ustawowymi wzywamy członków to czynnego udziału!

Osoby, które mają zaległości w opłacaniu składek członkowskich zachęcam do uregulowania.

Przypominam  - wysokość składki rocznej wynosi 30zł, dane do wpłaty :

Nadwiślańskie Stowarzyszenie „Aktywni” ul. Komierowskiego 14, 86-170 Nowe, nr konta: Bank Spółdzielczy w Nowem, 44 8173 0005 2001 0012 1747 0001

 

 

Prezes 
Nadwiślańskiego Stowarzyszenia „Aktywni”
Krzysztof  Sukniak

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się