Wiadomości

W sobotę 8 listopada nasi zawodnicy wzięli udział w Mistrzostwach Ziemii Dobrzyńskiej WKF organizowanych przez Toruński Klub Karate-Do „RONIN”. W imprezie wzięło udział 15 klubów, łącznie reprezentowanych przez 150 zawodników.

Nadwiślańskie Stowarzyszenie  reprezentowało 9 zawodników:

Natalia Wiśniewska, Kamil Kalitowski, Mieszko Reszka, Dawid Lipertowicz, Anna Thomas, Beata Rocławska, Igor Reuschel oraz debiutujący Jarek Wasielewski (najstarszy zawodnik) i Paweł Kitowski (najmłodszy zawodnik). 

Nasi zawodnicy startowali w konkurencji kata shotokan. Ostatecznie wywalczyli 5 medali:

1. Anna Thomas (złoto)

2. Kamil Kalitowski (srebro)

3. Igor Reuschel (srebro)- pierwszy medal

4. Mieszko Reszka (brąz)

5. Dawid Lipertowicz (brąz)

 

Nasz największy (póki co) projekt przeszedł już do historii. Organizacja i przygotowanie do Otwartych Mistrzostw Europy w Sztukach Walki IMAFE kosztowała nas wiele pracy i blisko rok przygotowań. Warto też podkreślić, to co najważniejsze: projekt ten bez współpracy partnerskiej nigdy by  się nie uda ł- podkreśla to ideę, której Stowarzyszenie hołduje od zawsze: „współpraca się opłaca”.

Tak czy inaczej udało się zarówno w płaszczyźnie organizacyjnej jak i sportowej.

Ostatecznie nasz team wywalczył 7 medali: Dawid Lipertowicz - złoto (kata), Kamil Kalitowski - srebro (kata), Kacper Śliwa – srebro (kata), brąz (kenjutsu), Ryszard Piskorski - brąz (kata), Beata Rocławska – brąz (kata) oraz drużyna Kalitowski, Piskorski, Lipertowicz – srebro (kata drużynowe). Świetnie zaprezentowali się również: Wiśniewska, Fankidejski i Seweryński, którzy uplasowali się na czwartych miejscach.

To czego nie było widać, a bez czego impreza by się odbyć nie mogła, to ciężki kawał roboty, który przez kilka dni społecznie zrobiła nowska młodzież - wolontariusze. Dla nas - organizatorów współpraca z wolontariatem była wielką przyjemnością.

Pozostaje nam podziękować również kibicom, mieszkańcom Nowego oraz gościom, dzięki którym zawody sportowe stały się wspaniałym widowiskiem i dzięki którym nasi zawodnicy czuli ogromne wsparcie podczas rozgrywek.

To co się działo 18  i 19 października na nowskiej hali podejrzycie okiem Tomka Szczepańskiego i Krzysztofa Wesołowskiego w GALERII

Przygotowania na Otwartych Mistrzostw Europy w Sztukach Walki IMAFE trwają.

W minionym tygodniu zorganizowaliśmy spotkanie z wolontariuszami, w szczególności z kandydatkami na hostessy, które zadbają o przyjemne doznania estetyczne podczas dwóch dni mistrzostw.

Nadal poszukujemy kandydatek i kandydatów na wolontariuszy. W szczególności liczymy na pomoc osób posługujących się językiem angielskim i niemieckim.

Kontakt: Patrycja Nowicka 663-432-278

 W galerii możecie podejrzeć co działo się podczas spotkania i zdjęć próbnych.

 

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się