Wiadomości

Sekcja sztuk walki zaprasza na IV Klubowy Turniej BUDO CUP 2017, który odbędzie się 21 października 2017 roku (sobota) o godzinie 9.00 w hali Widowiskowo-Sportowej. Wstęp wolny.

 

30 września nasza 6 osobowa reprezentacja wzięła udział w ukraińskich zawodach sztuk walki „Puchar Galyczyny”, który odbył się we Lwowie na Ukrainie. Łącznie IMAF reprezentowało 10 zawodników. Rywalizowano w konkurencji Kata Shotokan, Kobudo, Kata Kenjutsu oraz Sport Kenjutsu. Nasi zawodnicy wywalczyli łącznie 10 medali ( 3 złote, 5 srebrnych, 2 brązowe):

Najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Kacper Śliwa (złoto w kata shotokan, złoto w kata kenjutsu, srebro w sport kenjutsu), Mieszko Reszka (srebro w kata shotokan, srebro w sport kenjutsu), Natalia Splitt (srebro w sport kenjutsu, srebro w kata kenjutsu), Dawid Lipertowicz (złoto w kata shotokan), Natalia Wiśniewska (brąz w kata shotokan), Mateusz Klimek (brąz w sport kenjutsu).

Poza rywalizacją sportową wyjazd do Lwowa zaowocował nawiązaniem nowych znajomości, zacieśnieniem współpracy sportowej. Ponadto nasi młodzi zawodnicy mieli możliwość zwiedzenia Lwowa oraz doświadczenia na własnej skórze trudów podróży poza Unię Europejską.

ZAPRASZAMY DO GALERII

 

Kilka miesięcy przygotowań i współpracy z IMAF Polska oraz Gminą Nowe, po to aby sobota

3 czerwca 2017 roku stała się wielkim świętem budo. W naszej opinii (i nie tylko) projekt ten udało się nam wspólnie zrealizować. Paradoksalnie zadanie było dość trudne- nie zaniżyć poziomu organizacyjnego z pamiętnych Mistrzostw Europy z 2014 roku.

Jak naprawdę było podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w Sztukach Walki IMAF można zobaczyć w galerii fotografii znakomitego Tomka Szczepańskiego. Faktem jest jednak, że sukcesu by nie było bez zaangażowania komitetu organizacyjnego- szczególne podziękowania dla Andrzeja Danielewskiego oraz Karoliny Krupy, wolontariuszy- których postawa przywraca wiarę chęci do działania , przedsiębiorcom zarówno naszemu stałemu , lokalnemu biznesowi jak i tym nowym przedsiębiorcom , którym udało się nam zaprosić do współpracy po raz pierwszy. Dziękujemy również naszym partnerom za zaufanie: Gminie Nowe oraz IMAF Polska.

Podsumowując wydarzenie sportowe, które zgromadziło blisko 140 zawodników z 16 klubów, warto zwrócić uwagę na poziom rozgrywek. Obserwując przebieg poszczególnych konkurencji zwracaliśmy uwagę na przygotowanie i zaangażowanie zawodników. Na wysokości zadania stanęli nasi zawodnicy , którzy łącznie wywalczyli 14 medali indywidualnych oraz 1 drużynowy. W klasyfikacji klubowej Nadwiślańskie Stowarzyszenie uplasowało się na wysokiej 3 pozycji. Ciekawostką jest fakt , że w imprezie zaprezentował się najmłodszy zawodnik 6-letni Maciej Świtała z naszego stowarzyszenia, który w konkurencji karate kata ind. 10-12 lat wywalczył brązowy medal!

Poniżej szczegółowa klasyfikacja medalowa naszych zawodników: 

 1. KARATE KATA DRUŻYNOWE – KADET – ZŁOTY MEDAL                ANNA KUZIEMKOWSKA                BEATA ROCŁAWSKA                 MIESZKO RESZKA
 2. KARATE KATA INDYWIDUALNE - KADET – MĘŻCZYŹNI – MIESZKO RESZKA – ZŁOTY MEDAL
 3. KARATE KATA INDYWIDUALNE - SENIOR – MĘŻCZYŹNI – DAWID LIPERTOWICZ – ZŁOTY MEDAL
 4. KARATE KATA INDYWIDUALNE - SENIOR – MĘŻCZYŹNI – KAMIL KALITOWSKI – BRĄZOWY MEDAL
 5. KARATE KATA INDYWIDUALNE - KADET – KOBIETY – BEATA ROCŁAWSKA – ZŁOTY MEDAL
 6. KARATE KATA INDYWIDUALNE - KADET – KOBIETY – NATALIA WIŚNIEWSKA – SREBRNY MEDAL
 7. KARATE KATA INDYWIDUALNE - MŁODZIK – KOBIETY – ANNA KUZIEMKOWSKA – SREBRNY MEDAL
 8. KARATE KATA INDYWIDUALNE - MŁODZIK – MĘŻCZYŹNI – MACIEJ ŚWITAŁA – BRĄZOWY MEDAL -   (6 LAT – NAJMŁODSZY ZAWODNIK MISTRZOSTW – URODZONY 7/13/2010)
 9. SPORT KENJUTSU INDYWIDUALNE - KADET – MĘŻCZYŹNI – MATEUSZ KLIMEK – ZŁOTY MEDAL
 10. SPORT KENJUTSU INDYWIDUALNE - KADET – MĘŻCZYŹNI – MIESZKO RESZKA – BRĄZOWY MEDA
 11. SPORT KENJUTSU INDYWIDUALNE - SENIOR – MĘŻCZYŹNI – KACPER ŚLIWA – SREBRNY MEDA
 12. SPORT KENJUTSU INDYWIDUALNE - MŁODZIK – KOBIETY - ANNA KUZIEMKOWSKA - SREBRNY MEDAL
 13. SPORT KENJUTSU INDYWIDUALNE - KADET – KOBIETY - OLIVIA SONNENFELD - BRĄZOWY MEDAL
 14. SPORT KENJUTSU INDYWIDUALNE - SENIOR – KOBIETY - NATALIA SPLITT - BRĄZOWY MEDAL
 15. KATA KENJUTSU - SENIOR – MĘŻCZYŹNI – KACPER ŚLIWA – SREBRNY MEDAL

GALERIA ZDJĘĆ

GALRIA ZDJĘĆ - DEKORACJE

Puchar Polski w Kenjutsu i Kobudo za nami. Zawody w Żninie były ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski, które już w czerwcu.

Nasza ekipa, chociaż osłabiona (kilku zawodników nie brało udziału z przyczyn osobistych) ostatecznie wywalczyła 14 medali. W tym: 3 złote, 6 srebrnych i 5 brązowych. Najlepszą zawodniczką okazała się Natalia Splitt, która wywalczyła dwa medale: złoto i srebro.

25 marca przedstawiciele naszego stowarzyszenia uczestniczyli w dorocznym  kongresie IMAF Polska, której jesteśmy członkiem. Podczas obrad przyjęto sprawozdania Zarządu za działalność w 2016 roku.

Wiele emocji wywołała dyskusja na temat złego przygotowania kolejnej międzynarodowej imprezy w randze mistrzostw Europy organizowanej przez IMAFE. Po słabo przygotowanej imprezie w Rumunii w 2013 roku oraz zorganizowanych na wysokim poziomie wysiłkiem Partnerstwa Nadwiślańskiego Stowarzyszenia, Gminy Nowe oraz IMAF Polska Mistrzostw Europy IMAFE w 2014 w Polsce, po raz kolejny IMAFE nie stanęło na wysokości zadania. W zeszłorocznych ME w Bośni i Hercegowinie z oczekiwanego europejskiego poziomu jak się okazuje wysokie były tylko opłaty startowe.

W związku z tym nasz delegat Marcin Tylman wezwał zebranych do podjęcia decyzji o bojkocie planowanych na 2017 roku kolejnych mistrzostw Europy, tym razem planowanych w Holandii. Stanowisko naszego przedstawiciela poparła większość zgromadzonych.

Podczas obrad poruszono także kwestię nadchodzących i organizowanych przez Partnerstwo Nadwiślańskie Stowarzyszenie, Gmina Nowe, IMAF Polska Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Nowem 3 czerwca 2017 roku.

 

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się