Wiadomości

andrzej To prawda, że rekordy w najdłuższych przelotach otwartych (jeszcze) nie należą do nas.
Zapierają dech w piersiach wyczyny paralotniarzy z południa kraju, wbijają w ziemię kolejne dystanse robione z Borska.

Chłopaki z naszego teamu postawili jednak na klify. Zgodnie z genezą , bo wszyscy zaczynalismy i najczęściej oblegamy nasze stare sprawdzone nadwiślańskie klify. Kiedy kilka lat temu padła idea odlotów z „krawężników”, której pierwszym poruszycielem był Robert Machel, środowisko reagowało co najwyżej ironicznym uśmiechem.

Tymczasem idea stała się faktem. Najpierw po kilka kilometrów z Parsk, Starogrodu, Unisławia. Później śmielej po kilkanaście i kilkadziesiąt z Nowych Marz i Nowego oraz objawienia 2012 roku: Łosiowej Góry.

Aż, pamiętnej niedzieli 05 maja 2013 roku trzech pilotów naszego teamu udowodniło, że z 55 metrowego krawężnika, posiadając doświadczenie, przyzwoity sprzęt i mocne zwieracze , da się „pocisnąć” tam daleko...

Efekt: start z klifu w Parskach, późno, bo około 13.00. Silna termika. Mocne kominy zamiatające wszystko co spotkaja na swojej drodze. Efekty były widoczne tuż po starcie Andrzeja , Chrząszcza i Czesława. „Klapienie”, podwinięcia oraz inne atrakcje kilkanaście metrów nad ziemią nie nastajały optymistrcznie widzów , a tym bardziej pilotów.

Po krótkiej walce w parterze, trójka zniknęła nam z oczu. Ostatecznie , Chrząszcz zaliczył 55 km (Iława), Czesław 103 km (Działdowo), natomiast Andrzej Danielewski zakończył lot kilka kilometrów od Przesnysza z wynikiem 146 km!

Tym wynikiem ustalił absolutny rekord przelotu otwartego z klifu. Cóż , nam nielotom pozostaje życzyc kolegom kolejnych sukcesów na podniebnych szlakach.

latamy2 Startuje Nowe Wind&Thermal Cup


Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w naszej zwariowanej zabawie. Celem Nowe Wind&Thermal Cup jest oczywiście popularyzacja paralotniarstwa, w szczególności jednak naszą intencją jest promocja nadal nie docenionego potencjału nadwiślańskich klifów. Formuła naszych zawodów jest bardzo prosta, niczym przysłowiowa budowa cepa, co w naszej opinii ma ułatwić wszystkim udział w wybranych konkurencjach.


Generalnie idea jest taka : wpadnij do Aktywnych na klif i trzaśnij jak najwięcej kilometrów bujając się tam i z powrotem a nawet odlatując w siną dal. A jak Cię to znudzi, to zapowiedz się na nasze Okęcie, gdzie szalona wyciągara wystrzeli Cię na orbitę i w termicznych noszeniach zdryfujesz na samą Białoruś, gdzie poprosisz o azyl.


Więc Ty przelotowcu i ty amatorze zlotów z jednej górki nie daj się prosić i wpadaj tutaj , do nas i po prostu dawaj ognia!


Wszystkie szczegóły tutaj

IMG 8608 17 marca w piękny ale niestety jeszcze zimowy dzień na klifie w Nowem odbył się ostatni sprawdzian przed Wind &Termal Nowe Cup 2013, czyli pierwszymi otwartymi zawodami paralotniowymi organizowanymi przez nasze stowarzyszenie.

Piloci dopisali. Łącznie na klifie stawiło się około 30 pilotów z regionu. Dopisała pogoda. Wyż, piękne słońce, wschodni wiatr i trochę termiki , sprawiły że każdy pilot mógł potrenować przed nadchodzącym sezonem.

Nie obyło się bez rekordów. Tomek Pilecki z Karkonosze Team udowodnił, że w naszym nadwiślańskim klifie drzemie ogromny potencjał. Swoim lotem ustanowił nowy rekord długości przelotu (33 km). Niewiele gorzej wypadł nasz czolowy zawodnik Andrzej Danielewski, który przeleciał dystans 20 km.

Niedzielny trening udowodnił, że Nowe ma potencjał do uprawiania paralotniarstwa, a frekwencja przekonuje , że nasza promocja tego sportu, tutaj w Nowem ma sens i warto nadal inwestować w takie działania.

Zapraszamy do galerii

Nowe Wind & Thermal Cup sezon 2013Zawody Nowe Wind & Thermal Cup 2013 mają na celu popularyzację paralotniarstwa, podnoszenie umiejętności i doświadczenia pilotów poprzez udział w rywalizacji sportowej. Propagowanie i rozwój paralotniarstwa oraz propagowanie i rozwój paralotniarstwa. Wymiana doświadczeń i integracja środowiska paralotniowego.

Zawody mają charakter otwartych zawodów, które odbywają się w terminie określonym w regulaminie. Loty dokumentuje się poprzez zapis śladu lotu przez urządzenie GPS pilota i zgłoszenie lotu na stronie zawodów.

Miejsca zawodów:

Nowe (53°39'6.70"N - 18°44'6.29"E)

Nowe Marzy (53°28'1.47"N - 18°39'0.73"E)

Łosia Góra (53°33'24.96"N - 18°46'3.12"E)

Parski (53°31'32.40"N - 18°45'51.79"E)

Nowe Przyny Okęcie (53°39'57"N - 18°41'21"E)

Szczegóły

Klasyfikacje:

1. Klify (klasyfikowanych jest 10 najlepszych lotów zawodnika)

2. Przyny XC (klasyfikowanych jest 6 najlepszych lotów zawodnika)

3. Przyny Rekord XC (klasyfikowany jest jeden najlepszy lot z 3 punktami zwrotnymi z wyłączeniem trójkąta płaskiego oraz trójkąta FAI)

Zawody rozpoczynają się 01.04.2013 i trwają do 31.12.2013 roku. Oficjalne zakończenie Nowe Wind & Thermal Cup 2013 oraz wręczenie nagród odbędzie się w terminie który zostanie podany.

Regulamin zawodów w pliku PDF regulamin

Platforma XCC zawodów www.aktywninowe.pl/leonardo

ch3

Mamy ogromny zaszczyt poinformować, że nasz najlepszy ( w chwili obecnej ) pilot - Paweł Chrząszcz na zawodach w rejonie Valle de Bravo ( Meksyk )

EXPLORE TAXCO

zajął doskonałe 7 miejsce. Brawo !!!.
Czekamy na pełny opis na blogu.

Oficjalna strona zawodów
Wyniki

img2

W Valle de Bravo w Meksyku rozpoczynaja się właśnie najwyższej rangi zawody paralotniowe. IMG_0384
Nasz "team" godnie reprezentuje pilot: Paweł Chrząszcz. Konkurencje rozgrywane będą w dniach od 6.01 do 12.01


Z niecierpliwością czekamy na wyniki pierwszej konkurencji otwierającej te jakże ważne zawody.
Wszyscy trzymamy kciuki i życzymy sukcesów oraz bezpiecznego powrotu z dalekiej eskapady.


Zapraszamy do zapoznania się z blogiem Pawła. Znajduje się tu relacja na żywo z Meksyku.- Lokalizator satelitarny
- Meksyk Dzień I i II
-
Meksyk dzień III Trening
- Meksyk Zawody Task I - IV

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się