Wiadomości

latamy2 Startuje Nowe Wind&Thermal Cup


Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w naszej zwariowanej zabawie. Celem Nowe Wind&Thermal Cup jest oczywiście popularyzacja paralotniarstwa, w szczególności jednak naszą intencją jest promocja nadal nie docenionego potencjału nadwiślańskich klifów. Formuła naszych zawodów jest bardzo prosta, niczym przysłowiowa budowa cepa, co w naszej opinii ma ułatwić wszystkim udział w wybranych konkurencjach.


Generalnie idea jest taka : wpadnij do Aktywnych na klif i trzaśnij jak najwięcej kilometrów bujając się tam i z powrotem a nawet odlatując w siną dal. A jak Cię to znudzi, to zapowiedz się na nasze Okęcie, gdzie szalona wyciągara wystrzeli Cię na orbitę i w termicznych noszeniach zdryfujesz na samą Białoruś, gdzie poprosisz o azyl.


Więc Ty przelotowcu i ty amatorze zlotów z jednej górki nie daj się prosić i wpadaj tutaj , do nas i po prostu dawaj ognia!


Wszystkie szczegóły tutaj

IMG 8608 17 marca w piękny ale niestety jeszcze zimowy dzień na klifie w Nowem odbył się ostatni sprawdzian przed Wind &Termal Nowe Cup 2013, czyli pierwszymi otwartymi zawodami paralotniowymi organizowanymi przez nasze stowarzyszenie.

Piloci dopisali. Łącznie na klifie stawiło się około 30 pilotów z regionu. Dopisała pogoda. Wyż, piękne słońce, wschodni wiatr i trochę termiki , sprawiły że każdy pilot mógł potrenować przed nadchodzącym sezonem.

Nie obyło się bez rekordów. Tomek Pilecki z Karkonosze Team udowodnił, że w naszym nadwiślańskim klifie drzemie ogromny potencjał. Swoim lotem ustanowił nowy rekord długości przelotu (33 km). Niewiele gorzej wypadł nasz czolowy zawodnik Andrzej Danielewski, który przeleciał dystans 20 km.

Niedzielny trening udowodnił, że Nowe ma potencjał do uprawiania paralotniarstwa, a frekwencja przekonuje , że nasza promocja tego sportu, tutaj w Nowem ma sens i warto nadal inwestować w takie działania.

Zapraszamy do galerii

Nowe Wind & Thermal Cup sezon 2013Zawody Nowe Wind & Thermal Cup 2013 mają na celu popularyzację paralotniarstwa, podnoszenie umiejętności i doświadczenia pilotów poprzez udział w rywalizacji sportowej. Propagowanie i rozwój paralotniarstwa oraz propagowanie i rozwój paralotniarstwa. Wymiana doświadczeń i integracja środowiska paralotniowego.

Zawody mają charakter otwartych zawodów, które odbywają się w terminie określonym w regulaminie. Loty dokumentuje się poprzez zapis śladu lotu przez urządzenie GPS pilota i zgłoszenie lotu na stronie zawodów.

Miejsca zawodów:

Nowe (53°39'6.70"N - 18°44'6.29"E)

Nowe Marzy (53°28'1.47"N - 18°39'0.73"E)

Łosia Góra (53°33'24.96"N - 18°46'3.12"E)

Parski (53°31'32.40"N - 18°45'51.79"E)

Nowe Przyny Okęcie (53°39'57"N - 18°41'21"E)

Szczegóły

Klasyfikacje:

1. Klify (klasyfikowanych jest 10 najlepszych lotów zawodnika)

2. Przyny XC (klasyfikowanych jest 6 najlepszych lotów zawodnika)

3. Przyny Rekord XC (klasyfikowany jest jeden najlepszy lot z 3 punktami zwrotnymi z wyłączeniem trójkąta płaskiego oraz trójkąta FAI)

Zawody rozpoczynają się 01.04.2013 i trwają do 31.12.2013 roku. Oficjalne zakończenie Nowe Wind & Thermal Cup 2013 oraz wręczenie nagród odbędzie się w terminie który zostanie podany.

Regulamin zawodów w pliku PDF regulamin

Platforma XCC zawodów www.aktywninowe.pl/leonardo

ch3

Mamy ogromny zaszczyt poinformować, że nasz najlepszy ( w chwili obecnej ) pilot - Paweł Chrząszcz na zawodach w rejonie Valle de Bravo ( Meksyk )

EXPLORE TAXCO

zajął doskonałe 7 miejsce. Brawo !!!.
Czekamy na pełny opis na blogu.

Oficjalna strona zawodów
Wyniki

img2

W Valle de Bravo w Meksyku rozpoczynaja się właśnie najwyższej rangi zawody paralotniowe. IMG_0384
Nasz "team" godnie reprezentuje pilot: Paweł Chrząszcz. Konkurencje rozgrywane będą w dniach od 6.01 do 12.01


Z niecierpliwością czekamy na wyniki pierwszej konkurencji otwierającej te jakże ważne zawody.
Wszyscy trzymamy kciuki i życzymy sukcesów oraz bezpiecznego powrotu z dalekiej eskapady.


Zapraszamy do zapoznania się z blogiem Pawła. Znajduje się tu relacja na żywo z Meksyku.- Lokalizator satelitarny
- Meksyk Dzień I i II
-
Meksyk dzień III Trening
- Meksyk Zawody Task I - IV

Członek naszego stowarzyszenia Paweł Chrząszcz zakwalifikował się na prestiżowe zawody 10th Monarca Paragliding Open w meksykańskim Valle de Bravo. Zawody te są pierwszymi z serii czterech zawodów poprzedzających Paralotniowy Puchar Świata (Pre World Cup Tour). Odbędą się w dniach 6-12 stycznia 2013. Na zawodach zarejestrowanych jest ponad 150 pilotów z całego świata.


Paweł jest studentem V roku geografii ze specjalnością klimatologia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. 21 Jego praca magisterska dotyczy ruchów wstępujących w atmosferze i ich wykorzystane w sportach lotniczych.


Lotnictwo i modelarstwo jest jego pasją od dziecka. Przygodę z paralotniarstwem rozpoczął w 2007 roku w klasie maturalnej pierwsze kroki stawiając pod skrzydłami Aktywnych.


Do Meksyku wylatuje 1 stycznia by przed zawodami podczas treningu zapoznać się z warunkami meteorologicznymi oraz ukształtowaniem obszaru, na którym odbędą się konkurencje. Urozmaicona rzeźba terenu, bardzo trudne i silne warunki termiczne powodują, że Valle de Bravo jest wymarzonym dla pilotów miejscem do rywalizacji zawodniczej.


Chrząszczu Spędzi w Meksyku trzy tygodnie rozwijając swoje doświadczenia i umiejętności paralotniowe oraz zbierając kolejne dane do pracy magisterskiej.


Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się