Wiadomości

DSC_0165 Z największą przyjemnością informujemy Was, że Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego docenił naszą działalność, nagradzając projekt rewitaizacyjny pt. „Przyny-Okęcie, nasza mała rewitalizacja”.

Przypomnijmy. W ubiegłym roku nasi paralotniarze w porozumieniu z Urzędem Gminy w Nowem podjęli działania, w efekcie których odcinek dawnego torowiska Przyny - Milewo pełni funkcję ścieżki rekreacyjnej oraz profesjonalnie przygotowanego startowiska dla paralotni. Obiekt ten stał się przykładem działań rewitalizacyjnych, przywracających dawne zapomniane i nieczynne miejsca dla lokalnej społeczności oraz dla ruchu turystycznego.

Projekt „Przyny-Okęcie, nasza mała rewitalizacja”, jest jedynym takim pomysłem w kraju poświęconym uprawianiu paralotniarstwa. Pomysł ten wpisuje się w działania Gminy Nowe, których istotą jest promowanie aktywnej turystyki i sportu na jej terenie.

Paralotniarstwo to dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportu, ale tez forma rekreacji ciesząca się coraz większym zainteresowaniem. Od kilku lat za naszym pośrednictwem nasz region jest postrzegany w środowisku sportów lotniczych jako miejsce szczególne. Zarówno z uwagi na walory krajobrazowe, dogodne dla tego sportu ukształtowanie terenu, ale także na stale powiększającą się bazę turystyczną, jak i przychylność mieszkańców oraz władz lokalnych. Cieszymy się z tego, że jesteśmy w Polsce rozpoznawalni, że Nowe powoli staje się znakiem jakości. Dlatego z braku przysłowiowej wiśni, rodzynek jest zwieńczeniem tego naszego „tortu” idei, planowania i działań.

Uroczysta Gala V Edycji konkursu o nagrodę marszałka województwa „Rodzynki z Pozarządówki” odbędzie się w pałacu w Lubostroniu 19 czerwca 2012 roku.

Zapraszamy do galerii
Galeria z rozdania nagród
Materiał filmowy

www.aktywninowe.pl

2012-05-26_11.22.14.jpg Gramy! Na takie hasło długo oczekiwaliśmy. Późnym czwartkowym wieczorem organizator karkonoskiej edycji Polskiej Ligi Paralotniowej oficjalnie potwierdził start imprezy . W piątkowe popołudnie siedzieliśmy w sześciu chłopa upakowani jak sardynki w konserwie w niezawodnym Sharanie.

Po sześciu godzinach jazdy i krótkim śnie w gościnnych progach Zajazdu Victoria w Kowarach, w sobotę rano stanęlismy u podnurza Dzikowca. Przywitanie z organizatorami, uścisk ręki z innymi zawodnikami i wygodnie , wyciągiem ruszylismy na około 300 metrową górę. Niestety pogoda nie nastrajała optymistycznie. Wzrost siły wiatru i zmiana kierunku na północny spowodowały, że organizator wstrzymywał rozpoczęcie Tasku 1 oraz kilkukrotnie zmieniał jego przebieg. Ostatecznie kokurencję rozegrano w mało komfortowych warunkach silnego bocznego wiatru. Dzień zakończył się spotkaniem integracyjnym przy grillu i jednym piwku….

Niedziela zapowiadała się już od samego rana dużo lepiej. Prognozowano porządany wschodni wiatr o niewielkiej sile. Pełni nadziei ruszyliśmy na Czoło (jeden z istotniejszych karkonskich szczytów). Samochodami na Przełęcz Okraj (granica z Czechami), dalej półgodziny morderczy (dla niektórych) spacer   z dwudziestokilogramowym „szpejem” na szczyt.

Cel Tasku 2- „tam daleko”, czyli przelot otwarty. Nie do końca wymażone warunki i ich zmienność spowodowała, że cześć zawodników, którzy startowali w pierwszej kolejności „zabrała się”. Natomiast pozostali pospadali jak dojrzałe śliwki w okolicy Kowar. Najgorszy scenariusz spotkał ociągających się ze startem, którzy wrócili na Okraj na własnych nogach.

Podsumowując, dla naszego Teamu było to niewątpliwie nowe doświadczenie. Latanie w warunkach górskich i możliwość wymiany doświadczeń z lokalnymi (jednymi z najlepszych) pilotami dostarczyło nam sporo niezbędnej wiedzy. Nie zapomnieliśmy też, że jesteśmy ambasadorami Nowego, w trakcie trwania imprezy promowaliśmy walory naszego regionu jako miejsca dla aktywnego uprawiania turystyki i sportu.

Więcej w galerii

www.aktywninowe.pl

Obraz_105

Niedziela miała być "lotna" od samego rana. Niestety prognozy pogody znowu zawiodły. Cały dzień w poszukiwaniu "warunu". Na szczęście wieczorem udało się polatać  na ulubionym przez wielu klifie w Nowem. Zapraszamy do galerii.

Fotografie Krzysztofa Wesołowskiego i z powietrza Marcina Tylmana.






www.aktywninowe.pl

hole Zapraszamy do oglądania zdjęć z holi paralotniowych w Przynach.

Galeria








www.aktywninowe.pl

IMG_2288 W sobotę 21 kwietnia nasze Stowarzyszenie wraz z Gminą Nowe promowało się w Bydgoszczy na Targach Gminy.

Foto relacja w galerii. Zapraszamy

Galeria







www.aktywninowe.pl

100_6772 Wraz z pierwszymi nieśmiałymi promieniami słońca, zwiastunami długo oczekiwanej wiosny wzrosła nasza tęsknota za ciepłem, błękitem i soczystością śródziemnomorskiej zieleni.

Zgodnie z tradycją, po raz kolejny z początkiem marca wybraliśmy się do urokliwej Sermonety, by przez kilka kolejnych dni rozkoszować się piękna pogodą, dobrym winkiem, wspaniałym jedzeniem, no i…. lataniem.


Oto, krótka foto-relacja z naszej włoskiej eskapady : Galeria


www.aktywninowe.pl

Zaprzyjaźnione serwisy

imaf poland


 

ekono


 

tlok


 

aktywna wies


 

nida

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się