Wiadomości

hole Zapraszamy do oglądania zdjęć z holi paralotniowych w Przynach.

Galeria
www.aktywninowe.pl

IMG_2288 W sobotę 21 kwietnia nasze Stowarzyszenie wraz z Gminą Nowe promowało się w Bydgoszczy na Targach Gminy.

Foto relacja w galerii. Zapraszamy

Galeriawww.aktywninowe.pl

100_6772 Wraz z pierwszymi nieśmiałymi promieniami słońca, zwiastunami długo oczekiwanej wiosny wzrosła nasza tęsknota za ciepłem, błękitem i soczystością śródziemnomorskiej zieleni.

Zgodnie z tradycją, po raz kolejny z początkiem marca wybraliśmy się do urokliwej Sermonety, by przez kilka kolejnych dni rozkoszować się piękna pogodą, dobrym winkiem, wspaniałym jedzeniem, no i…. lataniem.


Oto, krótka foto-relacja z naszej włoskiej eskapady : Galeria


www.aktywninowe.pl

czeslaw

W paralotniowym kalendarzu luty, to czas „klarowania” sprzętu na nadchodzący sezon. Niby mróz, niby śnieg jeszcze, ale słońce już wysoko, tylko patrzeć jak terma ruszy.

Tak więc jak co roku odbyła się „operacja paka”, czyli konieczne i obowiązkowe przekładanie ratunkowych systemów hamujących, zwanych potocznie „zapasami”, czy po prostu „pakami”.

Jak co roku, tak i teraz „Aktywni” mogli liczyć na klubowego specjalistę , kolegę Witka Izdepskiego, który społecznie i bez szczególnego przymuszania podjął się przełożenia kilkunastu „zapasów”. W związku z tym „aktywni piloci” podjęli kolektywną decyzję, że w podzięce za całodzienny trud zginania karku , przy najbliższej nadarzającej się okazji wniosą na własnych karkach niezastąpionego kolegę oraz jego „szpej” na dowolnie wybraną przez niego górkę…


Zapraszamy do galerii.


www.aktywninowe.pl

bscap0008_resize

Świat pamięta różne początki, bo jak świat światem początek być musi. 
Jakże miałoby być inaczej u "Aktywnych". Co to za początek roku, kiedy wiatr szalony nie owiewałby nam torsów i włosów nie czesał.
Tak tez sobie pomyśleliśmy i ufni wszelkim ICM-om, Windfindero-om oraz pełni nadziei na Nowe Marzy ten 2012 ruszyliśmy. 
I tradycji stało się zadość, bo ostatecznie na gradiencie dłuższą przyjemna chwilę nad klifem zawiśliśmy. A jaki pierwszy dzień, taki i rok cały....

2012 początek - zapraszamy do obejrzenia


www.aktywninowe.pl

DSC_0100 Upał, słońce „blacha”. Tak w trzech słowach można zreferować aurę podczas tegorocznej wyprawy „Aktywnych” w słoweńskie Alpy Julijskie.

Wyruszyliśmy 19 sierpnia zmęczeni tegorocznym „latem”. Zostawiając we wstecznym lusterku naszego busa Nowe, pokładowy termometr z wysiłkiem wskazywał 18 st C.

Około 1375 km dalej, dnia następnego o godzinie 11.00, ten sam termometr wskazywał już 31 st. C. Jest pięknie – pomyśleliśmy. Słowenia przywitała nas pełnym słońcem i nieskazitelnie błękitnym niebem.

Niestety , wspaniała aura stała się naszym przekleństwem. W kolejnych dniach słupek rtęci, lub czegoś innego w miejscowych termometrach sięgnął krytycznej dla nas temperatury 46 st. C w cieniu. Po raz pierwszy zrozumieliśmy sens śródziemnomorskiej sjesty.

Wysokie temperatury, brak gradientu istotnie wpłynął na warunki lotne. Absolutny brak chmur i pełne słońce („blacha”) , spowodowały, że latanie przypominało trochę nasze latanie na klifach. Zazwyczaj „odpalaliśmy” ze startowiska na Lijaku około 15.00 - 16.00 i z lekkim południowo-zachodnim wiatrem unosiliśmy się kilkadziesiąt metrów nad graniami.

Wykorzystując jednak do cna „warun” robiliśmy wszystko co się dało by ostatecznie osiągnąć anteny telekomunikacyjne w Postrojnej.

Wytchnienie dawały noce, dzięki wieczornemu spływowi świeżego , chłodnego powietrza z gór, po odpowiedniej dawce lokalnego wina można było odpocząć od dziennego skwaru.

Podsumowując. Tegoroczna Słowenia , niczym Afryka odgniotła na naszych torsach słoneczne piętno. Udało się też polatać DSC_0132 , nabrać nowych doświadczeń i nawiązać znajomości. Teraz pozostaje nam czekać na kolejne spotkanie z tym pięknym krajem. A jakie ono będzie, to czas pokaże….Galeria zdjęć z wyjazdu

www.aktywninowe.pl

Zaprzyjaźnione serwisy

imaf poland


 

ekono


 

tlok


 

aktywna wies


 

nida

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się