Wiadomości
Wieczorny żagiel we Wiągu.

wiag Romantycznie jakoś tak się latało w październikowy wieczór nad Wisłą. Lekki południowo- zachodni wiatr kołysał nas i nasze paralotnie przyjemnie  w ostatnich promieniach  krwiście zachodzącego słońca. Niby tak jak zawsze, ale tym razem jakoś inaczej … warto było .

Zapraszamy do galerii


www.aktywninowe.pl

Wyniki Konarzyny.

konarzyny W dniach 30-31 sierpnia 2008 roku w Konarzynach (powiat człuchowski) rozegrano IV Edycjętegorocznej Polskiej Ligi Paralotniowej.

Rozegrano dwie konkurencje: pierwszego dnia przelot otwarty (task open distance), drugiego konkurencję szybkościową (task speedrun 40,3 km).

Poniżej szczegółowe wyniki:

I Task open distance

1. Sylwester Banasik 46,7 km (300p)

2. Sławomir Kędziak 37,1 km (238p)

3. Maciej Polanowski 29,6 km (190p)

II Task speedrun 40,3 km

1. Sławomir Kędziak (400p)

2. Maciej Polanowski (245p)

3. Andrzej Danielewski (Aktywni Paragliding Team) (166p)

Ostatecznie wyniki IV Edycji PLP wyglądają następująco

  1. Sławomir Kędziak

  2. Maciej Polanowski

  3. Andrzej Danielewski (Aktywni Paragliding Team)

wyniki PLP                                                              

Sławomir Kędziak, zwycięzca IV Edycji PLP swoim kolejnym udanym występem wyszedł na pozycje lidera całej tegorocznej Ligi.

Imprezę należy uznać za udana, pomimo nienajlepszych warunków pogodowych (tak ważnych dla latania na paralotniach). Nie odbyłaby się ona bez pomocy partnerów, w szczególności: Firmie Romgaz z Konarzyn, SkyTrecking z Nakła, ArtProjekt z Torunia oraz naszym stałym wspierającym PUM Nowe, GS Nowe, UG Nowe. Szczególne podziękowania dla Tomka Kuczkowskiego i Jarka Matuszewskiego za bezpośrednia pomoc w rozegraniu zawodów.

www.aktywninowe.pl

Konarzyny weekend 2-3.08.2008

konarzyny06 W najbliższy weekend 2-3.08.2008 na lotnisku w Konarzynach organizujemy paralotniowy piknik dla wszystkich członków klubu Aktywni i nie tylko. Pogoda jest naturalnie zamówiona via ICM ;) Mamy nadzieję że tym razem warun okaże litość i pozwoli na dobre latanie. Hole planowane są na sobotę i niedzielę a kwaterować będziemy w  miejscu znanym tym którzy bywali tu w zeszłym sezonie. Pakujcie paralotnie i zapraszamy chętnych do przyjazdu .
www.aktywninowe.pl

Słowenia 2008

slowenia2008 Po raz trzeci członkowie sekcji paralotniowej Aktywni mieli możliwość aktywnie wypocząć pod niebem gościnnej Słowenii. Wyprawa rozpoczęło się 29 kwietnia  i trwała 9 dni. Pomijając aspekt wypoczynkowy, głównym celem szkoleniowym było zdobywania doświadczeń w lotach termicznych. Położenie geograficzne przedgórza Alp Julijskich, zwłaszcza bliskość Adriatyku powoduje, że warunki termiczne w tym rejonie sprzyjają przelotom na paralotniach. Czego dowodzi np przelot naszego klubowego kolegi Andrewa, który doleciał w okolice włoskiego Triestu (wybrzeże adriatyckie). Uczestnicy wyprawy mieli zatem dość czasu aby szlifować swoje umiejętności, tym bardziej , że praktycznie każdego dnia warunki pogodowe były różne. Jednego dnia dominował delikatna termika pozwalająca na bez stresowe „bujanie w obłokach”, a już następnego „nieźle dawało popalić”- co odczuł na własnej skórze Romano. 
Podsumowując w kilku słowach: „dla każdego coś miłego”. Ale Słowenia to nie tylko latanie, grzechem byłoby przesiadywać tylko na startowisku w oczekiwaniu na nie nadchodzący „warun”, czy zalegać na Campie u Aleksandra („CampLijak”). Okolice Novej Goricy są tak zróżnicowane i piękne, że nie sposób zwiedzić wszystkich ciekawych miejsc w kilkanaście dni, dodatkowo bliskość wybrzeża adriatyckiego (Włochy) jest zobowiązująca. Generalnie uderzające jest to , że Słowenia w tym rejonie jest nadal bardzo naturalna, wolna od przepełnionych kurortów obleganych przez rzesze turystów, fakt ten pozwala w sposób wyjątkowy poznać tutejszą kulturę i zwyczaje.

www.aktywninowe.pl

Członkowie Sekcji Paralotniowej

 

1

Marcin
Tylman

1

Paweł
Chrząszcz

1

Mariusz
Kamiński

1

Stanisław
Pawelczak

1

Jon Atli
Olafsson

1

Andrzej
Danielewski

1

Witold
Izdepski

1

Janusz
Tymolewski

1

Konrad
Połom

1

Krzysztof
Sukniak

1

Wiesław
Szymański

1

Roman
Iwasieczko

1

Jan
Gieglis

1

Robert
Zubal

1

Marcin
Słowikowski

1

Iwona
Sokołowska

1

Łukasz
Kruck

18

Tomasz
Ignaczyński

1

Robert
Danielewski

1

Tomasz
Szczepański

21

Jarosław
Matuszewski

22

Marcin
Szczepański

23

Tomasz
Pilecki

24

Krzysztof
Kopeć
       
       
       
       

 

www.aktywninowe.pl

Zaprzyjaźnione serwisy

imaf poland


 

ekono


 

tlok


 

aktywna wies


 

nida

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się