Wiadomości

image014 W miniony weekend (8 sierpnia) nasz klubowy kolega Andrzej Danielewski przekroczył magiczną (dla paralotniarzy) odległość 100 kilometrów.

Tego dnia, pomimo przeciwności związanych z awarią wyciągarki oraz naturalnego zmęczenia wynikającego  aktywnego nocnego udziału w festiwalu szantowym w Charzykowach,  kolega Andrzej sięgnął po to co jest pragnieniem każdego paralotniarza. Lot rozpoczął się późnym startem (ok. godz.14.30) z lotniska w Konarzynach niedaleko Chojnic i dramatyczną walką o nabranie wysokości (pilot „wygrzebał się” z 60 metrów nad ziemią). Dalsza część 3,5 godzinnego lotu na paralotnii przebiegała pomyślnie , dzięki łaskawości „warunu” udało się dolecieć do Białogardu (zachodniopomorskie).
W imieniu własnym oraz członków stowarzyszenia aktywni, życzymy śmiałkowi kolejnych „setek”, a nawet „dwu-setek”.

Foto-relacja z lotu w galerii.

www.aktywninowe.pl

700-meterko Niestety pogoda znów jest mocno chwiejna. Zmuszeni jesteśmy odwołać zawody paralotniowe w
najbliższy weekend. Szansa na rozegranie konkurencji jest dość mała. Czekamy na
lepszą pogodę spróbujemy jeszcze raz w sierpniu po uzgodnieniu terminu.
Informacje ukarzą się na grupie na stronie Polskiej Ligi Paralotniowej i naszej stronie.

www.aktywninowe.pl

banerPLP W zwiazku ze złymi prognozami pogody na nadchodzący weekend zmuszeni jesteśmy do odwołania zawodów Polskiej Ligi Paralotniowej w terminie podstawowym.

Terminem następnym staje się termin zapasowy w daniach 11-12 lipca 2009 roku.www.aktywninowe.pl

 Aktywnych wiosenne nad Italią latanie

 

{mosimage}   Już po raz drugi udało nam się wyrwać z szarej rzeczywistości codziennego życia, by przez chwilę pobujać w obłokach południowo europejskiego nieba.   14 marca 24 osobowa grupa stanęła na włoskiej ziemi. Tym razem „Aktywni” zabrali ze sobą grupę „nielotów” spragnionych ciepłych promieni słońca, których deficyt odczuwamy tutaj już wszyscy. Dziesięciu pilotów już następnego dnia mogło rozkoszować się bezmiarem przestrzeni latając na paralotniach. Kolejne dni upływały pod znakiem słonecznej, lecz kapryśnej pogody. W końcu trzeciego dnia udało się naprawdę „zalatać”.  Jak dotychczasowe nasze wyprawy, tak i ta charakteryzowały się zaangażowaniem turystycznym. Pomijając uroki urokliwej Sermonety, gdzie w XIII- wieczym kościele zamieszkiwaliśmy udało nam się całkiem sporo zwiedzić. Najważniejszym punktem na naszej turystycznej mapie było oczywiście „Wieczne miasto”, czyli Rzym. Ponadto przebijając się przez zwały śmieci w Neapolu spenetrowaliśmy antyczne Pompeje. W najbliższej okolicy odwiedziliśmy klika nadmorskich miejscowości z lokalną perłą – XII wiecznym portem Gaetą. Lokalizacja Sermonety i Normy wciśniętych pomiędzy pasmo gór Lipini, a brzeg  Morza Tyrreńskiego, sprawia, że okolica jest szczególnie ciekawa poprzez swoje geograficzne zróżnicowanie. Dodając do tego miejscową z pozoru ospałą kulturę oraz szczególnie piękna architekturę i piękną jak na tę porę roku pogodę, uzyskujemy przedsionek raju na ziemi. Raju , którego wszystkim wędrowcom wypada nam życzyć.

Wieczorny żagiel we Wiągu.

wiag Romantycznie jakoś tak się latało w październikowy wieczór nad Wisłą. Lekki południowo- zachodni wiatr kołysał nas i nasze paralotnie przyjemnie  w ostatnich promieniach  krwiście zachodzącego słońca. Niby tak jak zawsze, ale tym razem jakoś inaczej … warto było .

Zapraszamy do galerii


www.aktywninowe.pl

Wyniki Konarzyny.

konarzyny W dniach 30-31 sierpnia 2008 roku w Konarzynach (powiat człuchowski) rozegrano IV Edycjętegorocznej Polskiej Ligi Paralotniowej.

Rozegrano dwie konkurencje: pierwszego dnia przelot otwarty (task open distance), drugiego konkurencję szybkościową (task speedrun 40,3 km).

Poniżej szczegółowe wyniki:

I Task open distance

1. Sylwester Banasik 46,7 km (300p)

2. Sławomir Kędziak 37,1 km (238p)

3. Maciej Polanowski 29,6 km (190p)

II Task speedrun 40,3 km

1. Sławomir Kędziak (400p)

2. Maciej Polanowski (245p)

3. Andrzej Danielewski (Aktywni Paragliding Team) (166p)

Ostatecznie wyniki IV Edycji PLP wyglądają następująco

  1. Sławomir Kędziak

  2. Maciej Polanowski

  3. Andrzej Danielewski (Aktywni Paragliding Team)

wyniki PLP                                                              

Sławomir Kędziak, zwycięzca IV Edycji PLP swoim kolejnym udanym występem wyszedł na pozycje lidera całej tegorocznej Ligi.

Imprezę należy uznać za udana, pomimo nienajlepszych warunków pogodowych (tak ważnych dla latania na paralotniach). Nie odbyłaby się ona bez pomocy partnerów, w szczególności: Firmie Romgaz z Konarzyn, SkyTrecking z Nakła, ArtProjekt z Torunia oraz naszym stałym wspierającym PUM Nowe, GS Nowe, UG Nowe. Szczególne podziękowania dla Tomka Kuczkowskiego i Jarka Matuszewskiego za bezpośrednia pomoc w rozegraniu zawodów.

www.aktywninowe.pl

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się