Wiadomości

7 kwietnia nasz 7 osobowy team wystartował w Pucharze Polski w Kenjutsu i Kobudo IMAF 2018. Impreza odbywała się w samym środku Gór Świętokrzyskich- w Nowej Słupi w gościnnym Dojo Mojo. W rozgrywkach rywalizowało przeszło 100 zawodników z 10 klubów członkowskich IMAF Polska. Zawodnicy walczyli w następujących konkurencjach: sport kenjutsu, kata kobudo, kata frestyle, iaido.

Ostatecznie zajęliśmy w klasyfikacji medalowej trzecie miejsce, chociaż patrząc na nasz wynik oraz nieliczny skład osobowy i porównując go do klubów które zajęły pierwsze i drugie miejsce to wydaje się że zrobiliśmy dobrą robotę. W klasyfikacji indywidualnej wyglądało to następująco 8 medali (5 złotych, 2 srebrne i 1 brąz):

- Mieszko Reszka dwa złote medale (sport kenjutsu i kata frestyle)

- Natalia Splitt  złoto i srebro  (sport kenjutsu i iaido)

- Ania Kuziemkowska  srebro (sport kenjutsu)

- Igor Jopek  złoto  (sport kenjutsu)

- Mariusz Kozłowski złoto  (sport kenjutsu)

- Sebastian Kamrowski  brąz (sport kenjutsu)

- Mariusz Radelski  IV miejsce (sport kenjutsu)

Specjalne podziękowania dla Sławka Jopka za zaangażowanie i pomoc w organizacji wyjazdu.

GALERIA

W turnieju sprawnościowym przygotowanym przez senpei Natalię Wiśniewską i senpei Natalię Splitt udział wzięło 50 zawodników z trzech naszych sekcji  (W.Komorsk, Nowe i Smętowo). Na gościnnej hali sportowej w szkole podstawowej w Komorsku zawodnicy mieli do pokonania tor przeszkód. Zależnie od kategorii wiekowej podnoszono trudność konkurencji. Najlepszymi zawodnikami okazali się gospodarze, którzy w klasyfikacji medalowej zdeklasowali gości. Warto dodać , że w Wielkim Komorsku panowała szczególna atmosfera sportowej rywalizacji, którą obok zawodników, stworzyli widzowie !

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Konkurencja 6-7 lat

I M-CE – Martyna Kaczmarek
II M-CE – Kacper Mykowski
III M-CE – Kacper Chojnacki

Konkurencja 8-9 lat

I M-CE – Aleksander Zmurek
II M-CE – Filip Chojnacki
III M-CE – Igor Jopek

Konkurencja 10-12 lat

I M-CE – Alicja Lisewska
II M-CE – Marcelina Stachowiak
III M-CE – Maciej Szok

Konkurencja 13+

I M-CE – Przemysław Splitt
II M-CE – Julita Wiśniewska
III M-CE – Nikola Głazik

Zapraszamy do Galerii

 

Na 18 grudnia adepci uprawiający sztuki walki czekali prawie tak samo jak na prezenty pod choinką.

Do egzaminu karate Shotokan przystąpiło 69 osób. Począwszy od najmłodszych stażem adeptów (na pas biały zdawało 13 osób) przez stopnie średniego zaawansowania po trudny technicznie sprawdzian na kolejne pasy brązowe. Jak podsumował egzaminator- sensei Ryszard Piskorski V DAN , egzamin należał do udanych, a adepci zaprezentowali przyzwoite umiejętności techniczne oraz przygotowanie ogólnorozwojowe.

Poziom cieszy, tym bardziej że przed nami rok.

GALERIA

To już czwarty raz zorganizowaliśmy chyba najbardziej wdzięczne i zarazem najbardziej oczekiwane zawody sportowe.

Październikowe zmagania uczestników zajęć karate sekcji w Nowem i Smętowie Granicznym oraz, co tu dużo mówić jednoosobowej reprezentacji Rypińskiego Klubu Karate stały pod znakiem dobrej zabawy. Nasi adepci konfrontowali swoją wiedzę, sprawność w konkurencjach kata  i kihon Shotokan, sport Kenjutsu oraz konkurencji sprawnościowej.

Teraz wypadałoby kolejno przywołać wszystkich medalistów poszczególnych konkurencji. Nie ma jednak po co, gdyż naszym zdaniem wszyscy stanęli na podium, wszyscy zrobili to co do nich należało jak najlepiej. To właśnie było najbardziej widoczne, zaangażowanie i wolę walki. przyglądając się sobotniemu widowisku jesteśmy spokojni o kolejne pokolenie zawodników, instruktorów oraz mądrych sędziów.

Mamy tylko nadzieję, ze na nasz "pierwszy krok" w przyszłym roku uda się zaprosić gości z innych klubów.

ZAPRASZAMY DO GALERII

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się