Wiadomości

Kilka miesięcy przygotowań i współpracy z IMAF Polska oraz Gminą Nowe, po to aby sobota

3 czerwca 2017 roku stała się wielkim świętem budo. W naszej opinii (i nie tylko) projekt ten udało się nam wspólnie zrealizować. Paradoksalnie zadanie było dość trudne- nie zaniżyć poziomu organizacyjnego z pamiętnych Mistrzostw Europy z 2014 roku.

Jak naprawdę było podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w Sztukach Walki IMAF można zobaczyć w galerii fotografii znakomitego Tomka Szczepańskiego. Faktem jest jednak, że sukcesu by nie było bez zaangażowania komitetu organizacyjnego- szczególne podziękowania dla Andrzeja Danielewskiego oraz Karoliny Krupy, wolontariuszy- których postawa przywraca wiarę chęci do działania , przedsiębiorcom zarówno naszemu stałemu , lokalnemu biznesowi jak i tym nowym przedsiębiorcom , którym udało się nam zaprosić do współpracy po raz pierwszy. Dziękujemy również naszym partnerom za zaufanie: Gminie Nowe oraz IMAF Polska.

Podsumowując wydarzenie sportowe, które zgromadziło blisko 140 zawodników z 16 klubów, warto zwrócić uwagę na poziom rozgrywek. Obserwując przebieg poszczególnych konkurencji zwracaliśmy uwagę na przygotowanie i zaangażowanie zawodników. Na wysokości zadania stanęli nasi zawodnicy , którzy łącznie wywalczyli 14 medali indywidualnych oraz 1 drużynowy. W klasyfikacji klubowej Nadwiślańskie Stowarzyszenie uplasowało się na wysokiej 3 pozycji. Ciekawostką jest fakt , że w imprezie zaprezentował się najmłodszy zawodnik 6-letni Maciej Świtała z naszego stowarzyszenia, który w konkurencji karate kata ind. 10-12 lat wywalczył brązowy medal!

Poniżej szczegółowa klasyfikacja medalowa naszych zawodników: 

 1. KARATE KATA DRUŻYNOWE – KADET – ZŁOTY MEDAL                ANNA KUZIEMKOWSKA                BEATA ROCŁAWSKA                 MIESZKO RESZKA
 2. KARATE KATA INDYWIDUALNE - KADET – MĘŻCZYŹNI – MIESZKO RESZKA – ZŁOTY MEDAL
 3. KARATE KATA INDYWIDUALNE - SENIOR – MĘŻCZYŹNI – DAWID LIPERTOWICZ – ZŁOTY MEDAL
 4. KARATE KATA INDYWIDUALNE - SENIOR – MĘŻCZYŹNI – KAMIL KALITOWSKI – BRĄZOWY MEDAL
 5. KARATE KATA INDYWIDUALNE - KADET – KOBIETY – BEATA ROCŁAWSKA – ZŁOTY MEDAL
 6. KARATE KATA INDYWIDUALNE - KADET – KOBIETY – NATALIA WIŚNIEWSKA – SREBRNY MEDAL
 7. KARATE KATA INDYWIDUALNE - MŁODZIK – KOBIETY – ANNA KUZIEMKOWSKA – SREBRNY MEDAL
 8. KARATE KATA INDYWIDUALNE - MŁODZIK – MĘŻCZYŹNI – MACIEJ ŚWITAŁA – BRĄZOWY MEDAL -   (6 LAT – NAJMŁODSZY ZAWODNIK MISTRZOSTW – URODZONY 7/13/2010)
 9. SPORT KENJUTSU INDYWIDUALNE - KADET – MĘŻCZYŹNI – MATEUSZ KLIMEK – ZŁOTY MEDAL
 10. SPORT KENJUTSU INDYWIDUALNE - KADET – MĘŻCZYŹNI – MIESZKO RESZKA – BRĄZOWY MEDA
 11. SPORT KENJUTSU INDYWIDUALNE - SENIOR – MĘŻCZYŹNI – KACPER ŚLIWA – SREBRNY MEDA
 12. SPORT KENJUTSU INDYWIDUALNE - MŁODZIK – KOBIETY - ANNA KUZIEMKOWSKA - SREBRNY MEDAL
 13. SPORT KENJUTSU INDYWIDUALNE - KADET – KOBIETY - OLIVIA SONNENFELD - BRĄZOWY MEDAL
 14. SPORT KENJUTSU INDYWIDUALNE - SENIOR – KOBIETY - NATALIA SPLITT - BRĄZOWY MEDAL
 15. KATA KENJUTSU - SENIOR – MĘŻCZYŹNI – KACPER ŚLIWA – SREBRNY MEDAL

GALERIA ZDJĘĆ

GALRIA ZDJĘĆ - DEKORACJE

Puchar Polski w Kenjutsu i Kobudo za nami. Zawody w Żninie były ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski, które już w czerwcu.

Nasza ekipa, chociaż osłabiona (kilku zawodników nie brało udziału z przyczyn osobistych) ostatecznie wywalczyła 14 medali. W tym: 3 złote, 6 srebrnych i 5 brązowych. Najlepszą zawodniczką okazała się Natalia Splitt, która wywalczyła dwa medale: złoto i srebro.

25 marca przedstawiciele naszego stowarzyszenia uczestniczyli w dorocznym  kongresie IMAF Polska, której jesteśmy członkiem. Podczas obrad przyjęto sprawozdania Zarządu za działalność w 2016 roku.

Wiele emocji wywołała dyskusja na temat złego przygotowania kolejnej międzynarodowej imprezy w randze mistrzostw Europy organizowanej przez IMAFE. Po słabo przygotowanej imprezie w Rumunii w 2013 roku oraz zorganizowanych na wysokim poziomie wysiłkiem Partnerstwa Nadwiślańskiego Stowarzyszenia, Gminy Nowe oraz IMAF Polska Mistrzostw Europy IMAFE w 2014 w Polsce, po raz kolejny IMAFE nie stanęło na wysokości zadania. W zeszłorocznych ME w Bośni i Hercegowinie z oczekiwanego europejskiego poziomu jak się okazuje wysokie były tylko opłaty startowe.

W związku z tym nasz delegat Marcin Tylman wezwał zebranych do podjęcia decyzji o bojkocie planowanych na 2017 roku kolejnych mistrzostw Europy, tym razem planowanych w Holandii. Stanowisko naszego przedstawiciela poparła większość zgromadzonych.

Podczas obrad poruszono także kwestię nadchodzących i organizowanych przez Partnerstwo Nadwiślańskie Stowarzyszenie, Gmina Nowe, IMAF Polska Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Nowem 3 czerwca 2017 roku.

 

Długo nie gościliśmy na poważnych imprezach organizowanych przez PZK. W związku z naszymi przygotowaniami do Mistrzostw Polski postanowiliśmy zweryfikować nasz poziom.

Tak się złożyło, że klub „Ronin” z Torunia zorganizował kolejną edycję prestiżowego turnieju Copernicus Cup, na którym można powiedzieć wychowała się cała kadra naszego klubu. Z przyjemnością więc, z młodym pokoleniem , w sobotni poranek  stanęliśmy z młodym pokoleniem na parkiecie hali sportowej szkoły nr 25 w Toruniu. To co można powiedzieć, to przede wszystkim poziom zawodników. Łącznie w imprezie udział wzięło ok. 360 zawodników z 23 klubów.

Nasz team skupiony był na konkurencji kata. Już pierwsze starty udowodniły, że będzie naprawdę ciężko. I tak było.

Ponad 20 zawodników w planszy naszego najmłodszego debiutanta- Macieja Świtały, który ostatecznie zajął 6 miejsce. Podobna ilość w konkurencji Oli Wolfajl. Trudności nie ominęły Mieszka Reszki oraz Natalii Wiśniewskiej, która zajęła naszym zdaniem wysokie  (jej „ulubione” ) 4 miejsce. Kacper Śliwa, Kamil Klitowski, Ania Kuziemkowska i Beata Rocławska uplasowali się na 3 miejscach i zapewnili sobie zasłużone brązowe medale.

Najtrudniejszą jednak walkę o brąz stoczyła Laura Szychowska, która w bardzo ekscytującej i wyczerpującej konkurencji  zasłużenie stanęła na pudle. Srebrnego tonu do wszechogarniającego Aktywnych brązu domieszał Dawid Lipertowicz, który wykonując kata Unsu podkreślił swój wysoki poziom techniczny oraz nasza drużyna Lipertowicz/Kalitowski/Śliwa, który również wywalczyli srebro w konkurencji kara drużynowe.

Podsumowując, z zawodów w Toruniu wróciliśmy z 5 brązami, 1 srebrem i 1 srebrem za konkurencje drużynową. Naszym zdaniem zupełnie nieźle.

ZAPRASZAMY DO GALERII

 

11 grudnia podczas finałowych zawodów Ligii Karate Powiatu Inowrocławskiego , gościnnie nasi zawodnicy z dwóch sekcji (w Nowem i Smętowie Granicznym) wywalczyli łącznie 28 medali, w tym 10 złotych, 9 srebrnych i 9 brązowych. W imprezie brało udział 7 klubów, łącznie około 120 zawodników.


ZAPRASZAMY DO GALERII

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się