Wiadomości

Tegoroczne Mistrzostwa Polski IMAF w Sztukach Walki zostały zorganizowane w stoicy polskiego  złota- jednym z najstarszych miast Złotoryi, niestety odległej od Nowego o 550 km. Wyruszyliśmy więc w piątkowy ranek w daleką trasę, aby po sześciu godzinach zjeść schaboszczaka w miejscowej restauracji klimatem nawiązującej do epoki późnego Rakowskiego.  To co nas ujęło, poza oczywistym pięknem miasta, to promocja Mistrzostw. Praktycznie na każdej ścianie, ekspozytorze można było zauważyć plakaty i tablice promujące imprezę.

Nasza „kierowniczka biura” nocleg zorganizowała nam w miejscowości Wleń w samym sercu Gór Kaczawskich, zwanych także Krainą Wygasłych Wulkanów, z uwagi na liczne prehistoryczne wzniesienia o dość geometrycznym kształcie. Wracając do noclegu- oczekiwał przygotowany specjalnie dla nas Pałac Książęcy ze swoimi pięknymi komnatami oraz...duchami (na co wskazywała tablica ustawiona przed budowlą.

Rozgrywki rozpoczęły się w sobotni poranek uroczystym otwarciem na pięknej hali sportowej. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań aby zawody faktycznie miały poziom Mistrzostw Polski, co niestety rzadko się zdarza w naszej federacji. To co zaskoczyło nas chyba najbardziej, to fakt że całość koordynowały „starsze panie” ze Stowarzyszenia „Asklepios”, które pomimo to , że tego typu imprezę robiły po raz pierwszy wykazały się pełnym profesjonalizmem.

Rozpoczęły się konkurencje. Dobrze zaplanowane i płynnie rozgrywane. Od samego początku nasi zawodnicy ustawili poprzeczkę na wysokim poziomie. W konkurencjach kata Shotokan drużynowo pierwsze miejsce wywalczyli nasi seniorzy (Piskorski/ Kalitowski/Lipertowicz), następnie  w kategorii kata Shotokan -15 lat na drugim miejscu uplasowała się drużyna (Reszka/Rocławska/Kuziemkowska). Po konkurencji kata druzynowego przyszedł czas na kata indywidualne: w kategorii 10-12 lat srebro wywalczyła Ania Kuziemkowska, w kategorii dziewczęta 13-15 lat złoto zdobyła Beata Rocławska, srebro Natalia Wiśniewska.  W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców najlepszy był Dawid Lipertowicz. Z kolei w przedziale wiekowym 10-12 lat złoto zgarnął Mieszko Reszka. W kategorii +18 lat podium zdominowali Aktywni: Rysiu Piskorski – złoto, Dawid Lipertowicz -srebro, Kamil Kalitowski- brąz.

W rozgrywkach kata Kenjutsu w kategorii 16-18 lat również królowali Aktywni: Kacper Śliwa – złoto, Natalia Splitt- srebro, Kamila Felczykowska- brąz. Kacper Śliwa bezkonkurencyjny był również w formule kata Freestyle.

Konkurencja Kenjutsu Sport była już tylko podsumowaniem wysokiej formy naszych reprezentantów:  w kategorii dziewczęta 7-9 lat Ania Kuziemkowska wywalczyła brąz. W kategorii chłopcy 10-12 lat +150 cm zwyciężył Mieszko Reszka. Z kolei w kategorii Kadet -170 cm pierwsze miejsce zajął Mateusz Klimek, a na trzeciej pozycji uplasowała się Kamila Felczykowska.

Podsumowując , do Nowego przywieźliśmy łącznie 18 medali, w tym 16 indywidualnych (8 złotych, 4 srebrne, 4 brązy), 2 drużynowe (złoto i srebro).

Na koniec w imieniu całej ekipy Nadwiślańskiego Stowarzyszenia „Aktywni” wielkie podziękowania i „szacun” dla naszego przyjaciela Józka Leśnickiego, za to , że jest jaki jest. A jest wielki!

OFICJALNE WYNIKI

ZAPRASZAMY DO GALERII

 

23 medale

W sobotę 9 kwietnia 2016 roku wzięliśmy udział w Drużynowym Pucharze Polski IMAF oraz towarzyszącym mu Grand Prix IMAF. Rezultat całodniowych zmagań na inowrocławskiej ziemi był taki , że nasz 17 osobowy team wrócił z 23 medalami. Efekt cieszy, bo wszyscy naprawdę mocno pracowali na ten sukces. W trakcie zawodów, ale przede wszystkim na treningach. Cieszy tym bardziej, że wśród startujących mieliśmy debiutantów, którzy co tu wiele mówić- po prostu dali ognia!

Same zawody: 175 zawodników z około 20 klubów zrzeszonych w IMAF Polska. Rozgrywano konkurencje :karate, kobudo, kenjutsu, kick- boxing, ju-jutsu. 

Poniżej ranking:

Drużynowe Mistrzostwa Polski

Kata Karate (kadet)

Drużyna: Reszka/Rocławska/Kuziemkowska - złoto

Kata Karate (senior)

Drużyna: Kalitowski/Piskorski/Lipertowicz - srebro

Kata Kenjutsu (senior)

Drużyna: Tylman M. /Śliwa K. - złoto

 

Grand Prix

Kata  karate( chłopcy 8-9 lat)

Marcel Śliwa - brąz

Kata karate (dziewczęta 8-9 lat)

Anna Kuziemkowska - złoto

Kata karate (dziewczęta 10-12 lat)   

Anna Kuziemkowska - srebro

Kata karate (młodzik)

Mieszko Reszk - złoto

Kata Karate (13-15 lat)

Beata Rocławska - złoto

Natalia Wiśniewska - srebro

Kamila Felczykowska - brąz

Kata karate (14-15 lat)

Dawid Lipertowicz - złoto

Kata karate (junior)

Kamil Kalitowski - złoto

Kacper Śliwa - srebro

Kata karate  (senior)        

Ryszard Piskorski - złoto

Kata Kobudo Frestyle (senior)

Kacper Śliwa - złoto

Kata Kenjutsu (senior)

Kacper Śliwa - srebro

Sport Kenjutsu (chłopcy 7-9 lat)

Franek Tylman -  złoto

Sport Kenjutsu (dziewczynki 7-9 lat)   

Anna Kuziemkowska - srebro

Sport Kenjutsu (młodzik)                                 

Mieszko Reszka - srebro

Sport Kenjutsu (kadetki)

Kamila Felczykowska - złoto

Sport Kenjutsu (kadet)

Mateusz Klimek - brąz

Sport Kenjutsu (junior)

Kacper Śliwa - brąz

Sport Kenjutsu (seniorki)

Natalia Splitt - brąz

Ponadto

Dominika Radelska 6 miejsce kata karate, Laura Szychowska 4 miejsce kata karate, Nikola Kochmańska 6 miejsce kata karate, Paweł Chyła 5 miejsce kenjutsu sport

ZAPRASZAMY DO GALERII

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się