Wiadomości

30 i 31 sierpnia gościmy Kadrę Polski IMAF na Otwarte Mistrzostwa Europy w Sztukach Walki IMAF. 

Do Nowego zjedzie 70-80 najlepszych zawodników karate shotokan, ju-jutsu, kobudo, kenjutsu  i kickboksing.

Treningi poprowadzą utytułowani instruktorzy IMAF. Mamy nadzieję, że pobyt w Nowem będzie nie tylko czasem intensywnego treningu, ale również okazją do zapoznania się z nowoczesnym obiektem Hali Widowiskowo-Sportowej oraz spotkaniem organizatorów październikowej imprezy

 

Warto było tłuc się 500 kilometrów na południe kraju , do małopolskiego Olkusza, gdzie 7 czerwca odbyły się tegoroczne Mistrzostwa Polski  w Sztukach Walki IMAF.

Po niedogodnościach dalekiej podróży oraz „szału nie robiącym” noclegu, nasi zawodnicy zaprezentowali absolutnie wysoki poziom przygotowania.

I tak, kolejno:

Ryszard Piskorski - złoto w kata indywidualnym seniorów

Anna Thomas - złoto w kata indywidualnym seniorek

Dawid Górzyński - złoto w kata indywidualnym kadetów

Beata Rocławska - złoto w kata indywidualnym młodziczek

Mieszko Reszka - srebro w kata indywidualnym młodzików

Kamil Kalitowski - brąz w kata indywidualnym juniorów

Kamil Kalitowski - złoto w kenjutsu juniorów +170 cm

Kacper Śliwa - srebro w kenjutsu juniorów +170 cm

Anna Thomas - brąz w sanbon kumie seniorek

Górzyński/Piskorski/Thomas - złoto w kata drużynowym

Łącznie nasz team wywalczył 10 medali, w tym 6 złotych!

Doskonale zaprezentowali się również ci zawodnicy, którzy nie stanęli na podium.

Świetnie w konkurencji kata zaprezentowała się Natalia Wiśniewska i Igor Reuchel.

Zacięty pojedynek w sanbon kumie stoczył również Paweł Fankidejski.

Zdjęcia z imprezy tutaj:

GALERIA

WYNIKI

FILMY

 

31 maja w miejscowości Opalenie (woj. pomorskie) odbyła się impreza sportowa zorganizowana przez Zespół Szkół w Opaleniu, Radę Rodziców oraz nasze stowarzyszenie.

Podczas imprezy odbył się : turniej siatkówki plażowej, turniej tenisa ziemnego oraz turniej sztuk walki. W rozgrywkach brali udział: dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe.

Dzięki współpracy Zarządu naszego stowarzyszenia z dyrekcją szkoły w Opaleniu oraz przedstawicielami tamtejszej rady rodziców udało się stworzyć ciekawe widowisko sportowe, o czym świadczyła frekwencja widzów (szczególnie podczas turnieju sztuk walki), co jednak najistotniejsze impreza zintegrowała środowiska sportowe Nowego oraz gminy Gniew, w szczególności mieszkańców Opalenia.

Wyniki rozgrywek OPALENIE CUP

Siatkówka plażowa:

Kategoria „podstawówka”

1. Sara Gajewska/Wiktoria Kotlenga - Opalenie

2. Daniel Reszka/Paweł Moczyński - Nowe

3. Wiktor Zieliński/Kacper Kruszyński - Opalenie

 

Kategoria „gimnazjum”

1. Mikołaj Flisowski/Łukasz Chmielewski - Nowe

2. Dawid Paluchowski/Patryk Plecing - Nowe

3. Jakub Grucza/Kacper Korkowski – Opalenie

Tenis ziemny:

Kategoria  kobiet, 6 zawodniczek:

1.       Julia Szczeblewska Opalenie,

2.       Paula Lipińska - Kwidz,

3.       Marta Kuberska Opalenie

 młodzicy 11 osób

1. Michał Banasik - Kwidz.;

2. Tomek Graban Opalenie,

3. Kamil Maciejewski Opalenie

 

Kat open: 14 osób

1.       Jędrzej Strzelecki - kwidz;

2.       Damian Ficerman  kwidz;

3.       Bartek Fabiszewski - opalenie.

Sztuki walki:

Kata 10 lat i starsi

1. Filip Seweryński

2. Przemysław Splitt

3. Mariusz Sondej

 

Kata – 10 lat

1. Konrad Kluska

2. Marta Splitt

3. Adrian Dawicki

 

Kihon 10 lat i starsi

1. Filip Seweryński

2. Jakub Łukomski

3. Paweł Łukomski

 

Kihon – 10 lat

1. Konrad Kluska

2. Anna Fankidejska

3. Franek Tylman

 

Kenjutsu – 140cm

1.Kacper Zander

2. Kasia Paszczuk

3. Konrad Kluska

 

Kenjutsu  +140cm

1.  Wiktor Zieliński

2. Mariusz Sondej

3. Beata Rocławska

 

Konkurencja sprawnościowa -open

1. Magda Listewnik

2. Paweł Kitowski

3. Kacper Zander

 

GALERIA

 

 

Trójka naszych karateków reprezentowała stowarzyszenie i Polskę na Mistrzostwach Europy w Sztukach Walki IMAFE dla Dzieci. Impreza odbyła się w Emden, w północno-zachodnich Niemczech.

W konkurencji kata zwyciężył Mieszko Reszka, zdobywając złoto utrzymał zeszłoroczny tytuł Mistrza Europy! Wspaniale zaprezentowała się Beata Rocławska, zawodniczka naszej zamiejscowej sekcji w Opaleniu, która pomimo kontuzji i bardzo silnej konkurencji doświadczonych zawodniczek uplasowała się na czwartym miejscu. Także Igor Reuschel  doskonale poradził sobie na macie.

Wyjazd do Niemiec był również miejscem spotkań członków Nadwiślańskiego Stowarzyszenia z przedstawicielami biura IMAF Europe, z Prezydentem IMAFE Jensem Fricke.

Spotkanie w którym z naszej strony uczestniczył Zbyszek Lorkowski i Artur Reszka dotyczyło kwestiom związanym z przygotowaniami do OEC IMAFE 2014, które jak wiadomo odbędzie się w Nowem.

GALERIA

 

 

 

Już po raz drugi członkowie sekcji Karate Shotokan  w dniach 1-3 maja 2014 roku uczestniczyli w III KSW.

W imprezie uczestniczyło około 160 osób, w tym goście z Ukrainy. Jak co roku celem     3 - dniowego spotkania była wymiana doświadczeń, wspólne treningi z najlepszymi mistrzami w Polsce.

Spotkanie w Wiktorowie było również okazją do omówienia aktualnego stanu przygotowań do Open European Championships IMAFE 2014 oraz Zgrupowania Kadry Polski, obydwu imprez , które odbędą się w Nowem.

W trakcie KSW w Wiktorowie odbyły się również egzaminy DAN i KYU. Do egzaminu na starsze stopnie uczniowskie przystąpili członkowie naszej sekcji.

 

Zapraszamy do Galerii.

Polska wersja 

IMAFE EUROPEAN OPEN CHAMPIONSHIPS NOWE 2014 18TH-19TH OCTOBER 2014, NOWE, POLAND
 
SCENARIO
SATURDAY, 18  TH  OCTOBER 2014
 
08.00-09.30  COMPETITIONS OFFICE
    (all administrative matters)
 
09.00-10.00   REFEREES AND TEAM LEADERS BRIEFING
 
10.00-10.30  OFFICIAL OPENING:

o  Introduction of National Teams and Referees
o  Knights fight show
o  Speeches
o  Official opening
 
10.45-14.00  1  ST  PART OF COMPETITIONS
    (list of competitions for this part will be prepared by Main Referee)  
 
14.00-15.30  DINNER BRAK  FOR REFEREES / HOTEL & RESTAURANT „DOWHAŃ”
    (dinner for athletes  available at 13.30-16.00)
 
15.30-18.00  2  ND  PART OF COMPETITIONS
    (list of competitions for this part will be prepared by Main Referee)
 
18.00-19.00  DECORATIONS
 
20.30-22.30  BANQUET / HOTEL & RESTAURANT „DOWHAŃ”
    (for official guests, referees, team leaders and other invited)
 
SUNDAY, 19  TH  OCTOBER 2014
 
09.00-09.15  OFFICIAL OPENING OF 2  ND  DAY
 
09.15-13.00  3  RD  PART OF COMPETITIONS
    (list of competitions for this part will be prepared by Main Referee)
 
13.00-14.30  DINNER BRAK FOR REFEREES / HOTEL & RESTAURANT „DOWHAŃ”
    (dinner for athletes available at 12.30-15.00)

14.30-14.45  BUDO SHOW (for participants and audience)
     
14.45-17.00  4  TH  PART OF COMPETITIONS / FINALS
(list of competitions for this part will be prepared by Main Referee)
 
17.00-17.45  DECORATIONS
 
17.45-18.00  OFFICIAL CLOSING CEREMONY

Zaprzyjaźnione serwisy

imaf poland


 

ekono


 

tlok


 

aktywna wies


 

nida

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się