Wiadomości

Trójka naszych karateków reprezentowała stowarzyszenie i Polskę na Mistrzostwach Europy w Sztukach Walki IMAFE dla Dzieci. Impreza odbyła się w Emden, w północno-zachodnich Niemczech.

W konkurencji kata zwyciężył Mieszko Reszka, zdobywając złoto utrzymał zeszłoroczny tytuł Mistrza Europy! Wspaniale zaprezentowała się Beata Rocławska, zawodniczka naszej zamiejscowej sekcji w Opaleniu, która pomimo kontuzji i bardzo silnej konkurencji doświadczonych zawodniczek uplasowała się na czwartym miejscu. Także Igor Reuschel  doskonale poradził sobie na macie.

Wyjazd do Niemiec był również miejscem spotkań członków Nadwiślańskiego Stowarzyszenia z przedstawicielami biura IMAF Europe, z Prezydentem IMAFE Jensem Fricke.

Spotkanie w którym z naszej strony uczestniczył Zbyszek Lorkowski i Artur Reszka dotyczyło kwestiom związanym z przygotowaniami do OEC IMAFE 2014, które jak wiadomo odbędzie się w Nowem.

GALERIA

 

 

 

Już po raz drugi członkowie sekcji Karate Shotokan  w dniach 1-3 maja 2014 roku uczestniczyli w III KSW.

W imprezie uczestniczyło około 160 osób, w tym goście z Ukrainy. Jak co roku celem     3 - dniowego spotkania była wymiana doświadczeń, wspólne treningi z najlepszymi mistrzami w Polsce.

Spotkanie w Wiktorowie było również okazją do omówienia aktualnego stanu przygotowań do Open European Championships IMAFE 2014 oraz Zgrupowania Kadry Polski, obydwu imprez , które odbędą się w Nowem.

W trakcie KSW w Wiktorowie odbyły się również egzaminy DAN i KYU. Do egzaminu na starsze stopnie uczniowskie przystąpili członkowie naszej sekcji.

 

Zapraszamy do Galerii.

Polska wersja 

IMAFE EUROPEAN OPEN CHAMPIONSHIPS NOWE 2014 18TH-19TH OCTOBER 2014, NOWE, POLAND
 
SCENARIO
SATURDAY, 18  TH  OCTOBER 2014
 
08.00-09.30  COMPETITIONS OFFICE
    (all administrative matters)
 
09.00-10.00   REFEREES AND TEAM LEADERS BRIEFING
 
10.00-10.30  OFFICIAL OPENING:

o  Introduction of National Teams and Referees
o  Knights fight show
o  Speeches
o  Official opening
 
10.45-14.00  1  ST  PART OF COMPETITIONS
    (list of competitions for this part will be prepared by Main Referee)  
 
14.00-15.30  DINNER BRAK  FOR REFEREES / HOTEL & RESTAURANT „DOWHAŃ”
    (dinner for athletes  available at 13.30-16.00)
 
15.30-18.00  2  ND  PART OF COMPETITIONS
    (list of competitions for this part will be prepared by Main Referee)
 
18.00-19.00  DECORATIONS
 
20.30-22.30  BANQUET / HOTEL & RESTAURANT „DOWHAŃ”
    (for official guests, referees, team leaders and other invited)
 
SUNDAY, 19  TH  OCTOBER 2014
 
09.00-09.15  OFFICIAL OPENING OF 2  ND  DAY
 
09.15-13.00  3  RD  PART OF COMPETITIONS
    (list of competitions for this part will be prepared by Main Referee)
 
13.00-14.30  DINNER BRAK FOR REFEREES / HOTEL & RESTAURANT „DOWHAŃ”
    (dinner for athletes available at 12.30-15.00)

14.30-14.45  BUDO SHOW (for participants and audience)
     
14.45-17.00  4  TH  PART OF COMPETITIONS / FINALS
(list of competitions for this part will be prepared by Main Referee)
 
17.00-17.45  DECORATIONS
 
17.45-18.00  OFFICIAL CLOSING CEREMONY

Bardzo udamy okazał się dla naszych karateków wyjazd na Puchar Polski do dalekiego Żagania. Łącznie nasza kadra karate przywiozła do domu dziewięć krążków. Nasi karatecy rywalizowali w kata karate shotokan, kumie karate shotokan oraz kenjutsu-sport.

To pierwsza impreza w której wystartowali nowi członkowie sekcji karate Nadwiślańskiego Stowarzyszenia „Aktywni”. Od wielu lat związany z sekcją egzaminator sensei Ryszard Piskorski  w rewelacyjnej formie powrócił na sportowe areny , zdobywając srebro w konkurencji KATA. Podobnie po latach przerwy do gry powróciła Anna Thomas, która wywalczyła dwa srebrne medale w KATA i KUMITE.

Ciężką walkę w konkurencji KATA musiał stoczyć Mieszko Reszka, który w swojej kategorii wiekowej zdobył brązowy medal. Udany start zaliczyła także Natalia Wiśniewska, która wywalczyła w KATA również brązowy medal. Z kolei w KENJUTSU-Sport na drugim miejscu uplasował się Kacper Śliwa. Dla „Aktywnych” złoto (KATA) wywalczył Dawid Górzyński z Torunia. W KATA  drużynowym , nasza drużyna w składzie Piskorski, Thomas, Górzyński wywalczyła srebro.

Puchar Polski był również debiutem dla Beaty Rocławskiej, która w konkurencji KATA wywalczyła srebrny medal. Z kolei Igor Reuschel zajął 5 miejsce w KATA, a Paweł Fankidejski po trzech ciężkich pojedynkach ostatecznie uplasował się na 4 miejscu w KUMITE. Zdecydowanie nieudana była to impreza dla Kamila Kalitowskiego, który doznał kontuzji i ostatecznie zajął dwa 4 miejsca (KATA i KUMITE).

Łącznie nasza reprezentacja w pierwszym sprawdzianie przed Mistrzostwami Europy wywalczyła 8 medali indywidualnych i 1 drużynowy.

Wyniki

Klika zdjęć TUTAJ

Pierwszego marca przedstawiciele naszego stowarzyszenia wzięli udział w Kongresie IMAF Polska.

Na tym, ważnym dorocznym spotkaniu władze IMAF podsumowały miniony 2013 rok, który jak się wyraził Prezydent IMAF Polska Piotr Witkowski obfitował w ważne wydarzenia.

Naszym wkładem w rozwój federacji jest udział naszych zawodników w najważniejszych imprezach 2013 roku: Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Europy. Rok 2013 dla Federacji był rokiem rozwoju- aktualnie w skład struktur wchodzi 17 klubów i stowarzyszeń.

Nakreślono też kierunki działań w 2014 roku. Priorytetem jest oczywiście organizacja i przeprowadzenie Mistrzostw Europy IMAFE, które odbędą się w Nowem.

Prezentację o stanie przygotowań zaprezentował zebranym Marcin Tylman. Spotkanie , pomimo formalnego charakteru upłynęło w atmosferze współpracy i serdeczności, co daje nadzieję na stały rozwój federacji.

Nadwiślańskie Stowarzyszenie „Aktywni” reprezentowali: v-ce Prezes Leszek Kitowski, Skarbnik  Marcin Tylman oraz główna księgowa Magdalena Gracek.

Kierunki i priorytety działania Federacji

Trzeciego lutego odbył się pierwszy w tym sezonie egzamin na stopnie kyu.

To był szczególny sprawdzian umiejętności, w szczególności dla naszych młodych karateków z Opalenia. Egzamin tradycyjnie poprowadził sensei Ryszard Piskorski V dan Karate Shotokan.

Jak sobie radzili uczestnicy egzaminu zobacz tutaj: GALERIA

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się