Wiadomości

Na 18 grudnia adepci uprawiający sztuki walki czekali prawie tak samo jak na prezenty pod choinką.

Do egzaminu karate Shotokan przystąpiło 69 osób. Począwszy od najmłodszych stażem adeptów (na pas biały zdawało 13 osób) przez stopnie średniego zaawansowania po trudny technicznie sprawdzian na kolejne pasy brązowe. Jak podsumował egzaminator- sensei Ryszard Piskorski V DAN , egzamin należał do udanych, a adepci zaprezentowali przyzwoite umiejętności techniczne oraz przygotowanie ogólnorozwojowe.

Poziom cieszy, tym bardziej że przed nami rok.

GALERIA

To już czwarty raz zorganizowaliśmy chyba najbardziej wdzięczne i zarazem najbardziej oczekiwane zawody sportowe.

Październikowe zmagania uczestników zajęć karate sekcji w Nowem i Smętowie Granicznym oraz, co tu dużo mówić jednoosobowej reprezentacji Rypińskiego Klubu Karate stały pod znakiem dobrej zabawy. Nasi adepci konfrontowali swoją wiedzę, sprawność w konkurencjach kata  i kihon Shotokan, sport Kenjutsu oraz konkurencji sprawnościowej.

Teraz wypadałoby kolejno przywołać wszystkich medalistów poszczególnych konkurencji. Nie ma jednak po co, gdyż naszym zdaniem wszyscy stanęli na podium, wszyscy zrobili to co do nich należało jak najlepiej. To właśnie było najbardziej widoczne, zaangażowanie i wolę walki. przyglądając się sobotniemu widowisku jesteśmy spokojni o kolejne pokolenie zawodników, instruktorów oraz mądrych sędziów.

Mamy tylko nadzieję, ze na nasz "pierwszy krok" w przyszłym roku uda się zaprosić gości z innych klubów.

ZAPRASZAMY DO GALERII

Sekcja sztuk walki zaprasza na IV Klubowy Turniej BUDO CUP 2017, który odbędzie się 21 października 2017 roku (sobota) o godzinie 9.00 w hali Widowiskowo-Sportowej. Wstęp wolny.

 

30 września nasza 6 osobowa reprezentacja wzięła udział w ukraińskich zawodach sztuk walki „Puchar Galyczyny”, który odbył się we Lwowie na Ukrainie. Łącznie IMAF reprezentowało 10 zawodników. Rywalizowano w konkurencji Kata Shotokan, Kobudo, Kata Kenjutsu oraz Sport Kenjutsu. Nasi zawodnicy wywalczyli łącznie 10 medali ( 3 złote, 5 srebrnych, 2 brązowe):

Najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Kacper Śliwa (złoto w kata shotokan, złoto w kata kenjutsu, srebro w sport kenjutsu), Mieszko Reszka (srebro w kata shotokan, srebro w sport kenjutsu), Natalia Splitt (srebro w sport kenjutsu, srebro w kata kenjutsu), Dawid Lipertowicz (złoto w kata shotokan), Natalia Wiśniewska (brąz w kata shotokan), Mateusz Klimek (brąz w sport kenjutsu).

Poza rywalizacją sportową wyjazd do Lwowa zaowocował nawiązaniem nowych znajomości, zacieśnieniem współpracy sportowej. Ponadto nasi młodzi zawodnicy mieli możliwość zwiedzenia Lwowa oraz doświadczenia na własnej skórze trudów podróży poza Unię Europejską.

ZAPRASZAMY DO GALERII

 

Kilka miesięcy przygotowań i współpracy z IMAF Polska oraz Gminą Nowe, po to aby sobota

3 czerwca 2017 roku stała się wielkim świętem budo. W naszej opinii (i nie tylko) projekt ten udało się nam wspólnie zrealizować. Paradoksalnie zadanie było dość trudne- nie zaniżyć poziomu organizacyjnego z pamiętnych Mistrzostw Europy z 2014 roku.

Jak naprawdę było podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w Sztukach Walki IMAF można zobaczyć w galerii fotografii znakomitego Tomka Szczepańskiego. Faktem jest jednak, że sukcesu by nie było bez zaangażowania komitetu organizacyjnego- szczególne podziękowania dla Andrzeja Danielewskiego oraz Karoliny Krupy, wolontariuszy- których postawa przywraca wiarę chęci do działania , przedsiębiorcom zarówno naszemu stałemu , lokalnemu biznesowi jak i tym nowym przedsiębiorcom , którym udało się nam zaprosić do współpracy po raz pierwszy. Dziękujemy również naszym partnerom za zaufanie: Gminie Nowe oraz IMAF Polska.

Podsumowując wydarzenie sportowe, które zgromadziło blisko 140 zawodników z 16 klubów, warto zwrócić uwagę na poziom rozgrywek. Obserwując przebieg poszczególnych konkurencji zwracaliśmy uwagę na przygotowanie i zaangażowanie zawodników. Na wysokości zadania stanęli nasi zawodnicy , którzy łącznie wywalczyli 14 medali indywidualnych oraz 1 drużynowy. W klasyfikacji klubowej Nadwiślańskie Stowarzyszenie uplasowało się na wysokiej 3 pozycji. Ciekawostką jest fakt , że w imprezie zaprezentował się najmłodszy zawodnik 6-letni Maciej Świtała z naszego stowarzyszenia, który w konkurencji karate kata ind. 10-12 lat wywalczył brązowy medal!

Poniżej szczegółowa klasyfikacja medalowa naszych zawodników: 

 1. KARATE KATA DRUŻYNOWE – KADET – ZŁOTY MEDAL                ANNA KUZIEMKOWSKA                BEATA ROCŁAWSKA                 MIESZKO RESZKA
 2. KARATE KATA INDYWIDUALNE - KADET – MĘŻCZYŹNI – MIESZKO RESZKA – ZŁOTY MEDAL
 3. KARATE KATA INDYWIDUALNE - SENIOR – MĘŻCZYŹNI – DAWID LIPERTOWICZ – ZŁOTY MEDAL
 4. KARATE KATA INDYWIDUALNE - SENIOR – MĘŻCZYŹNI – KAMIL KALITOWSKI – BRĄZOWY MEDAL
 5. KARATE KATA INDYWIDUALNE - KADET – KOBIETY – BEATA ROCŁAWSKA – ZŁOTY MEDAL
 6. KARATE KATA INDYWIDUALNE - KADET – KOBIETY – NATALIA WIŚNIEWSKA – SREBRNY MEDAL
 7. KARATE KATA INDYWIDUALNE - MŁODZIK – KOBIETY – ANNA KUZIEMKOWSKA – SREBRNY MEDAL
 8. KARATE KATA INDYWIDUALNE - MŁODZIK – MĘŻCZYŹNI – MACIEJ ŚWITAŁA – BRĄZOWY MEDAL -   (6 LAT – NAJMŁODSZY ZAWODNIK MISTRZOSTW – URODZONY 7/13/2010)
 9. SPORT KENJUTSU INDYWIDUALNE - KADET – MĘŻCZYŹNI – MATEUSZ KLIMEK – ZŁOTY MEDAL
 10. SPORT KENJUTSU INDYWIDUALNE - KADET – MĘŻCZYŹNI – MIESZKO RESZKA – BRĄZOWY MEDA
 11. SPORT KENJUTSU INDYWIDUALNE - SENIOR – MĘŻCZYŹNI – KACPER ŚLIWA – SREBRNY MEDA
 12. SPORT KENJUTSU INDYWIDUALNE - MŁODZIK – KOBIETY - ANNA KUZIEMKOWSKA - SREBRNY MEDAL
 13. SPORT KENJUTSU INDYWIDUALNE - KADET – KOBIETY - OLIVIA SONNENFELD - BRĄZOWY MEDAL
 14. SPORT KENJUTSU INDYWIDUALNE - SENIOR – KOBIETY - NATALIA SPLITT - BRĄZOWY MEDAL
 15. KATA KENJUTSU - SENIOR – MĘŻCZYŹNI – KACPER ŚLIWA – SREBRNY MEDAL

GALERIA ZDJĘĆ

GALRIA ZDJĘĆ - DEKORACJE

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się