Wiadomości

W turnieju sprawnościowym przygotowanym przez senpei Natalię Wiśniewską i senpei Natalię Splitt udział wzięło 50 zawodników z trzech naszych sekcji  (W.Komorsk, Nowe i Smętowo). Na gościnnej hali sportowej w szkole podstawowej w Komorsku zawodnicy mieli do pokonania tor przeszkód. Zależnie od kategorii wiekowej podnoszono trudność konkurencji. Najlepszymi zawodnikami okazali się gospodarze, którzy w klasyfikacji medalowej zdeklasowali gości. Warto dodać , że w Wielkim Komorsku panowała szczególna atmosfera sportowej rywalizacji, którą obok zawodników, stworzyli widzowie !

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Konkurencja 6-7 lat

I M-CE – Martyna Kaczmarek
II M-CE – Kacper Mykowski
III M-CE – Kacper Chojnacki

Konkurencja 8-9 lat

I M-CE – Aleksander Zmurek
II M-CE – Filip Chojnacki
III M-CE – Igor Jopek

Konkurencja 10-12 lat

I M-CE – Alicja Lisewska
II M-CE – Marcelina Stachowiak
III M-CE – Maciej Szok

Konkurencja 13+

I M-CE – Przemysław Splitt
II M-CE – Julita Wiśniewska
III M-CE – Nikola Głazik

Zapraszamy do Galerii

 

Na 18 grudnia adepci uprawiający sztuki walki czekali prawie tak samo jak na prezenty pod choinką.

Do egzaminu karate Shotokan przystąpiło 69 osób. Począwszy od najmłodszych stażem adeptów (na pas biały zdawało 13 osób) przez stopnie średniego zaawansowania po trudny technicznie sprawdzian na kolejne pasy brązowe. Jak podsumował egzaminator- sensei Ryszard Piskorski V DAN , egzamin należał do udanych, a adepci zaprezentowali przyzwoite umiejętności techniczne oraz przygotowanie ogólnorozwojowe.

Poziom cieszy, tym bardziej że przed nami rok.

GALERIA

To już czwarty raz zorganizowaliśmy chyba najbardziej wdzięczne i zarazem najbardziej oczekiwane zawody sportowe.

Październikowe zmagania uczestników zajęć karate sekcji w Nowem i Smętowie Granicznym oraz, co tu dużo mówić jednoosobowej reprezentacji Rypińskiego Klubu Karate stały pod znakiem dobrej zabawy. Nasi adepci konfrontowali swoją wiedzę, sprawność w konkurencjach kata  i kihon Shotokan, sport Kenjutsu oraz konkurencji sprawnościowej.

Teraz wypadałoby kolejno przywołać wszystkich medalistów poszczególnych konkurencji. Nie ma jednak po co, gdyż naszym zdaniem wszyscy stanęli na podium, wszyscy zrobili to co do nich należało jak najlepiej. To właśnie było najbardziej widoczne, zaangażowanie i wolę walki. przyglądając się sobotniemu widowisku jesteśmy spokojni o kolejne pokolenie zawodników, instruktorów oraz mądrych sędziów.

Mamy tylko nadzieję, ze na nasz "pierwszy krok" w przyszłym roku uda się zaprosić gości z innych klubów.

ZAPRASZAMY DO GALERII

Sekcja sztuk walki zaprasza na IV Klubowy Turniej BUDO CUP 2017, który odbędzie się 21 października 2017 roku (sobota) o godzinie 9.00 w hali Widowiskowo-Sportowej. Wstęp wolny.

 

30 września nasza 6 osobowa reprezentacja wzięła udział w ukraińskich zawodach sztuk walki „Puchar Galyczyny”, który odbył się we Lwowie na Ukrainie. Łącznie IMAF reprezentowało 10 zawodników. Rywalizowano w konkurencji Kata Shotokan, Kobudo, Kata Kenjutsu oraz Sport Kenjutsu. Nasi zawodnicy wywalczyli łącznie 10 medali ( 3 złote, 5 srebrnych, 2 brązowe):

Najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Kacper Śliwa (złoto w kata shotokan, złoto w kata kenjutsu, srebro w sport kenjutsu), Mieszko Reszka (srebro w kata shotokan, srebro w sport kenjutsu), Natalia Splitt (srebro w sport kenjutsu, srebro w kata kenjutsu), Dawid Lipertowicz (złoto w kata shotokan), Natalia Wiśniewska (brąz w kata shotokan), Mateusz Klimek (brąz w sport kenjutsu).

Poza rywalizacją sportową wyjazd do Lwowa zaowocował nawiązaniem nowych znajomości, zacieśnieniem współpracy sportowej. Ponadto nasi młodzi zawodnicy mieli możliwość zwiedzenia Lwowa oraz doświadczenia na własnej skórze trudów podróży poza Unię Europejską.

ZAPRASZAMY DO GALERII

 

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się