Wiadomości

W dniu 01.03.2015 rozpoczęło się Grand Prix Gniewa.

Do pierwszego z czterech turniejów zgłosiły się 4 zespoły: 2 drużyny gospodarzy - w tym uczestnik Grand Prix Nowego - Hotel na Wzgórzu Team, Hardteam Bydgoszcz oraz Aktywni Nowe.

Turniej rozegrany został systemem każdy z każdym. Pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw zajął zespół Aktywnych, wyprzedzając Hotel na Wzgórzu Team, Hardteam Bydgoszcz.

Zespół Aktywnych wystąpił w składzie: Krzysztof Brzóska, Mateusz Gałecki, Marcin Malinowski, Piotr Łopatowski, Tomasz Łopatowski, Paweł Tucholski. 

Po 2 turniejach zespół Aktywnych prowadzi w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając Hotel na Wzgórzu Team, Defekt Pelplin oraz Timex Tczew.

Kolejny III turniej zostanie rozegrany w dniu 29.03.2015.

 

Organizatorzy, po konsultacjach z kapitanami drużyn, postanowili zamiast trzech grup trzyzespołowych zrobić dwie grupy po cztery teamy.

W wyniku losowania, w grupie I znaleźli się: Defekt Pelplin, Heba Nowe, Jazz Skórcz oraz Hardteam Bydgoszcz.

Grupa II to: Aktywni Nowe, Hotel na Wzgórzu Team Gniew, Timex Tczew i Zryw Wielki Lubień. Po tej fazie rozgrywek najlepszy był Timex oraz Defekt (zwycięzcy grup). Drugie miejsca premiowane awansem zajęli Aktywni i Heba. Półfinały, mimo ciekawej rywalizacji, nie przyniosły niespodzianek. Zespoły z Pelplina i Tczewa wygrały po 2:0 i oczekiwały już na swój mecz w wielkim finale Grand Prix. Najpierw miejscowym kibicom pokazali się nowianie. Siatkarze Heba Nowe po tym jak wygrali w pierwszym secie 25:22 mieli nadzieję na pokonanie Aktywnych. W drugiej i trzeciej odsłonie lepsi okazali się bardziej doświadczeni Aktywni, którzy pokonali rywali 2:1 (25:23, 15:9).

Ostatnia, finałowa konfrontacja również nie zakończyła się w dwóch setach. Wojnę nerwów w tie-breaku wygrali tczewianie, pokonując Defekt 20:18.

Dzięki tej wygranej Timex umocnił się na drugim miejscu w końcowej klasyfikacji GP. Zwycięzcą, jak wspomnieliśmy na początku, został Defekt Pelplin, który ostatecznie wyprzedził rywala o 1(!) punkt. Najniższe miejsce na podium przypadło Aktywnym. Gratulujemy!

Końcowa klasyfikacja po IV turniejach GP:

Defekt Pelplin 51 pkt.

Timex Tczew 50 pkt.

Aktywni Nowe 47 pkt.

Heba Nowe 25 pkt.

Zryw Wielki Lubień 20 pkt

Jazz Skórcz 20 pkt.

Hardteam Bydgoszcz 16 pkt.

Hotel NWT Gniew 10 pkt.

LO Nowe 5 pkt.

Zespół z czwartego miejsca otrzymał pamiątkowe koszulki, pierwsze trzy zespoły nagrodzone zostały również statuetkami, koszulkami oraz nagrodami pieniężnymi.

Rozdano również nagrody indywidualne:

Najlepszy zagrywający: Michał Kaszowicz - Defect Pelplin
Najlepszy rozgrywający: Paweł Zbrzeźny - Timex Tczew
MVP turnieju: Maciej Kaszowicz - Defect Pelplin

Sędziami zawodów byli Torunianie: Agnieszka Prętnicka, Ariadna Borzych i Tomasz Matuszewicz.

Zapraszamy do GALERII

Na pierwszą niedzielę nowego roku przypadł II turniej Grand Prix Nowego siatkówki mężczyzn.

Początek rozgrywek przebiegł dość szybko, bo faworyci wygrywali przeważnie swoje mecze 2:0. Jeżeli ktoś nie był zadowolony z rozgrywek grupowych, to półfinały i mecze decydujące o miejscach na podium w pełni dopełniły braki sportowych emocji. Z pierwszych miejsc w swoich grupach wyszli: Timex Tczew, Defekt Pelplin oraz Aktywni Nowe.

Najlepszym zespołem z drugiego miejsca okazał się Zryw Wielki Lubień. Jako pierwsi bój rozpoczęli siatkarze z Pelplina i Lubienia. Po wyrównanym meczu i wygranej w tie-breaku lepszy okazał się Defekt, który pierwszego seta przegrał. W równolegle rozgrywanym spotkaniu, zwycięzca poprzedniego turnieju, Timex uległ, po zaciekłym siatkarskim boju (1 set 25:27), Aktywnym 0:2. Finał i mecz o trzecie miejsce również były pełne emocji i ciekawych wymian.

Najlepszym zespołem w niedzielę zostali siatkarze z Nowego, którzy potwierdzili tym samym, że w dzisiaj nie było na nich mocnych. Wygrali z Pelplinaniami 2:0 (25:15), 25:16). Na najniższym miejscu na podium znaleźli się siatkarze z Tczewa, po wygranej ze Zrywem Wielki Lubień 2:0 (25:18, 25:18).

W dniu 20.12.12r na Hali widowiskowo – sportowej w Nowem w ramach I Turnieju Mikołajkowego odbył się turniej dwójek siatkarskich dla zawodników w kategorii Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

W kategorii Szkoły Podstawowej IV-VI do rozgrywek przystąpiły 4 pary, które systemem „każdy z każdy” rozegrały mecze w 1 grupie. Swoje wszystkie mecze wygrała para Reszka/Kisły i to oni zostali zwycięzcami zawodów. Miejsce 2 zajęła para Jażdzewski/Rocławski. W meczu o 3 miejsce doszło do bardzo zaciętego meczu pomiędzy parami Dunajski/Dudek a Lewandowski/Łukomski. Po emocjonującym 3 setowym meczu lepsza okazała się para Dunajski/Dudeki to oni zajęci ostatecznie 3 miejsce. Serdeczne podziękowania należą się Piotrowi Golińskiemu, który w związku z chorobą swojego partnera jako sędzia odpowiadał za  prawidłowy przebieg meczów.

W kategorii Gimnazjum do turnieju zgłosiło się 8 zespołów, które podzielone zostały na dwie 4 zespołowe grupy. Zarówno w pierwszej jak i w drugiej grupie mecze były wyrównane i kończyły się wynikami na przewagi.

Do półfinału rozgrywek awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy a byli to: Błażej Żurawski/ Szymon Gracek, Szymon Kruczkowski/ Patryk Plecing oraz Oskar Cyms/ Marek Szmeichel i Łukasz Strelau/  Dawid Koprowski. W pierwszym półfinale rozgrywek para Kruczkowski/ Plecing pokonała parę Strelau/ Koprowski a w drugim półfinale Żurawski/ Gracek wygrała z parą Cyms/ Szmeichel. W finale rozgrywek doszło do bardzo wyrównanego spotkania w którym to Kruczkowski/ Plecing wygrali z Żurawskim/ Gracek w stosunku 11-8, 11-9. W meczu o 3 miejsce doszło do niespodzianki, stawiająca pierwsze kroki na siatkarskim parkiecie para Strelau/Koprowski wygrała z Cyms/ Szmeichel 2-1.

Najlepszym zawodnikom przekazano pamiątkowe medale a wszyscy biorący udział w zawodach otrzymali czekolady.

Dwa zespoły z województwa pomorskiego okazały się najlepsze w pierwszym turnieju siatkówki mężczyzn o Grand Prix Nowego.

Po kilku godzinach zaciętej i emocjonującej rywalizacji zwycięską drużyną został Timex Tczew, który pokonał Defekt Pelplin 2:0 inkasując tym samym cenne 15 punktów. W „małym finale” spotkali się Aktywni Nowe oraz Heba Nowe.

Dla zebranych kibiców awans do czołowej czwórki mniej doświadczonego zespołu z Nowego był miłą niespodzianką.

Heba w pierwszym secie była równorzędnym rywalem przegrywając pierwszą partię 25:27. Drugi set to lepsza gra Aktywnych, a co za tym idzie wygrana 25:15 i całego meczu 2:0.

Kolejne siatkarskie emocje już w styczniu 2015 roku!

Podczas poprzedniego weekendu sportowe emocje przeżywali fani koszykówki.  

W najbliższą niedzielę w hali widowiskowo-sportowej w Nowem odbędzie się  pierwszy z czterech turniejów siatkówki mężczyzn o Grand Prix Nowego.

W  zawodach weźmie udział dziewięć zespołów:  Timex Tczew, Aktywni Nowe, Zryw  Wielki Lubień, Defekt Pelplin, Heba Nowe, Jazz Skórcz, Hardteam Bydgoszcz,  LO Nowe oraz Temida Gniew.

Organizatorem zawodów jest Nadwiślańskie Stowarzyszenie Aktywni.

Zapraszamy gorąco wszystkich kibiców! Początek  siatkarskich emocji już od godziny 9.30.

 

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się