Wiadomości

17 sierpnia po raz kolejny piasek na boiskach do plażówki został skutecznie zdeptany. Tym razem przez uczestników jednej z kilku edycji Sand Beach Tour 2014, imprezy zorganizowanej przez Miasto Bydgoszcz i Kujawsko Pomorski Związek Piłki Siatkowej a promującą FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn-Polska 2014.

Prawdziwą przyjemnością i wyróżnieniem była dla nas propozycja współorganizacji przedsięwzięcia. We współpracy z Gminą Nowe udało się nam skutecznie wesprzeć organizatora rozgrywek. W samym niedzielnym turnieju w Nowem udział wzięło 20 par w tym 8 kobiecych. Honoru Nadwiślańskiego Stowarzyszenia broniły cztery pary: Łopatowski/Mańkowski, Reszke/Wojciechowki, Gałkowski/Kończal oraz Glazik/Goliński

W rezultacie jednak na podium stanęły panie Pyzdrowska/Majewska  oraz panowie Karolczyk/Kruczkowski.

Jesteśmy przekonani, że kolejny już turniej, po Iwasieczko Cup, na takim poziomie ostatecznie przekona wszystkich miejscowych sceptyków do tego, że w Nowem można organizować poważne imprezy sportowe.

ZAPRASZAMY DO GALERII

 

Życie, tym bardziej sportowe, nie znosi próżni.

Sezon ligowy już się zakończył, swoje mecze rozgrywają siatkarskie reprezentacje Polski, również my nie zostawimy Was bez siatkarskich emocji.

Już na początku  lipca nad zrewitalizowanym Jeziorem Czarownic w Nowem odbędzie się kolejna  edycja Iwasieczko Cup. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców oraz  informujemy zawodników o możliwości zapisania się do turnieju.

Wszelkie  niezbędne informacje zamieszczone zostały na plakacie promującym. 

Zapraszamy!

Regulamin

 

 

Wiele lat Nowianie czekali na ten moment, w końcu udało się zbudować  Halę Sportową z prawdziwego zdarzenia.

Uroczyste otwarcie odbyło się 21.03. meczem kobiet Joker Mekro Świecie – Budowlani Budlex Toruń. Drugi dzień należał już do gospodarzy w roli głównej wystąpili siatkarze REM-BUD „Aktywni” Nowe kontra KS Chełmża był to mecz o mistrzostwo III Ligi kujawsko-pomorskiej. Spotkanie zakończyło się przegraną „Aktywnych” 0:3 (18:25, 11:25, 16:25).

Mimo pełnej hali kibiców, którzy pierwszy raz mogli zobaczyć w ligowym meczu nowskich siatkarzy nie udało się sprawić niespodzianki i pokonać rywala z Chełmży dodać trzeba iż jest to lider III ligi. Jedynie pierwszy set mógł pokazać  wyrównaną walkę obu zespołów. Kolejne dwa pokazały przewagę gości i niemoc w ataku „Aktywnych”.

Ogromne podziękowania należą się kibicom, którzy mimo nieudanej inauguracji siatkarzy z Nowego pozostali do końca meczu co daje dużego „kopa” zawodnikom aby pokazać się z lepszej strony w kolejnych ligowych spotkaniach.

REM-BUD „Aktywni” Nowe : Ruzga, Mattik, Zdrojewski, Mańkowski, Gronek, Kołodziej, Łopatowski(Libero) oraz Brzóska, Lewandowski, Górski

Do końca sezonu 2013/2014 „Aktywni” rozegrają jeszcze trzy spotkania, które odbędą się na Hali Widowiskowo – Sportowej w Nowem.

2014-03-01

REM-BUD Aktywni Nowe

 

:

 

LZS Jastrzębie

2014-03-08

REM-BUD Aktywni Nowe

 

:

 

KS Stal Grudziądz

2014-03-15

REM-BUD Aktywni Nowe

 

:

 

UKS Budowlanka Toruń

GALERIA

Krzysztof Brzóska

 

 

Po świątecznej przerwie na III – ligowe parkiety powrócili siatkarze z Kujaw. 04.01.2014 „Aktywni”  zmierzyli się na wyjeździe z UKS Budowlanką Toruń. Był to ostatni mecz w pierwszej rundzie. Spotkanie zakończyło się wygraną siatkarzy z Nowego 2:3 (25:22, 25:16, 15:25, 21:25, 12:15).

Zawody rozpoczęły się od bardzo wyrównanego seta z lekką przewagą gości lecz końcówka należała już do Torunian.

Kolejny set to dominacja gospodarzy i nie moc „Aktywnych”. Reszta spotkania to odmiana stylu gry Nowian. Bardzo dobra gra całego zespołu i chęć walki została zamieniona w zwycięstwo, które podniosło morale całej drużyny.

Skład : Ruzga, Mattik, Zdrojewski, Mańkowski, Brzóska, Kołodziej, P. Łopatowski(L), T.Łopatowski (L) oraz Górski, Gronek

Pierwszy wygrany mecz w drugiej rundzie rewanżowej „Aktywni” odnieśli nad MLKS Krajną Sępólno 3:0 (25:11, 26:24, 25:18), spotkanie odbyło się w Michalu.

Mecz bez wielkiej historii, zdecydowanym faworytem zawodów była ekipa z Nowego co świadczy wynik pierwszego seta wygrany aż do 11 co rzadko zdarza się na III ligowych parkietach. Jedynie set drugi był wyrównany gdzie gospodarz musiał odrabiać starty punkowe dając się wciągnąć w styl gry drużyny z Sępólna. Wygrana cieszy nie ważne z jakim przeciwnikiem po dwóch udanych meczach REM BUD przełamał passe trzech przegranych i podjął tym walkę o czołową trójkę ligi.

Kolejne spotkanie Nowianie zagrają z NTS 3 Nakło 19.01.2014 na wyjeździe.

Skład : Ruzga, Mattik, Zdrojewski, Mańkowski, Brzóska, Kołodziej, P. Łopatowski(L), oraz Górski, Gronek

 

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się