Wiadomości

Trzecią porażkę z rzędu zanotowali na swoim koncie „Aktywni” w „derbowym” spotkaniu ze Stalą Grudziądz 3:0 (25:20; 25:13; 25:21).

Nikogo nie trzeba było specjalnie mobilizować na ten mecz. Wielu z zawodników obu drużyn zna się a w drużynie z Nowego jest trzech graczy z Grudziądza. Spotkanie pomiędzy sąsiadami zza Wisły zapowiadało się więc na bardzo interesująco. Jednak okazało się jednostronnym widowiskiem. Od początku meczu gospodarze z Grudziądza utrzymywali bezpieczną przewagę punktową co dawało im komfort gry REM-BUD za to miał wiele kłopotów z kończeniem własnych ataków. Dopiero set trzeci dawał mała iskierkę nadziei, Stal zaczęła popełniać błędy własne „Aktywni” podjęli walkę lecz mimo to nie udało się urwać seta.

Zaznaczyć trzeba że w drużynie  z Grudziądza występuje znakomity zawodnik były reprezentant Polski Piotr Gabrych, który swoim ogromnym doświadczeniem daje wiele swojej drużynie co można było zauważyć w sobotnich zawodach z REM-BUD „Aktywnymi” Nowe.

Skład: Ruzga, Ośmieła, Zdrojewski, Mattik, Mańkowski, Gronek, P. Łopatowski, T. Łopatowski, Brzóska, Kołodziej, Lewandowski

Niestety zakończyła się passa wygranych spotkań „Aktywnych” w IV kolejce zespół z Nowego musiał uznać wyższość drużyny z Chełmży. Zawody zakończyły się wynikiem 3:0 (25:11, 25:18, 25:20). Mecz miał zwiastować wielkie emocje naprzeciwko siatki spotkały się dwie drużyny, które będą walczyć o jak najwyższe cele w III lidze.

Okazało się jednak że było to mecz jednej drużyny. KS Chełmża zaczęła od mocnego uderzenia pozwalając Nowianom na zdobycie tylko 11 pkt. w I secie. II set to już walka z obu stron lecz tylko do pewnego momentu „Aktywni” próbowali nawiązać rywalizację i wyrównać stan meczu. III set to kontrola wydarzeń na boisku gospodarza i wygrana do 20 pkt.

Rywale z Chełmży górowali nad siatkarzami z Nowego w każdym elemencie , mocna zagrywka kapitalne obrony stabilny blok. „Aktywni” zostają z dorobkiem 9 pkt. na koncie zrównując się KS Chełmżą a na pierwsze miejsce wskakuje KS Stal Grudziądz – 10 pkt.

Skład meczu z KS Chełmża : Ruzga, Ośmieła, Mattik, Zdrojewski, Mieszczyńki, Chlebek, Łopatowski, Brzóska, Kołodziej, Gronek

Kolejne spotkanie o mistrzostwo III Ligi kujawsko-pomorskiej REM-BUD „Aktywni” Nowe rozegra na wyjeździe z LZS Jastrzębie Lipno (7.12.2013)

Właśnie tyle trwał kolejny mecz „Aktywnych” z drużyną AZS UMK Toruń , który zakończył się wynikiem 3:0 (25:17, 25:16, 25:22).

Nowianie jak na razie nie zwalniają tempa jest to trzecia wygrana z rzędu, po której „Aktywni” z dorobkiem 9 pkt. są liderami III Ligi Kujawsko-Pomorskiej. Tym razem wyższość siatkarzy z Nowego musieli uznać studenci z UMK Toruń.

Od początku meczu rysowała się przewaga „Aktywnych” w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła co przeniosło się na wysokie wygrane w poszczególnych setach. Gospodarze z Torunia mogli jedynie pochwalić się nowym pięknym kompleksem sportowym ale już sama gra na boisku dawała wiele do życzenia.

 

Kolejny mecz „Aktywnych” odbędzie się w Chełmży(30.11.2013)

 

REM-BUD „Aktywni” Nowe – Ruzga, Ośmieła, Zdrojewski, Mattik, Mieszczyńki, Chlebek, Łopatowski (Libero) oraz Brzóska, Lewandowski, Gronek

 

rem2

 

rem6

 

rem8

 

rem9

 

 

 

naklo Podczas II kolejki spotkań o mistrzostwo III- ligi Kujawsko-pomorskiej REM-BUD „Aktywni” Nowe podejmował u siebie AMAN NTS Trójka Nakło.

Po pierwszej rundzie oba zespoły miały na swoim koncie po 3pkt. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 (25:18, 19:25, 25:19, 25:23) dając siatkarzom z Nowego kolejne 3 pkt. oraz pierwsze miejsce w tabeli . Spotkanie stało na wysokim poziomie, miedzy sobą stanęły do rywalizacji drużyny, które będą walczyć o czołowe lokaty w III Lidze.

 

Zawody lepiej rozpoczął gospodarz wygrywając I seta do 18, pokazując rywalowi że nie będzie mu łatwo wywieźć zwycięstwa.

Drugi set to utrata koncentracji i szybka strata kilku punktów „Aktywnych”, która zamieniła się w przegraną.

Kolejne sety to koncertowa gra gospodarzy konsekwentnie prowadzona przez grającego trenera Krzysztofa Ruzge.

 

Skład „Aktywnych” : Ruzga, Ośmieła, Mattik, Zdrojewski, Chlebek, Mańkowski, Łopatowski(Libero) oraz Kołodziej, Górski, Brzóska

 

Kolejne spotkanie REM-BUD rozegra na wyjeździe z AZS UMK Toruń (2013-11-23) o godz. 11

11 listopada już po raz dziewiąty w Gniewie odbył się siatkarski turniej mężczyzn z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W tym roku drużyna ELMOT Aktywni Nowe zdobyła II lokatę broniąc tego miejsca wywalczonego w zeszłym roku.W turnieju wzięło udział 8 zespołów, które w pierwszej rundzie zostały podzielone na 2 grupy.

Zwycięzcy grup zmierzyli się w finale turnieju.

Drużyna Aktywnych w pierwszej fazie wygrała wszystkie mecze, a w walce o pierwsze miejsce uległa zespołowi z Pelplina.

 

siat1 siat2

 

siat3 siat4

 

siat1 siat2

 

siat1 siat2

siatkowka1 Aktywni przygotowania do sezonu rozpoczęli we wrześniu. Początkowo, korzystając ze sprzyjającej pogody, zajęcia odbywały się na piaszczystych boiskach przy Jeziorze Czarownic w Nowem, znanych chociażby z turnieju "Iwasieczko Cup". Obecnie zawodnicy trenują na sali w SP nr 2 w Nowem.

Podczas przerwy w rozgrywkach doszło do kilku roszad w składzie. Do zespołu dołączyli: Fabian Mattik (atakujący), Robert Zdrojewski (przyjmujący) obaj z Kosetu Grudziądz, Kamil Mieszczyński (środkowy) wolny transfer, Hubert Lubański (rozgrywający) wolny transfer, Fryderyk Górski (atakujący) powrót z wypożyczenia ze Spójni Białe Błota oraz Damian Gronek (środkowy) wychowanek. Drużynę opuścili: Karol Jeliński i Miłosz Jankowski - Stal Grudziądz oraz Mateusz Gałecki.

Skład na sezon 2013/14 prezentuje się następująco: Krzysztof Brzóska, Jarosław Chlebek, Damian Gronek, Łukasz Mańkowski, Kamil Mieszczyński - środkowi, Fryderyk Górski, Fabian Mattik - atakujący, siatkowka2 Dawid Kołodziej, Patryk Ośmieła, Robert Zdrojewski - przyjmujący, Hubert Lubański, Krzysztof Ruzga - rozgrywający, Piotr Łopatowski, Tomasz Łopatowski, Robert Lewandowski - libero. Kapitanem drużyny jest Krzysztof Brzóska, trenerem Krzysztof Ruzga.


Siatkarze zanim zagrali o ligowe punkty, zmierzyli się w spotkaniu towarzyskim z KS Chełmża, w którym padł remis 2:2. Następnie wybrali się do Sępólna Krajeńskiego, aby zmierzyć się w turnieju o Puchar Burmistrza. Nowianie wypadli tam bardzo dobrze zajmując drugie miejsce. Aktywni przegrali tylko raz, w finale z GKS Spójnia Gimnazjum Białe Błota 0:2. O tym jak poszło naszym siatkarzom na inauguracje ligi już informowaliśmy.

siatkowka3 W nadchodzący weekend  w sobotę (16.11.2013r) nasz zespół rozegra swój drugi mecz sezonu w Michalu gdzie o 17.00 na hali Gimnazjum im. Feliksa Kikulskiego  podejmie  AMAN NTS Trójka Nakło.

 

 

siatkowka4 siatkowka5 siatkowka6

 

Zapraszamy również do polubienia REM-BUD Aktywnych Nowe na Facebooku.

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się