Wiadomości

PICT0026 Kolejny bardzo dobry występ siatkarzy z Nowego , tym razem na IX Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa Zarządu Rejonowego PCK w Świeciu. „Aktywni” udowodnili, że ich siłą nie są indywidualności w drużynie, lecz praca zespołowa. Siłą jest cały zespół co było widać na turnieju w Świeciu. Nie da się ukryć, że zabrakło kilku zawodników z pierwszego składu, ale po to są zmiennicy, żeby sobie radzić w takich sytuacjach.

W imprezie wzięło udział, aż 12 drużyn. „Aktywni” trafili do grupy I wraz z Czarnymi Lniano, TKKF Świecie i ZSP Świecie. Po zakończonych meczach fazy grupowej wyłoniły się 3 drużyny :

Grupa I        – Aktywni Nowe
Grupa II       – Polot Kijewo
Grupa III      – LZS Osie

Wyniki meczy finałowych :

LZS Osie          - Polot Kijewo    - 2 : 1 (16, -23, 13 )
LZS Osie          - Aktywni Nowe  - 2 : 0 (23, 24 )
Aktywni Nowe    - Polot Kijewo    - 2 : 0 (20, 24 )

Spotkania finałowe były bardzo wyrównane o czym świadczą wyniki w setach.

W finałach pod siatką spotkało się wielu znajomych np. zwycięska para Iwasieczko 2009. organizowanego przez „Aktywnych.

Wyniki I kolejki GALS 27.03.10.

Stal – K – Aktywni Nowe 0:2

Aktywni Nowe – Grzmoty 2:0

Następna kolejka odbędzie się 10.04.10

www.aktywninowe.pl

DSC_0320 W trzeci weekend marca (19-21.03.2010.) w Nowem królowała dyscyplina uważana przez, niektórych za sport numer jeden w Polsce. Chodzi oczywiście o siatkówkę. To już X Otwarte Mistrzostwa Nowego w Piłce Siatkowej. Na zawody zgłosiło się aż 12 drużyn, (lecz w ostatniej chwili nie zjawił się jeden z faworytów turnieju III ligowy Culmen Chełmno) z takich miast jak Gniew, Grudziądz, Świecie, Wielki Lubień, Smętowo, Skórcz i oczywiście Nowe . Na turnieju nie mogło zabraknąć „gospodarzy” Aktywnych Nowe.

Zespoły zostały podzielone na trzy grupy. „Aktywni” trafili do grupy z Tomaszkami, MLKS Wisła Nowe i Gminą Nowe. Faza grupowa zakończyła się bez problemowo dla siatkarzy z Nadwiślańskiego Stowarzyszenia nie tracąc żadnego seta. Z dwóch pozostałych grup do niedzielnego finału awansowała drużyna Świecia i Zrywu Wielki Lubień, a czwarte miejsce w barażach wywalczyła Temida Gniew. Finał został rozegrany systemem „każdy z każdym”.

Pierwszym rywalem „ Aktywnych” była drużyna ze Świecia. Spotkanie rozpoczęło się bardzo nerwowo ze strony nowian co przełożyło się na przegrany set, lecz dwa następne to już bardzo dobra gra „Aktywnych”. Kolejnym rywalem siatkarzy z Nowego był Zryw Wielki Lubień. Mecz przegrany przez „gospodarzy”, zabrakło dobrego odbioru i skuteczności w ataku. Ostatnim meczem turnieju było spotkanie „Aktywnych” z Temidą Gniew, które gładkim zwycięstwem ekipy z Nowego.

„Aktywni” Nowe – Świecie 2:1

„Aktywni” Nowe – Zryw Wielki Lubień 0:2

„Aktywni” Nowe – Temida Gniew 2:0

Pierwsze miejsce na X Otwartych Mistrzostwach Nowego w Piłce Siatkowej zajęła drużyna Zrywu Wielki Lubień , na drugiej lokacie uplasowała się ekipa ze Świecia, na trzecim miejscu stanęła drużyna „Aktywnych” Nowe a poza podium znalazła się Temida Gniew.

Już 27.03.2010. siatkarze z Nowego zaczynają GALS w Grudziądzu a w niedziele 28.03. wybierają się na turniej do Świecia .

zdjęcia z turnieju w galerii

Krzysztof Brzóska

www.aktywninowe.pl

tczewsiata Luty rozpoczął się bardzo pomyślnie dla siatkarzy „Aktywnych”. W sobotę 06.02.2010 wywalczyli I miejsce w Turnieju Siatkówki Kobiet i Mężczyzn z ok. Dnia Tczewa .

Na zawody zgłosiło się 12 drużyn męskich (jedynym reprezentantem

województwa kuj – pom. była drużyna „Aktywnych” Nowe ) . Organizatorzy utworzyli 4 grupy po 3 drużyny . Nowianie trafili do grupy wraz z drużyną ze Zblewa i „Smakoszami”. Oba mecze zostały rozstrzygnięte na korzyść „Aktywnych” :

„Aktywni” Nowe – Zblewo 2:0

„Aktywni” Nowe – „Smakosze” 2:1

Kolejnym etapem turnieju były półfinały, gdzie siatkarze trafili na miejscowy zespół Medyk Tczew. Spotkanie bardzo zacięte ale co najważniejsze zakończone wygraną chłopaków z Nowego 2:1. Pierwszy set z wyraźna przewagą „Aktywnych” gospodarze nie mieli argumentów, aby przeciwstawić się bardzo dobrej grze Nowian. Drugi set był bardzo wyrównany z akcentem Medyka Tczew , który popełnił mniej błędów i wgrał seta . Tie break był bardzo emocjonujący i nerwowy z obu stron, lecz ostatnie słowo należało do „Aktywnych” kończąc mecz blokiem na środku siatki.

W finale rywalem N.S „Aktywni” Nowe była drużyna WB Timex Tczew, bardzo dobrze znana siatkarzom z Nowego. Tczewianie na pewno chcieli wziąć rewanż za ostatnio przegraną w Starogardzie Gdańskim, lecz w sobotę okazało się to nie możliwe. „Aktywni” od samego początku stawili opór Timeksowi i mecz stał na bardzo wyrównanym poziomie, chociaż końcówkę pierwszego seta zagrała lepiej drużyna z Tczewa wygrywając 25:23. Drugi set to już popis „Aktywnych” , którzy rozgrywali bardzo dobre zawody deklasując rywala blokiem. Tie break zakończony elementem, który powoli staje się firmowym zagraniem Nowian. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla „Aktywnych”.

Kolejny udany wyjazd siatkarzy z Nowego a to dopiero pół- metek sezonu. Już 20 lutego siatkarze zaczynają ALS w Tczewie.

„Aktywni” Nowe w turnieju zagrali w składzie: Fryderyk Górski (kapitan), Mateusz Gałecki, Tomasz Łopatowski, Jarosław Chlebek, Marcin Reszkowski, Bartosz Zdunek (Libero) , Krzysztof Brzóska.

 

www.aktywninowe.pl

Iwasieczko Cup 2009.

 

 

Click to download in FLV format (21.96MB)

 

Długość filmu 3:47 min.

Więcej naszych materiałów

www.aktywninowe.pl

alps III i IV kolejka - 18.10.2009 r. ALPS w Starogardzie Gdańskim, piłki siatkowej

Staroszewy- Aktywni Nowe 3:0 (30:28; 25:23; 25:23) Choć to dopiero III  kolejka mecz z drużyna Staroszewy mógł być meczem o pierwsze miejsce w lidze. Spotkały się dwa wyrównane zespoły i wynik był sprawą otwartą. Pierwszy set zaczął się pomyśli Aktywnych, ale za to końcówke lepiej zagrała drużyna Staroszew, która odrobiła kilku punktowa stratę i ostatecznie wygrała. Set drugi rozpoczął się kilku punktową przewagą rywali Aktywnych, której nie dali sobie wyrwać do samego końca seta. Trzeci set był niemal identyczny jak  drugi. Zabrakło skuteczności w ataku i dobrej gry blokiem

Dar Dent- Aktywni Nowe 0:3 (18:25; 22:25; 22:25) Aktywni pokazali dobrą grę od samego początku. Drużyna Dar – Dentu nie mogła sobie poradzić z wysokim i skutecznym blokiem Nowian. W każdym secie drużyna z Nowego kontrolowała przebieg gry z kilku punktową przewagą, którą doprowadzała za każdym razem do końca seta.

www.aktywninowe.pl

siatka_zwykla I i II kolejka - 11.10.2009 r. ALPS w Starogardzie Gdańskim

 Aktywni Nowe – Grześki  - 3 : 0 (25:19; 25:18; 25:13)  Mecz od samego początku toczył się pod dyktando Aktywnych . Drużyna z Nowego kontrolowała grę grając szybką kombinacyjną siatkówkę nie dając Grześkom szans na nawiązanie wyrównanej walki.

Aktywni Nowe w składzie : Piotr Łopatowski (kapitan) , Tomasz Łopatowski , Mateusz Gałecki , Fryderyk Górski , Marcin Reszkowski , Krzysztof Brzóska , Bartosz Zdunek

 

Drwale – Aktywni Nowe  - 3 : 2 (25:19; 25:21; 20:25; 18:25; 12:15) Mecz siatkówki zaczął się nie pomyśli Aktywnych. Dwa pierwsze sety padły łupem Drwali wygrywając w końcówkach setów. Drużyna ze Starogardu Gdańskiego zaskoczyła bardzo dobrą obroną co przeniosło się na możliwość przeprowadzenia wielu kontr, po których odskakiwali na kilku punktową przewagę . Ale drużyna chłopaków z Nowego walczyła do końca i pokazała to w  kolejnych dwóch setach doprowadzając stan gry na 2 : 2 . Aktywni zagrali bardzo dobrze w bloku i zagrywce , przeciwna drużyna nie mogła znaleźć sposobu na rozbicie fantastycznej gry Aktywnych . Tie braek zaczął się bardzo wyraźnym prowadzeniem Nowian dzięki bardzo dobrej zagrywce M. Gałeckiego i dobrym blokiem  Drwale nie byli już wstanie pokrzyżować zwycięstwa grającym na fali Aktywnym

Aktywni Nowe w składzie : Piotr Łopatowski (kapitan) , Tomasz Łopatowski , Mateusz Gałecki , Fryderyk Górski , Marcin Reszkowski , Krzysztof Brzóska , Bartosz Zdunek

Pozostałe wyniki

www.aktywninowe.pl

Zaprzyjaźnione serwisy

Jestes tutaj :

Gorące tematy :

bottom 1

Chrząszczu w Nepalu
Relacja wkrótce
 

bottom 1

Muzyka Kościołów
Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2013
 

bottom 1

Zajęcia karate
Rusza sezon 2013-2014 zajęć sekcji karate Shotokan
 

O Aktywnych:

Grupa za cel działanie postawiła sobie realizacje zainteresowań: sportowo-rekreacyjnych w sekcjach KARATE, PIŁKI SIATKOWEJ i PARALOTNIOWEJ. A także inspirowanie działań związanych z promocją regionu (Dolina Dolnej Wisły), kultywowaniem lokalnych tradycji.

Śledź Nas

 social icon  social icon  social icon  social icon

 

S5 Box

Zaloguj się

Zarejestruj się